reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP ABC już nadaje [wideo]

dodano: 2014-02-14 15:47 | aktualizacja: 2014-02-15 22:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC 15 lutego 2014 roku ruszył kanał TVP ABC (więcej tutaj). Stacja pojawiła się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i w ofertach wybranych sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Vectra (więcej tutaj), Toya (więcej tutaj), UPC Polska (więcej tutaj) i Netia (więcej tutaj). Jak zapewnia nadawca, trwają też negocjacje z platformami satelitarnymi - nc+, Cyfrowym Polsatem i Orange TV (więcej tutaj). - TVP ABC to pierwszy powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał tematyczny dla dzieci. TVP ABC to kanał pełen interesujących, zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię najmłodszych widzów - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja” (więcej tutaj). Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo „Wieczorynki”, codziennie od 19:00 do 20:00.

Przekaz TVP ABC w MUX1 DVB-T


- TVP ABC to gwarancja poziomu, jakości i bezpieczeństwa prezentowanych w programie treści. Telewizja Polska ma na polskim rynku najdłuższe i unikatowe doświadczenie i tradycję w produkcji dedykowanej najmłodszym widzom - czytamy w komunikacie nadawcy. Nie zabraknie więc „Domisiów”, „Lippy & Messy’ego” - uczących angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe, popularnonaukowego „Dlaczego? Po co? Jak?” z doświadczeniami przeprowadzonymi specjalnie dla programu przez animatorów Centrum Nauki Kopernik, propagujących czytanie „Molików książkowych” czy „Budzika” dla najmłodszych oraz „Jedynkowego przedszkola” czy „Sześciolatków - pierwsza klasa”. A także legendarnego Tik-Taka z Ewą Chotomską jako ciotką Klotką, Andrzejem Grabowskim jako Panem Tik Takiem i Profesorem Ciekawskim oraz Krzysztofem Marcem - Krzysiem i Zającem Poziomką.- Nowy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia, ale w szczególności w wieku 3-7 lat) i będzie dzięki temu swego rodzaju fabryką wyobraźni, która pobudzi dzieci do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomoże najmłodszym widzom w poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Będzie też promował polską kulturę, tradycję i język oraz włączy się aktywnie w znakomitą akcję „Cała Polska czyta dzieciom” - zapowiada TVP.

Przekaz TVP ABC w MUX1 DVB-T


A już na wiosnę br. Telewizja Polska zapowiada dalszy rozwój TVP ABC: wieczorne pasmo dla rodziców z magazynem poradnikowym „Na kłopoty... ABC!”, mówiącym o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu, lekturach itp. We współpracy z Lasami Państwowymi powstanie seria przyrodnicza dla dzieci „Przyjaciele lasu”. Zrealizują ją Joanna Łęska i Dorota Adamkiewicz - autorki dokumentalnych, nagradzanych serii przyrodniczych. Młodsi i najmłodsi dostaną wtedy jeszcze m.in. „Masz wiadomość!” - inspirujący cotygodniowy magazyn informacyjny oraz słynny, wielokrotnie nagradzany na całym świecie serial Andrzeja Maleszki z muzyką Krzesimira Dębskiego „Magiczne drzewo”.


Parametry techniczne w DVB-T:

ID: TVP ABC
PID V: 5102 (MPEG-4/SD)
PID A: 5103 (pol), 5104 (org, AC3), 5108 (aux, E-AC3)
PID PCR: 5102
SID: 51
LCN: 29
PID PMT: 5101
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak

Kanał pojawił się w MUX1 DVB-T 14 lutego ok. 23:58, ale nadawana była jedynie animowana plansza zapraszająca do oglądania stacji. Program ruszył o 15 lutego 6:58 blokiem autopromocji, a następnie za pomocą kreskówki Lippy and Messy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...