reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Stopklatka TV w Cyfrowym Polsacie

dodano: 2014-01-25 19:58 | aktualizacja: 2014-01-26 15:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: Stopklatka S.A./satkurier.pl

Stopklatka Zarząd spółki Stopklatka SA, nadawcy kanału Stopklatka TV, poinformował, iż w dniu 21 stycznia 2014 roku podpisał umowę z Cyfrowym Polsatem SA. Umowa została zawarta do dnia 31 grudnia 2015 roku. Kanał Stopklatka TV zostanie uruchomiony najpóźniej do dnia 28 kwietnia 2014 roku. Według ostatnich doniesień, nadawca chce wystartować 15 lutego 2014 roku (więcej tutaj)Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na mocy podpisanej umowy spółka udzieliła Cyfrowemu Polsatowi obowiązującej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieodpłatnej i niewyłącznej licencji obejmującej prawo do rozprowadzania programu Stopklatka TV na platformie Cyfrowy Polsat, w systemie cyfrowym, drogą satelitarną, do indywidualnego odbioru bezpośredniego (DTH) oraz, w przypadku uruchomienia przez Cyfrowy Polsat platformy ADSL - również do rozprowadzania programu w ramach takiej platformy ADSL, oraz w ramach serwisu internetowego występującego na dzień podpisania umowy pod nazwą Ipla oraz w formie aplikacji komputerowej instalowanej lub dostępnej za pomocą przeglądarek internetowych, a także jako player ipla (aplikacja webowa umożliwiająca odtwarzanie materiałów audiowizualnych w standardzie VOD) osadzony w serwisach www, oraz z wykorzystaniem funkcjonalności multiroom, na warunkach opisanych w umowie i udostępniania programu abonentom Cyfrowego Polsatu w ramach najbardziej rozpowszechnianych pakietów programowych.

- Zawarcie przedmiotowej umowy ma na celu zwiększanie zasięgu technicznego programu, co będzie miało pozytywny wpływ na przychody emitenta z tytułu emisji reklam na antenie Stopklatka TV - czytamy w komunikacie spółki.

Zgodnie z postanowieniami umowy Cyfrowy Polsat SA zobowiązuje się do świadczenia na rzecz spółki usług technicznych niezbędnych do satelitarnego rozpowszechniania programu Stopklatka TV, takich jak zapewnienie miejsca na transponderze dla programu, świadczenie usług operatorskich stacji dosyłowej sygnału programu do transpondera, kodowanie sygnału programu. Z tytułu usług technicznych spółka będzie uiszczać na rzecz Cyfrowego Polsatu SA miesięczne zryczałtowane opłaty ustalone na warunkach rynkowych. Dodatkowo Cyfrowy Polsat SA zobowiązał się do świadczenia na rzecz spółki usług w zakresie administrowania kartami do kodowania oraz sprzedaży urządzeń dokujących, za które pobierał będzie opłaty w zależności od ilości wykonanych prac w danym miesiącu.

Za projekt kanału filmowego Stopklatka TV odpowiadają spółki Kino Polska TV i Agora SA (więcej tutaj i tutaj). Stacja ma pojawić się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż w grudniu 2013 roku spółka Kino Polska TV zawarła umowę ze spółką Polsat Media, która od 1 stycznia 2014 roku zajmuje się sprzedażą reklam w jej kanałach, tj. Kino Polska, Kino Polska Muzyka i Filmbox (więcej tutaj i tutaj). Porozumienie obejmuje również planowany kanał Stopklatka TV. Warto również odnotować, iż w przeszłości Agora SA była wymieniana jako potencjalny kandydat do przejęcia Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...