reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP uruchamia usługę HbbTV

dodano: 2012-06-08 13:15 | aktualizacja: 2012-06-13 11:48
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP / hbbtv.pl

TVP 8 czerwca Telewizja Polska uruchamia usługę telewizji hybrydowej. Jest to niezwykle przydatny serwis dla widzów, którzy zdecydują się śledzić zmagania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na małym ekranie. 8 czerwca w „Teleexpresie” Marian Zalewski, członek Zarządu TVP oficjalnie zainauguruje uruchomienie przez TVP telewizji hybrydowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki HbbTV, czyli połączeniu tradycyjnej telewizji oraz Internetu, w czasie trwania transmisji można uzyskać na ekranie telewizora dostęp do dodatkowych danych: rozbudowanych statystyk piłkarskich, informacji o zawodnikach, ankiet, itp.

Korzystanie z tego serwisu podczas Euro 2012 nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, chociaż konieczne jest posiadanie podłączonego do sieci Internet telewizora z obsługą standardu HbbTV.

Należy podkreślić, że wdrożenie przez TVP usługi telewizji hybrydowej nie ograniczy się wyłącznie do programów związanych z Euro 2012. Realizowane w tej technice serwisy trwale wzbogacą naszą ofertę. Dobrą okazją, aby się przekonać o stale rozbudowywanych możliwościach HbbTVP, będą również Igrzyska Olimpijskie w Londynie.Dodatkowo, w środowym (6 czerwca) wydaniu „Wiadomości” Telewizja Polska zaprezentowała zdjęcia telewizora, na którym wyświetlono aplikację telewizyjną w standardzie HbbTV dedykowaną Euro 2012. Aplikacja została zaprezentowana na telewizorze Samsung. Warto tu przypomnieć, że Samsung oficjalnie nie wspiera HbbTV w telewizorach sprzedawanych na polski rynek. Być może aplikacja była prezentowana na tunerze podłączonym do telewizora. A może Samsung za chwilę nas zaskoczy i udostępni fanom piłki nożnej możliwość odbioru HbbTV na swoich telewizorach.

Za pośrednictwem aplikacji będzie można na bieżąco śledzić statystyki rozgrywanych meczów. W przedstawionej wizualizacji aplikacji pojawia się informacja o wynikach sondy „Ile goli strzeli Polska?”, jednakże nie wiadomo, czy nadawca udostępni kanał zwrotny do tego głosowania za pośrednictwem pilota do telewizora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...