reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP wystawia przedsądowe wezwanie do zapłaty dla KRRiT

dodano: 2024-02-05 14:44 | aktualizacja: 2024-02-05 15:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/KRRiT/satkurier.pl

abonament RTV 5 lutego br. Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do zapłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania kwoty w wysokości 38,76 mln zł. Chodzi o wpływy z opłat abonamentowych, których KRRiT nie przekazała TVP zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

satkurier.pl
TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 5 lutego br. Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do zapłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania kwoty w wysokości 38,76 mln zł, tytułem wpływów z opłat abonamentowych, które powinny zostać przekazane 11 i 22 stycznia 2024 roku, zgodnie z harmonogramem przekazanym TVP przez przewodniczącego KRRiT.

Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji, poinformował w wezwaniu, że w razie braku zapłaty powyższej kwoty we wskazanym terminie sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.

Na wcześniejsze pismo likwidatora TVP, przewodniczący KRRiT odpisał, że Daniel Gorgosz nie jest uprawniony do występowania w imieniu spółki Telewizja Polska S.A., a spółka Telewizja Polska S.A w Likwidacji nie istnieje.

Źródło: tvp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...