reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP żąda 38,76 mln zł z abonamentu RTV [akt.]

dodano: 2024-01-24 13:25 | aktualizacja: 2024-01-26 09:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Abonament RTV TVP logo Telewizja Polska satkurier 360px Trwają przepychanki między nowymi władzami mediów publicznych w likwidacji, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a różnymi innymi podmiotami i osobami, które blokują lub negują te władze. Przyglądając się temu całkowicie z boku, bez politycznych aspektów, to nie wygląda to za dobrze i chyba już czas, aby ktoś się opamiętał, bo mediów publicznych zlikwidować nie można, ale te media nie mogą być upolitycznione i szerzące mowę nienawiści wobec kogokolwiek. Powinny decydować sądy. Na razie TVP chce otrzymać należne wpływy z abonamentu RTV (38,76 mln zł) oraz odszkodowanie za pozbawienie możliwości korzystania z infrastruktury technicznej TAI. Odpowiednie pisma opublikowała Telewizja Polska.

satkurier.pl
abonament RTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opublikowano pismo Likwidatora Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (plik PDF). Poniżej jego fragment.
 

W środę, 24 stycznia br. Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wystosował pismo, w którym wezwał Macieja Świrskiego, Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do natychmiastowego przekazania należnych Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wpływów z opłat abonamentowych w łącznej kwocie 38.760.000 zł (słownie: trzydzieści osiem milionów siedemset sześćdziesiąt tysięcy złotych), które powinny zostać zrealizowane w dniach 11 i 22 stycznia 2024 r., zgodnie z harmonogramem przekazanym Spółce przez Pana Przewodniczącego, przy piśmie z dnia 23 października 2023 r. (znak: DMP.91.34.2023).

Wcześniej, bo we wtorek, 23 stycznia br. Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji wystosował do Michała Adamczyka, Samuela Pereiry oraz Marcina Tulickiego przedsądowe wezwanie do zapłaty, w terminie 14 dni, kwoty w wysokości 1.349.543 zł, wraz z odsetkami za zwłokę tytułem odszkodowania. O tym fakcie poinformowało także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Żądana należność stanowi równowartość szkody, jaką Telewizja Polska S.A. w likwidacji poniosła w związku z niemożnością wykonania świadczeń reklamowych oraz sponsorskich w dniach 20-29 grudnia 2023 r. na antenach TVP Info oraz TVP3, na skutek bezprawnych działań podjętych wspólnie przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę i Marcina Tulickiego które pozbawiły TVP możliwości korzystania z infrastruktury znajdującej się w budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy Placu Powstańców Warszawy 7 w Warszawie.

Jednocześnie Telewizja Polska S.A. w likwidacji informuje, że dochodzone wezwaniem odszkodowanie nie wyczerpuje roszczeń Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wobec Michała Adamczyka, Samuela Pereirę i Marcina Tulickiego z tytułu wyrządzenia innych szkód związanych z ich działaniami, których wysokość jest obecnie ustalana. Będą one przedmiotem odrębnych wezwań kierowanych do ww. osób przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji.

Wcześniej pojawiło się też oświadczenie ministra Sienkiewicza w sprawie Telewizji Polskiej S.A w likwidacji oraz Polskiego Radia S.A. w likwidacji.

Przypomnieć warto, że Michał Adamczyk uznaje się za prezesa Telewizji Polskiej, ale udziela się też w komercyjnej stacji informacyjnej TV Republika. Nadto uważa, że to minister Sienkiewicz powinien zapłacić 45 mln zł za straty TVP.

Aktualizacja:

Przepychanki ciąg dalszy...

KRRiT odpisała Danielowi Gorgoszowi:

- Daniel Gorgosz nie jest uprawniony do występowania w imieniu spółki TVP S.A.

Odpowiedź Przewodniczącego KRRiT na pismo pana Gorgosza


Sąd oddalił wniosek Michała Adamczyka kwestionujący powołanie nowych władz TVP S.A.

Komunikat wydało MKiDN:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że Sąd Okręgowy w Warszawie XX Wydział Gospodarczy oddalił wniosek Michała Adamczyka o zabezpieczenie, kwestionujący uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Telewizji Polskiej S.A. (obecnie w likwidacji) o odwołaniu poprzednich i powołaniu nowych władz Spółki.

Jest to merytoryczna decyzja Sądu Okręgowego, która oznacza, że sąd nie podziela stanowiska Michała Adamczyka o nieprawidłowości działań WZA TVP S.A. w likwidacji, na którym właściciela 100% akcji, tj. Skarb Państwa, reprezentował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Kolejny komunikat MKiDN:

Sąd odrzucił skargę KRRiT na wpisanie do rejestru otwarcia likwidacji i ustanowienie likwidatora „Radia Katowice”

W czwartek, 25 stycznia br. Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji złożył zawiadomienie do Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231§ 1 kk, tj. przestępstwa nadużycia funkcji poprzez przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tj. Macieja Świrskiego, Agnieszkę Glapiak, Hannę Karp, Tadeusza Kowalskiego, Marzenę Paczuską.


Widzowie, patrząc na to wszystko, mogą stwierdzić: „niezła szopka”...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...