reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Puls: „Demony wojny wg Goi” i „Don Matteo” 7 i 8

dodano: 2014-04-24 16:19 | aktualizacja: 2014-04-24 17:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

TV Puls - Przebojem TV Puls w tygodniu 10-16 maja 2014 roku będzie premiera filmu „Pan życia i śmierci”, w którym obok Nicolasa Cage’a występuje Jared Leto, nagrodzony w tym roku Oscarem za znakomitą drugoplanową rolę w filmie „Witaj w klubie”. Premierowo pokażemy też m.in. takie filmy, jak „Krokodyl Dundee”, szóstą część „Piątku trzynastego” i komedię „Odlotowcy” z Adamem Sandlerem, Brendanem Fraserem i Stevem Buscemim w rolach głównych. Atrakcją dla wielu będzie też z pewnością emisja kultowego „Mad Maxa” z Melem Gibsonem - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Ponadto w omawianym tygodniu zaczniemy emisję serialu „Don Matteo” (7. i 8. sezon), włoskiej wersji „Ojca Mateusza”. Oprócz tego jak zwykle zapraszamy na kolejne odcinki naszych serialowych hitów „Arrow” i „Spartakus: Wojna potępionych”, które u nas mają swoje premiery w ogólnopolskiej telewizji, kultowy brytyjski serial „Mała Brytania” oraz serię „Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu, której nie pokazywała jeszcze żadna telewizja - czytamy w komunikacie nadawcy.

Propozycje TV Puls od 10 do 16 maja 2014 roku:

Filmy:

„Mocne Sobotnie Kino”
„Mściciel” („Wake of Death”)
akcja, USA/ Francja/ Niemcy/ Republika Południowej Afryki 2004, reż. Philippe Martinez, występują: Jean-Claude Van Damme, Simon Yam, Philip Tan
emisja: sobota, 10 maja 2014 roku o 20:0
0
Typowy twardziel - Ben Archer - postanawia odejść z pracy i rozpocząć spokojne życie z rodziną. W tym samym czasie jego żona, pracownica biura imigracyjnego, bierze pod swoją opiekę małą Kim, znalezioną wśród chińskich uchodźców, ściągając tym samym śmiertelne niebezpieczeństwo na swoją rodzinę.

„Demony wojny wg Goi”
akcja, Polska 1998, reż.: Władysław Pasikowski, występują: Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Olaf Lubaszenko, Bartłomiej Topa, Tadeusz Huk, Tadeusz Szymków, Radosław Pazura, Szymon Bobrowski, Piotr Polk, Krzysztof Kiersznowski, Dariusz Gnatowski, Zbigniew Zapasiewicz, Aleksandra Nieśpielak, Ewa Drzyzga, Alja Nikitovic
emisja: sobota, 10 maja 2014 roku o 21:55

Major Keller dowodzi polskim oddziałem stacjonującym w Bośni. Główne dowództwo zakazuje interwencji zbrojnych. Jednak Keller inaczej rozumie rolę sił pokojowych. Gdy w górach rozbija się śmigłowiec z polskimi żołnierzami na pokładzie, Keller zarządza natychmiastową akcję ratunkową. Wbrew zakazom dowództwa, razem z grupą swoich najlepszych ludzi wyrusza w góry, na teren pozostający pod rządami bandyty - Skijo. Keller stawia przed swoimi ludźmi zadanie, które dla wielu z nich może okazać się ostatnim...

„Piątek trzynastego VI: Jason żyje” („Friday The 13Th Part VI : Jason Lives”) - premiera
horror, USA 1986, reż. Tom McLoughlin, występują: Tony Goldwyn, Jennifer Cooke, Thom Mathews
emisja: sobota, 10 maja 2014 roku o 23:55

Kolejna odsłona serii horrorów o psychopatycznym mordercy Jasonie. Tommy, bohater dwóch ostatnich części, po serii traumatycznych przeżyć, przebywa w klinice psychiatrycznej. Nękany złymi przeczuciami, postanawia udać się na cmentarz, gdzie leży pochowany Jason, wykopać jego zwłoki oraz wbić w nie metalowy pręt i raz na zawsze odesłać Jasona w zaświaty. Przypadkowo jednak, ożywia Jasona, który powraca do Crystal Lake, by dalej mordować.

