reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: TV Trwam w nc+ i Cyfrowym Polsacie?

dodano: 2013-10-20 16:01 | aktualizacja: 2013-10-20 19:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

TV Trwam Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, zabiega o jak najszybsze pojawienie się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Wszystko wskazuje jednak na to, iż katolicka stacja w ofercie NTC znajdzie się dopiero w kwietniu 2014 roku. Czy platformy satelitarne nc+ i Cyfrowy Polsat wykorzystają to zamieszanie wokół tego kanału i dołączą go do swoich ofert?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojawia się pytanie, czemu platformy satelitarne, wzorem największych operatorów telewizji kablowych, nie mają jeszcze w ofercie TV Trwam?

Trochę trudno wyobrazić sobie TV Trwam w ofercie platformy nc+, z uwagi na fakt, że jednym z jej udziałowców jest telewizja TVN. Animozje dzielące TVN i środowisko TV Trwam są powszechnie znane. Czy jednak wykluczają współpracę? W biznesie nigdy nie należy mówić „nigdy”.

Bliżej wydaje się być do pojawienia się TV Trwam w Cyfrowym Polsacie. Tu także między nadawcami dochodziło do konfliktów, jednak wydają się one do zażegnania. Poszerzenie oferty Cyfrowego Polsatu o TV Trwam wydaje się być korzystne dla obu stron. Fundacja Lux Veritatis, wygrywając konkurs na obecność w MUX 1 (więcej tutaj), wchodzi do ekstraklasy na polskim rynku telewizyjnym i to teraz od niej zależy, czy jako beniaminek namiesza w rozgrywkach używając sportowego żargonu, czy też będzie przeciętną drużyną, typowaną przez komentatorów do spadku z ekstraklasy. Nadawca ma też w planach kolejne stacje - informacyjną (więcej tutaj) i młodzieżową TVM1 (więcej tutaj). Szanse na ich pojawienie się w naziemnej telewizji cyfrowej są odległą przyszłością - w przypadku ich uruchomienia nadawca będzie więc musiał, by odniosły one sukces, wprowadzić je do ofert kablówek i platform.

Cyfrowy Polsat wykonał już dobry ruch wizerunkowy wprowadzając do swojej oferty informacyjno-publicystyczną TV Republika, tworzoną przez konserwatywnych, prawicowych dziennikarzy. Dla abonentów ważne jest wtedy, że mają alternatywę w dostępie do informacji. Oni nie muszą oglądać tej stacji (tu nadawca TV Republika musi, jak każdy inny, walczyć o zainteresowanie widza), ale wystarczy im sama świadomość, że jednym przyciskiem pilota mogą posłuchać alternatywnego źródła informacji. To samo można przenieść na TV Trwam.

Ale czy w sytuacji, gdy TV Trwam wkrótce będzie powszechnie dostępna w NTC, jej wprowadzenie do oferty Cyfrowego Polsatu jest atrakcyjne dla samej platformy? Wbrew pozorom, tak. Już wkrótce (o ile już tego nie robią) wielu odbiorców będzie wybierać NTC właśnie dla TV Trwam. Dlaczego nie przenieść tego zainteresowania na platformę? „W NTC dopiero wkrótce, u nas już teraz...”, a „dodatkowo TV Republika, Religia.tv i pasjonujące kanały dokumentalne itp., których nie znajdziemy w NTC i to w przystępnej cenie....” - wystarczy umiejętnie zainteresować potencjalnych abonentów. Rynek nie jest z gumy, dodatkowo konkurencja w postaci kablówek, operatorów IPTV, NTC i nc+ - trzeba więc szukać nowych klientów. Zwłaszcza, że zbliża się okres świateczno-noworoczny, w którym wielu z nas jest gotowych na zapewnienie sobie „drobnych przyjemności” w postaci np. telewizji - będziemy więc wybierać między platformami, kablówkami, operatorami IPTV i bezpłatną NTC. Trzeba więc zawalczyć o to zainteresowanie potencjalnych abonentów. Jednym ze sposobów może być TV Trwam.

Warto też zaznaczyć, że w wielu rodzinach znajdują się osoby, które są widzami TV Trwam. Już wkrótce dla nich ich bliscy będą kupować dekodery DVB-T. A dlaczego znów nie przenieść tego zainteresowania na platformę satelitarną? „W cenie abonamentu proponujemy Ci dodatkowy pakiet kanałów na drugi telewizor w domu, w którym proponujemy TV Trwam, inne kanały z NTC oraz TV Republika, Religia.tv...”, albo „u nas TV Trwam w najtańszym pakiecie, a dodatkowo w nim kanały z NTC, a także...” - to znów kwestia umiejętnego dotarcia do potencjalnych nowych abonentów, czy też do obecnych.

Czy TV Trwam pojawi się w Cyfrowym Polsacie (albo w nc+)? W lutym br. pisząc o możliwej odpowiedzi Cyfrowego Polsatu na szykującą się wtedy do startu platformę nc+ na blogi.satkurier.pl pisaliśmy (więcej tutaj):

„A jakie nowe kanały mogłyby pojawić się w ofercie Cyfrowego Polsatu? (...)

- TV Trwam, TV Republika - biznes nie ma narodowości, wyznania i poglądów politycznych. Dodanie więc tych kanałów do oferty to zagospodarowanie niszy rynkowej, dotarcie do nowych klientów. Dawno to już zrozumieli operatorzy największych telewizji kablowych i IPTV, którzy dają swoim abonentom dostęp do TV Trwam.”


W maju br. w Cyfrowym Polsacie pojawiła się TV Republika (więcej tutaj)...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...