reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co z TVP Polonia? TVP Polska bliżej startu

dodano: 2014-03-05 06:21 | aktualizacja: 2014-03-05 10:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/tvp24.com

TVP Polonia TV Polonia Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) przeznaczy w tym roku na działalność telewizyjną 11,3 mln zł. TVP Polonia otrzyma z tej puli 6,5 mln zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na nowy kanał dla Polonii pod roboczą nazwą TVP Polska (więcej tutaj). Rozmowy z władzami Telewizji Polskiej w sprawie startu nowej stacji są już prowadzone. Według założeń, nie ma być to specjalny kanał dla rodaków za granicą, ale stacja, która ma retransmitować najlepsze programy z oferty TVP.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ubiegłym roku na działalność kanału TVP Polonia Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) przeznaczyło 8 mln zł (więcej tutaj). W sprawie finansowania i funkcjonowania stacji dla rodaków za granicą toczyła się w ubiegłym roku szeroka dyskusja, w której MSZ zarzuciło Telewizji Polskiej m.in. niedostosowanie oferty dla Polonii (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Spór toczył się również o finansowanie TV Biełsat (Belsat), przeznaczonej dla Białorusi. Tegoroczna umowa na wsparcie finansowe dla TVP Polonii nie została jeszcze podpisana. Wciąż trwają ustalenia między MSZ i TVP.

Co ciekawe w sieci pojawił się nowy projekt o zaskakującej nazwie TVP 24 - na stronie internetowej www.tvp24.com można obejrzeć materiał promocyjny nowego kanału, który ma wystartować na koniec marca 2014 roku w formie aplikacji na urządzenia mobilne (iOS, Android). Jak podaje nadawca, ma to być program dla Polonii o Polonii nadawany prosto z Ameryki. Aplikacja ma kosztować 0,99 dolara (3 zł). Jest już dostępna w Google Play.

- Wszystkie programy będą w HD przez 24 godziny na dobę. W programie będą tez setki filmów fabularnych - polskich i zagranicznych, muzyka, seriale, kabarety, koncerty, filmy dokumentalne oraz wlasne programy z USA. Starsze filmy i seriale będą w jakosci SD. Powiadom swoich krewnych i znajomych - czytamy na stronie internetowej TVP 24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...