reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Muzo.fm zmieni nazwę na Eska Rock

dodano: 2024-06-19 13:37 | aktualizacja: 2024-06-19 21:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/satkurier.pl

Eska Rock Stacja radiowa Muzo.fm wkrótce zmieni nazwę na Eska Rock (nie Eska Rock Xtra, jak wcześniej planowano). Grupa ZPR Media otrzymała zielone światło od KRRiT, tylko czeka jeszcze na oficjalne dokumenty, dowiedział się „Presserwis”. Jednocześnie Krajowa Rada zaakceptowała zmianę nazwy Eski Rock na Eska Rock Warszawa.

Eska Rock


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już w październiku 2022 roku Grupa ZPR Media poinformowała, że podpisała z Telewizją Polsat umowę w sprawie kupna udziałów Muzo.fm. Jednak dopiero 27 marca 2024 roku transakcja ta została sfinalizowana. Łączna cena 100 proc. udziałów w spółce Muzo.fm wyniosła 13,3 mln zł.

Zgodnie z pierwotnymi planami, Muzo.fm miało przejść rebranding na Eska Rock Xtra. 16 listopada 2023 roku spółka zwróciła się do KRRiT z wnioskiem o zmianę nazwy, jednak ostatecznie, 8 kwietnia br. cofnęła pierwotny wniosek i złożyła nowy - o zmianę nazwy na Eska Rock.

Eska Rock będzie nadawana z 9 miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Kielc, Olsztyna i Bydgoszczy.

Warto wspomnieć, że Eska Rock miała już kiedyś zasięg ponadregionalny. Do 1 grudnia 2013 roku nadawała w aż 18 miastach. Została wtedy zastąpiona przez Vox FM.

Telewizja Polsat przejęła Muzo.fm (wówczas Radio PiN) w 2014 roku. W tym samym czasie uruchomiła też Muzo.tv, którą następnie w 2017 roku przekształciła w Polsat Music HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

539 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...