„W imię króla” („In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale”)
przygodowy, Kanada/ Niemcy/ USA 2007, reż. Uwe Boll, występują: Jason Statham, Leelee Sobieski, John Rhys-Davies, Ron Perlman
emisja: niedziela, 11 maja 2014 roku o 14:20

Akcja filmu dzieje się w Królestwie Ehb, które staje w obliczu wojny pomiędzy złym Gaolianem , a panującym tu królem Konreidem. Mężczyzna zwany Farmerem wiedzie spokojne pracowite życie z ukochaną żoną Solaną i synkiem. Pewnego dnia traci wszystko. Na wioskę napada horda dzikich Krugów, którzy mordują mu syna, a żonę porywają. Zrozpaczony i żądny zemsty Farmer wyrusza śladem najeźdźców.

„Niedziela Z Gwiazdami”
„Pan życia i śmierci” („Lord of War”) - premiera
thriller, USA/ Francja/ Niemcy 1995, reż. Andrew Niccol, występują: Nicolas Cage, Jared Leto, Bridget Moynahan
emisja: niedziela, 11 maja 2014 roku o 20:00

Jurij Orłow ma wiele twarzy i wiele fałszywych tożsamości. Na pewno jednak urodził się na Ukrainie, a dzięki podrobionym papierom o żydowskim pochodzeniu może cieszyć się urokami amerykańskiej demokracji. Jurij postanawia zostać handlarzem bronią. Żyje jednak w wiecznym stresie, starając się zawsze o krok wyprzedzać zarówno konkurencję z branży, jak i zawziętego agenta Interpolu, Jacka Valentine'a. Rok 1991 przynosi rozpad Związku Radzieckiego. Orłow natychmiast jedzie na Ukrainę, gdzie czekają na niego arsenały niepilnowanej przez nikogo broni oraz wujek Dimitrij, generał ukraińskiej armii. Jurij osiąga bogactwo, o jakim nigdy nie marzył. Nie wie jeszcze, że przyjdzie mu się zmierzyć z zupełnie nieoczekiwanym przeciwnikiem, własnym sumieniem.

„Środa Pełna Wrażeń”
„Krokodyl Dundee” („Crocodile Dundee”) - premiera
przygodowy, Australia 1986, reż. Peter Faiman, występują: Paul Hogan, Linda Kozlowski, John Meillon, David Gulpilil
emisja: środa, 14 maja 2014 roku o 20:00

Bohaterką filmu „Krokodyl Dundee” jest Sue Charlton, reporterka nowojorskiej gazety, która przyjeżdża do australijskiej wioski. Chce tam poznać Mike'a J., zwanego  "Krokodylem" Dundee, który żyje w buszu, a niedawno został zaatakowany przez krokodyla. W zamian za pokazanie miejsca, w którym wydarzyła się ta historia Sue chce dać mu 2500 $. Mike zgadza się na jej ofertę. W czasie podróży Sue niespodziewanie zakochuje się w Mike'u i proponuje mu aby pojechał z nią do Nowego Jorku. Wtedy zaczynają się problemy.

„Odlotowcy” („Airheads”) - premiera
komedia, USA 1984, reż. Michael Lehmann, występują: Adam Sandler, Brendan Fraser, Steve Buscemi
emisja: czwartek, 15 maja 2014 roku o 23:55

Trzech muzyków rockowych - Chazz, Rex i Pip - próbuje zrobić karierę, lecz niestety przemysł muzyczny nie zwraca na nich uwagi. Zespół odwiedza stację radiową, ale jej dyrektor pragnie się ich pozbyć. Muzycy postanawiają zatem wziąć sprawy w swoje ręce i wymusić emisję swojego próbnego nagrania. Zaopatrzeni w atrapy pistoletów maszynowych terroryzują pracowników lokalnej radiostacji i emitują swe nagrania na falach eteru.

„Mad Max”
akcja, Australia 1980, reż. George Miller, występują: Mel Gibson, Hugh Keays-Byrne, Joanne Samuel
emisja: piątek, 16 maja 2014 roku o 20:00

Australia. Policjant miejscowej drogówki Max Rochtansky zajmuje się głównie łapaniem piratów drogowych. Nie angażuje się w walkę z bardziej zorganizowaną przestępczością. Jednak sytuacja zmienia się w momencie, gdy ginie jego przyjaciel, a następnie gang motocyklowy zabija mu rodzinę. Max odchodzi z policji i postanawia w pojedynkę wymierzyć im sprawiedliwość...

„Dzieci kukurydzy 7: Objawienie” („Children Of The Corn 7: Revelation”) - premiera
horror, USA 2002, reż. Guy Magar, występują: Claudette Mink, Kyle Cassie, Michael Ironside
emisja: piątek, 16 maja 2014 roku o 23:50

Jamie, zaniepokojona brakiem kontaktu ze swoją ukochaną babcią przybywa do jej rodzinnego miasta. Gdy zastaje jej mieszkanie puste i nie może liczyć na pomoc policji, postanawia szukać babci na własną rękę. Z przerażeniem odkrywa, że całe miasto jest opanowane przez duchy dzieci. Dowiaduje się o mrocznej przeszłości babci, a także budzi demoniczną siłę, która pragnie jej śmierci.

