reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Trwam o porozumieniu z TVP ws. MUX 1 [wideo]

dodano: 2013-12-21 02:25 | aktualizacja: 2013-12-21 03:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Radio Maryja

Trwam w TV Zgodnie z podpisanym 20 grudnia 2013 roku porozumieniem pomiędzy TVP i Fundacją Lux Veritatis (nadawcą TV Trwam), od 15 lutego 2014 roku TV Trwam będzie dostępna w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W dniu dzisiejszym (20 grudnia br. - red.) wymieniliśmy się dokumentami z Telewizją Polską. Potwierdzamy zatem fakt, że TVP zadeklarowała, że od 15 lutego 2014 roku to miejsce, które dzisiaj zajmuje na MUX 1 zostanie przekazane TV Trwam. Takie oświadczenie TVP w dniu 18 grudnia przekazała do prezesa UKE i wyraziła zgodę na zmianę swojej rezerwacji; w ten sposób, że od 15 lutego to miejsce będzie należne TV Trwam - powiedziała Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

W ramach porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP S.A. obowiązku zapłaty należności wobec spółki Emitel Sp. z o.o. z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w walkę o to, by TV Trwam mogła nadawać na cyfrowym multipleksie.

- Dziękujemy wszystkim - to zwycięstwo Pana Boga i Wasze: ludzi! To zwycięstwo wszystkich ludzi, którzy się włączyli w tę sprawę, by w Polsce była większa wolność słowa, wolność mediów, by rzeczywiście był większy pluralizm. Jakkolwiek, mamy jeszcze wiele zastrzeżeń - zaznaczył ojciec Tadeusz Rydzyk.


Oświadczenie Fundacji Lux Veritatis:

Warszawa, 19 grudnia 2013 roku

Szanowny Pan
dr Juliusz Braun
Prezes Zarządu
Telewizja Polska S.A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

 Oświadczenie

Działając w imieniu Fundacji Lux Veritatis, jako Prezes Zarządu uprawniony do jednoosobowej reprezentacji Fundacji, oświadczam, jak to wielokrotnie wcześniej deklarowaliśmy, że Fundacja Lux Veritatis jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia rozpowszechniania programu TV Trwam w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym. Gotowość tę posiadamy od dnia złożenia wniosku o koncesję na nadawanie w sygnale multipleksu pierwszego na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 5 stycznia 2011 roku, który został rozpatrzony w postępowaniu koncesyjnym negatywnie, w wyniku czego Fundacji odmówiono tego miejsca. Po otrzymaniu przez Fundację decyzji koncesyjnej nr DR-439/2013 - 2/188/K z dnia 9 sierpnia 2013 roku w drugim postępowaniu prowadzonym na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT z dnia 20 grudnia 2012 roku, gotowość uruchomienia emisji naszego programu w multipleksie pierwszym potwierdziliśmy w treści wniosku z dnia 27 sierpnia 2013 roku, który został skierowany do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwację częstotliwości.

W związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, która wyraża  zgodę na zmianę przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej nr DZC-WTY-5157-14/11(3) z dnia 31 października 2011 roku w ten sposób, że od dnia 15 lutego 2014 roku miejsce na multipleksie pierwszym (zwolnione po jednym programie TVP) zajmie TV Trwam, niniejszym oświadczam, iż z chwilą uprawomocnienia się nowej decyzji rezerwacyjnej zmieniającej termin rezerwacji częstotliwości dla Telewizji Polskiej S.A. w multipleksie pierwszym, Fundacja Lux Veritatis podejmie niezbędną współpracę w zakresie technicznym, związaną z migracją programu Telewizji Polskiej S.A. i wprowadzeniem w to miejsce programu TV Trwam.  Zobowiązujemy się także, na zasadzie wzajemności, do informowania odbiorców o zmianie programów, oraz o nowych parametrach odbioru w sygnale multipleksu pierwszego.

W imieniu Fundacji Lux Veritatis oświadczam również, że w związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, Fundacja przejmie z dniem 15 lutego 2014 roku na podstawie umowy zawartej z Emitel Sp. z o.o. zobowiązanie zapłaty wynagrodzenia z tytułu świadczenia na jej rzecz usługi telekomunikacyjnej polegającej na rozpowszechnianiu programu telewizyjnego TRWAM za 1/8 pojemności multipleksu pierwszego, tj. miejsca które zostanie zwolnione przez Telewizję Polską S.A. na rzecz Fundacji Lux Veritatis i przekazane Fundacji na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...