reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanały TVP w DVB-T2/HEVC już w całej Polsce

dodano: 2023-12-19 10:07 | aktualizacja: 2023-12-19 13:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

DVB-T2 refarming Polska NTC HEVC 360px Po północy z 18 na 19 grudnia br. rozpoczął się drugi i zarazem ostatni etap przełączania systemu nadawania MUX 3 telewizji naziemnej z DVB-T na DVB-T2. Dotyczył on wschodniej części Polski (przełączenie w zachodniej części kraju odbyło się 4 dni wcześniej). Tym samym kanały TVP z MUX 3 w DVB-T2/HEVC mogą odbierać już widzowie w całej Polsce. Nowością jest podniesienie do jakości HD kanałów TVP3 i TVP Historia.

satkurier.pl
Polska DVB-T2 HEVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w pierwszym etapie (15 grudnia) zmiany objęły zachodnią część Polski - województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Teraz (19 grudnia) dołączyły do nich województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.

W wyniku zmian w systemie nadawania, widzowie TV naziemnej mogą teraz oglądać w rozdzielczości HD i HEVC wszystkie kanały dotychczas dostępne w MUX 3: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport i TVP Historia. Ponadto do oferty tego multipleksu na stałe dodane zostały kanały HD TVP ABC i TVP Kultura (od 13 stycznia 2024 roku stycznia te kanały nie będą już dostępne w MUX 6; teraz są dostępne zarówno w MUX 3, jak i MUX 6).

Odnośnie numeracji LCN, TVP ABC i TVP Kultura zarówno w MUX 3, jak i MUX 6 wyszukują się pod numerami 29 i 30. Oznacza to, że odbiornik czy telewizor mogą różnie zareagować i przykładowo dodać na główną listę kanały z MUX 6, a te „prawidłowe” (docelowe) z MUX 3 umieścić poza listą LCN. Dlatego 13 stycznia konieczne będzie ponowne strojenie odbiorników/telewizorów, tym bardziej, że od tego dnia nadawane w MUX 6 kopie kanałów TVP1, TVP2 i TVP3 zostaną z powrotem zastąpione TVP Polonia, Alfa TVP i Biełsat TV.

Wbrew naszym przypuszczeniom, kanał Wydarzenia 24 nie został 19 grudnia br. przeniesiony z MUX 4 na MUX 1. Nadawca nie wykorzystał okazji, że widzowie w całej Polsce przeprowadzają dziś strojenie odbiorników.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...