reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 1: Agora i Kino Polska w konkursie ze Stopklatka TV

dodano: 2013-02-26 09:07 | aktualizacja: 2013-02-26 10:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: naziemna.info/satkurier.pl

Stopklatka Stopklatka S.A., należąca do Kino Polska TV, w drugim konkursie na zagospodarowanie miejsc na pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zaoferowała kanał filmowy o planowanej nazwie - Stopklatka TV. W ofercie kanału, który jest zupełnie nowym pomysłem, ma znaleźć się kino fabularne, dokumentalne i animowane, zarówno polskie, jak i światowe - informuje serwis naziemna.info.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Poza filmami Stopklatka TV zaoferuje widzom programy edukacyjne i publicystyczne poświęcone kinu, wywiady z twórcami oraz aktualności ze świata filmu - powiedziała w rozmowie z serwisem naziemna.info Agnieszka Łapińska z Kino Polska TV.

Spółka Kino Polska TV startuje w konkursie wspólnie ze spółką Agora S.A. (więcej tutaj) Obaj nadawcy będą razem tworzyć nowy kanał filmowy.

Przypomnijmy, iż spółka Kino Polska TV brała już, samodzielnie, udział w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z kanałem Kino Polska Nostalgia. Nadawca wygrał konkurs, ale potem zrezygnował z koncesji, którą przyznano Polo TV.

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...