reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Agora jedynym właścicielem nadawcy Radia ZET

dodano: 2024-06-14 12:55
autor: Jan Borejko | źródło: Agora/Eurozet/satkurier.pl

Eurozet Agora kupiła od SFS Ventures 49 proc. udziałów w spółce Eurozet. W wyniku zawarcia umowy Agora stała się jedynym właścicielem Eurozetu, posiadającym 100 proc. udziałów. Eurozet jest nadawcą 9 rozgłośni radiowych: Radia ZET, TOK FM, Radia Złote Przeboje, Radia Plus, Antyradia, Radia Pogoda, Meloradia, Rock Radia i Chillizet.

agora.pl
Agora agora.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Agora ze 100% udziałów w spółce Eurozet

Zarząd spółki Agora S.A. poinformował, że 14 czerwca 2024 roku spółka zawarła z SFS Ventures s.r.o. z siedzibą w czeskiej Pradze umowę sprzedaży udziałów, na podstawie której Agora kupiła od SFS Ventures 490 udziałów w spółce Eurozet sp. z o.o. stanowiących 49 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 49 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet, zgodnie z postanowieniami umowy wspólników Eurozet zawartej przez Agorę z SFS Ventures dnia 20 lutego 2019 roku z późniejszymi aneksami. Zawarcie umowy nastąpiło w wykonaniu przez Agorę opcji call 2 przewidzianej w umowie wspólników oraz na zasadach przewidzianych w umowie wspólników.

Cena nabycia 49 proc. udziałów wynosi 38,75 mln euro (jest to cena ostateczna, niepodlegająca korektom). Przeniesienie własności udziałów na Agorę nastąpi w momencie zapłaty przez nią pełnej ceny nabycia udziałów na rachunek SFS Ventures.

W wyniku zawarcia umowy oraz w chwili zapłaty ceny sprzedaży za udziały Agora stanie się jedynym wspólnikiem posiadającym łącznie wszystkie 1000 udziałów Eurozet, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i reprezentujących 100 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet.

Grupa Eurozet to jedna z wiodących firm mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi. Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi 9 rozgłośni z TOP 20 najczęściej słuchanych stacji w Polsce, w tym: Radio ZET, TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Plus, Antyradio, Radio Pogoda, Meloradio, Rock Radio i Chillizet; serwis muzyczno-podcastowy Tuba oraz serwisy internetowe: tokfm.pl, radiozet.pl, planeta.pl i antyradio.pl. Grupa Eurozet to także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.

Grupa Agora skupia się na kilku obszarach działalności. Jest operatorem sieci kin Helios i właścicielem firmy Next Film zajmującej się dystrybucją i produkcją filmową. W jej rękach jest „Gazeta Wyborcza”, której treści są dostępne w wersji papierowej oraz w internecie, a także spółki Yieldbird (reklama internetowa) czy GoldenLine (serwis rekrutacyjny). Jest właścicielem AMS (reklama zewnętrzna). Ponadto zajmuje się wydawaniem książek oraz albumów muzycznych i filmowych. Odpowiada za portale internerowe, m.in. Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, Gazeta.pl, Sport.pl, Tokfm.pl i Plotek.pl. Agora działa też na rynku gastronomicznym poprzez należącą do sieci Helios spółkę Step Inside, która tworzy lokale gastronomiczne pod marką Pasibus.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...