reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pogoda24.TV: Znamy logo. Co w ofercie kanału?

dodano: 2024-02-27 23:51 | aktualizacja: 2024-02-28 13:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Pogoda24.TV Do startu szykuje się kanał Pogoda24.TV. W ramówce nowej stacji grupy MWE Networks widzowie znajdą takie programy, jak: „Serwis pogodowy 24h”, „Dzika pogoda według Richarda Hammonda”, „Nie igraj z naturą” i „Inżynieryjne katastrofy”. Nadawca zaprezentował także logotyp kanału. Program będzie miał charakter wyspecjalizowany - informacyjny, poświęcony głównie pogodzie. Tworząc stację Pogoda24.TV, grupa MWE Networks bazuje na doświadczeniu zdobytym przy kanałach TVC (wcześniej NTL Radomsko) i Biznes24.

Pogoda24.TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pogoda24.TV to kanał informacyjny, który łączy szczegółowe prognozy pogodowe z edukacją ekologiczną i rozrywką, oferując widzom angażujący infotainment. Na kanale znajdą się takie programy, jak: „Nie igraj z naturą” czy „Dzika pogoda według Richarda Hammonda”.

Pogoda24.TV to nowy projekt grupy MWE Networks, chociaż miała ona już w swojej ofercie kanał informacyjny. W 2020 roku nadawanie rozpoczęła stacja Biznes24, wspólny projekt Michała Winnickiego, właściciela MWE Networks, i dziennikarza Romana Młodkowskiego. Stacja prezentuje programy informacyjne, publicystyczne i dokumentalne o biznesie, gospodarce czy ekonomii. W 2021 roku grupa MWE Networks sprzedała swoje udziały w nadawcy kanału Biznest24 funduszowi ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) (więcej tutaj). Ponadto w grupie MWE Networks znajduje się stacja TVC (wcześniej pod nazwą NTL Radomsko), prezentująca codzienne obok filmów, seriali i produkcji rozrywkowych, także przygotowywane przez zewnętrzną firmę programy informacyjne o wydarzeniach, między innymi z województwa łódzkiego (więcej tutaj).

Kanał Pogoda24.TV dostępny będzie w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w należących do nadawcy multipleksach lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).

Pogoda24.TV trafi do oferty Premium TV biura TVN Media, co oznacza, że będą tam emitowane reklamy.

Jak czytamy w przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesji, program Pogoda24.TV będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, 24 godziny na dobę i skierowany do osób w wieku od 7 do 74 lat, kobiet i mężczyzn, z wykształceniem podstawowym i średnim, osób pracujących, emerytów i rencistów (więcej tutaj).

Wyspecjalizowany informacyjny, poświęcony głównie pogodzie charakter programu będzie realizowany poprzez audycje o tematyce informacyjnej, które zajmą nie mniej niż 70 proc. zarówno tygodniowego jak i miesięcznego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00. W programie będą rozpowszechniane audycje przedstawiające prognozę pogody w Polsce i na świecie. Informacje będą przekazywane za pomocą interaktywnych map, zapowiedzi meteorologicznych oraz wejść prezenterskich. Dodatkowo informacje pogodowe będą przedstawiane na pasku informacyjnym. W programie obecne będą także transmisje z kamer umieszczonych w wybranych miejscach Polski, między innymi na plażach i w górach. W zależności od pory roku pojawią się również informacje o smogu, śniegu, temperaturze i jakości wody w wybranych kąpieliskach. Ponadto w programie pojawią się również wejścia prezenterskie „na żywo” z imprez okolicznościowych, na przykład dożynek czy dni miast.

Audycje powtórkowe zajmą 90 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 50 proc.

Co widzowie zobaczą w ofercie kanału Pogoda24.TV?

„Serwis pogodowy 24h” - bieżące oraz długoterminowe prognozy do 30 dni i roczne, głównie ze studia w Szczecinie, oraz na zaproszenie gwiazd także w Warszawie.

„Dzika pogoda według Richarda Hammonda” - program będzie emitowany codziennie o godzinie 6:00. Mimo tysięcy lat badań, mechanizmy powstawania zjawisk pogodowych wciąż skrywają wiele tajemnic. Richard Hammond pragnie rozwikłać choć część z nich, dlatego wyrusza w podróż do miejsc, które słyną z ekstremalnych warunków atmosferycznych.

„Nie igraj z naturą” - program będzie emitowany codziennie w godzinach 9:00 i 17:00. Klęski żywiołowe: tsunami, powodzie, pożary, trzęsienia ziemi. Nie ma roku, by nie dochodziło do kataklizmów. Czy można to jakoś powstrzymać? Czy natura wybaczy człowiekowi?

„Inżynieryjne katastrofy” - program będzie emitowany codziennie o godzinie 22:00. To seria dokumentalna o największych katastrofach inżynieryjnych w historii - takich jak Czarnobyl, Bhopal, Deepwater Horizon, Titanic, Challenger i Hindenburg. Archiwalne materiały są okraszone precyzyjnymi opisami ekspertów, analizujących kluczowe momenty oraz inżynierskie decyzje, które doprowadziły do tragicznych dla ludzkości zdarzeń i nieodwracalnych zmian dla środowiska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...