reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC już nadaje [wideo]

dodano: 2014-02-14 15:47 | aktualizacja: 2014-02-15 22:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC 15 lutego 2014 roku ruszył kanał TVP ABC (więcej tutaj). Stacja pojawiła się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i w ofertach wybranych sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Vectra (więcej tutaj), Toya (więcej tutaj), UPC Polska (więcej tutaj) i Netia (więcej tutaj). Jak zapewnia nadawca, trwają też negocjacje z platformami satelitarnymi - nc+, Cyfrowym Polsatem i Orange TV (więcej tutaj). - TVP ABC to pierwszy powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał tematyczny dla dzieci. TVP ABC to kanał pełen interesujących, zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię najmłodszych widzów - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja” (więcej tutaj). Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo „Wieczorynki”, codziennie od 19:00 do 20:00.

Przekaz TVP ABC w MUX1 DVB-T


- TVP ABC to gwarancja poziomu, jakości i bezpieczeństwa prezentowanych w programie treści. Telewizja Polska ma na polskim rynku najdłuższe i unikatowe doświadczenie i tradycję w produkcji dedykowanej najmłodszym widzom - czytamy w komunikacie nadawcy. Nie zabraknie więc „Domisiów”, „Lippy & Messy’ego” - uczących angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe, popularnonaukowego „Dlaczego? Po co? Jak?” z doświadczeniami przeprowadzonymi specjalnie dla programu przez animatorów Centrum Nauki Kopernik, propagujących czytanie „Molików książkowych” czy „Budzika” dla najmłodszych oraz „Jedynkowego przedszkola” czy „Sześciolatków - pierwsza klasa”. A także legendarnego Tik-Taka z Ewą Chotomską jako ciotką Klotką, Andrzejem Grabowskim jako Panem Tik Takiem i Profesorem Ciekawskim oraz Krzysztofem Marcem - Krzysiem i Zającem Poziomką.- Nowy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia, ale w szczególności w wieku 3-7 lat) i będzie dzięki temu swego rodzaju fabryką wyobraźni, która pobudzi dzieci do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomoże najmłodszym widzom w poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Będzie też promował polską kulturę, tradycję i język oraz włączy się aktywnie w znakomitą akcję „Cała Polska czyta dzieciom” - zapowiada TVP.

Przekaz TVP ABC w MUX1 DVB-T


A już na wiosnę br. Telewizja Polska zapowiada dalszy rozwój TVP ABC: wieczorne pasmo dla rodziców z magazynem poradnikowym „Na kłopoty... ABC!”, mówiącym o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu, lekturach itp. We współpracy z Lasami Państwowymi powstanie seria przyrodnicza dla dzieci „Przyjaciele lasu”. Zrealizują ją Joanna Łęska i Dorota Adamkiewicz - autorki dokumentalnych, nagradzanych serii przyrodniczych. Młodsi i najmłodsi dostaną wtedy jeszcze m.in. „Masz wiadomość!” - inspirujący cotygodniowy magazyn informacyjny oraz słynny, wielokrotnie nagradzany na całym świecie serial Andrzeja Maleszki z muzyką Krzesimira Dębskiego „Magiczne drzewo”.


Parametry techniczne w DVB-T:

ID: TVP ABC
PID V: 5102 (MPEG-4/SD)
PID A: 5103 (pol), 5104 (org, AC3), 5108 (aux, E-AC3)
PID PCR: 5102
SID: 51
LCN: 29
PID PMT: 5101
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak

Kanał pojawił się w MUX1 DVB-T 14 lutego ok. 23:58, ale nadawana była jedynie animowana plansza zapraszająca do oglądania stacji. Program ruszył o 15 lutego 6:58 blokiem autopromocji, a następnie za pomocą kreskówki Lippy and Messy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 4,5m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

135 zł Więcej...
reklama