reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT: Kanał CTV9 trafi na MUX 8

dodano: 2023-12-20 18:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Red Carpet TV logo 06.2019 W środę, 20 grudnia br. ogłoszono, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji dla spółki Red Carpet TV (Red Carpet Media Group) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w ogólnopolskim multipleksie ósmym (MUX 8), o charakterze wyspecjalizowanym filmowo-dokumentalnym, pod nazwą CTV9.

Red Carpet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 17 maja br. w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazało się „Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 28 kwietnia 2023 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 8” (więcej tutaj). Do regulatora wpłynęły cztery wnioski w tym postępowaniu - Grupa Polsat Plus złożyła wniosek na nieistniejącą jeszcze stację informacyjną W24 (więcej tutaj), a firma Red Carpet Media Group zgłosiła się z funkcjonującymi już na rynku kanałami Red Carpet TV (więcej tutaj) i RedTOP TV (więcej tutaj). Trzy wnioski złożone przez Red Carpet Media Group pozostały jednak bez rozpoznania przez regulatora rynku, gdyż nadawca ten wnioskował o rozszerzenie obecnych koncesji na kanały Red Carpet TV i RedTOP TV, a w konkursie należało wystartować z nowymi stacjami (więcej tutaj).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała więc nowy konkurs, ale już na dwa miejsca, bowiem na jedno wpłynął poprawnie złożony wniosek, na kanał W24. Ostatecznie jednak Grupa Polsat Plus wycofała ten wniosek z konkursu MUX 8 i zgłosiła go w konkursie na zagospodarowanie multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej. Nadawca wygrał ten konkurs i wkrótce stacja ta (już pod nazwą Wydarzenia 24) ma pojawić się w MUX 1 (więcej tutaj).

W czwartek, 24 sierpnia br. w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazało się „Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 11 sierpnia 2023 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 8”.

Na podstawie „Ustawy o radiofonii i telewizji” przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, ogłosił informację o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie MUX 8 programu telewizyjnego. Ogłoszenie stanowiło podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie MUX 8 programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, to jest w którym nie mniej niż 70 proc. czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6:00-23:00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu. Liczba przewidzianych w ogłoszeniu koncesji do udzielenia wynosiła dwa. Programy będą rozpowszechniane codziennie przez 24 godziny na dobę i oznaczone nazwą określoną w koncesji.

W drugim konkursie wystartowała tylko firma Red Carpet Media Group, która zgłosiła dwa kanały - filmowo-serialowy RCTV i filmowo-dokumentalny CTV9. Oba to zupełnie nowe projekty, które jeszcze nie rozpoczęły nadawania. Regulator rynku nie poinformował jeszcze o tym, jaka decyzja zapadła w sprawie stacji RCTV oraz czy i kiedy zostanie rozpisany konkurs na trzeci kanał, który miałby pojawić się na multipleksie ósmym.

Działania te mają związek z decyzją TVP o opuszczeniu multipleksu ósmego (do niedawna były tam kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta). W MUX 8 pozostaną obecne już tam stacje - Metro (Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska/Groupe CANAL+), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i WP (Wirtualna Polska Holding) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...