reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dziennik Trybuna” nie drukuje ramówki kanału Edusat

dodano: 2013-06-02 19:39 | aktualizacja: 2013-06-02 20:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Edusat HD 22 maja 2013 roku na rynku prasy codziennej zadebiutował lewicowy „Dziennik Trybuna”. (więcej tutaj) Jego wydawcą jest Edusat Sp. z o.o., nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD. (więcej tutaj) Mimo to w gazecie nie znajdziemy ramówki tej stacji (Edusat i Edusat HD mają identyczne ramówki).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lewicowy „Dziennik Trybuna” pojawił się na rynku prasowym jako alternatywa dla zdobywających coraz większą popularność gazet prawicowych, w tym codziennych. W odróżnieniu od swoich prawicowych konkurentów, którzy również powiązani są z nadawcami kanałów telewizyjnych - „Gazeta Polska Codziennie” z TV Republika i „Nasz Dziennik” z TV Trwam, „Dziennik Trybuna” nie drukuje w ogóle ramówki telewizji, z którą jest powiązany.

W codziennych wydaniach czytelnicy znajdą program następujących kanałów: TVP1 (TVP1 HD, tożsame ramówki), TVP2 (TVP2 HD), TVN (TVN HD), Polsat (Polsat HD), Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 2, natomiast w piątkowym dodatku „Super Tele” (wydawany przez Polskapresse Sp. z o.o.) publikowane są ramówki następujących stacji: TVP1 (TVP1 HD), TVP2 (TVP2 HD), Polsat (Polsat HD), TVN (TVN HD), TVN7 (TVN7 HD), TV4, TV Puls, TVP Polonia, Ale Kino+ (Ale Kino+ HD), TVP Info, 13th Street Universal, CANAL+ (CANAL+ HD), HBO (HBO HD), CBS Europa, Discovery Channel (Discovery Channel HD), Planete+ (Planete+ HD), National Geographic Channel (National Geographic Channel HD) i Eurosport (Eurosport HD).

Publikacja ramówki kanału Edusat (Edusat HD) byłaby świetną promocją dla stacji, zwłaszcza, że jej nadawca wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj) - rywalizuje o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym. (więcej tutaj) Jego konkurentami są: Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj), 4fun Media (więcej tutaj) i TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) z kanałem Fokus. (więcej tutaj i tutaj)

Kanał Edusat rozpoczął nadawanie w 2002 roku. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD. (więcej tutaj i tutaj) W ofercie kanałów Edusat i Edusat HD znajdziemy klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat. (więcej tutaj) Przekaz dostępny jest obecnie w sieciach kablowych i w Internecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...