Programy podróżnicze:

„Wojciech Cejrowski. Boso - Teksas”
Polska, 2014
emisja: w niedziele o 9:30

Seria „Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu przybliży wyjątkowy koloryt największego, zaraz po Alasce, stanu Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Teksasu do dzisiaj podkreślają swoją odrębność i niezwykły charakter miejsca, w którym żyją. Nie bez powodu, bo to właśnie Teksas był sceną najważniejszych wydarzeń w dziejach USA: od chwili kształtowania się nowego państwa i walk z Indianami oraz Meksykiem, przez Wojnę Secesyjną, aż po złote czasy kowbojów i rewolwerowców. To właśnie tutaj przetrwał duch pierwszych, amerykańskich osadników. Wojciech Cejrowski w charakterystyczny dla siebie inteligentny i dowcipny sposób opowie o tak nieodłącznych elementach Teksasu, jak ranczo, bydło, broń palna, kowboje, rodeo czy ropa naftowa (więcej tutaj).

Animacje:

„SpongeBob Kanciastoporty” („SpongeBob SquarePants”)
animacja, USA 1999
emisja: poniedziałek-piątek o 8:00 i 18:30

SpongeBob to zabawna gąbka, która nosi kanciaste portki i mieszka w domku z ananasa na dnie Oceanu w miejscowości Bikini Dolne. SpongeBob pracuje w podwodnej restauracji serwującej kraboburgery i chce być najlepszym kucharzem świata. W wolnych chwilach świetnie się bawi i zawsze pakuje się w tarapaty. „SpongeBob Kanciastoporty” jest emitowany w TV Puls w ramach współpracy strategicznej Telewizji Puls i Viacom International Media Networks (VIMN) (więcej tutaj i tutaj).

Seriale:

„Don Matteo” 7, 8
obyczajowy, Włochy 2009, występują: Terence Hill, Nino Frassica, Natalie Guetta, Simone Montedoro, Francesco Scali
emisja: poniedziałek-piątek około 8:00

„Don Matteo" to włoski serial kryminalny dla całej rodziny, który opowiada historię katolickiego księdza - detektywa. Tytułowy bohater, grany przez Terenca Hilla, to pogodny proboszcz parafii św. Jana, którego znakiem rozpoznawczym jest sutanna, kapelusz i rower. Don Matteo oprócz zwykłej posługi duszpasterskiej, hobbystycznie zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Służy pomocą policji oraz wszystkim potrzebującym wsparcia, również przestępcom.

„Spartakus: Wojna potępionych” („Spartacus - Season 3: War of the Damned”)
akcja, USA 2013, występują: Liam McIntyre, Manu Bennett, Dustin Clare, Todd Lasance, Ellen Hollman, Cynthia Addai-Robinson
emisja: w niedziele po 22:00

Dzięki TV Puls premierę w ogólnopolskiej telewizji będzie miał najnowszy, trzeci sezon spektakularnego serialu „Spartakus: Wojna potępionych”. Po śmierci Gaiusa Claudiusa Glabera, którego armia została pokonana przez ludzi Spartakusa, rebelianci odnoszą kolejne zwycięstwa. Zbuntowanych niewolników szybko przybywa. Spartakus szykuje się do ostatecznej bitwy, która przesądzi o losach Republiki Rzymskiej. W postać Spartakusa po raz kolejny wciela się Liam McCantyre, znany m.in. z serialu „Pacyfik”.

„Arrow”
akcja, USA 2012, występują: Stephen Amell, Katie Cassidy, Willa Holland, David Ramsey, Susanna Thompson
emisja: we wtorki o 20:00

Amerykański serial akcji „Arrow”, oparty na popularnym komiksie DC Comics, to współczesna historia Zielonej Strzały –  niezwykłego bohatera, który walczy z przestępczością. Głównym bohaterem serialu jest uznany za zmarłego miliarder Oliver Queen. Nieoczekiwanie, po pięciu latach od zaginięcia, zostaje znaleziony na jednej z odległych wysp Pacyfiku. Po powrocie do domu Queen nie jest już jednak tym samym człowiekiem, co kiedyś. Pobyt na wyspie zmienił go bezpowrotnie i skłonił do porzucenia dawnego beztroskiego życia. Chcąc uratować honor zmarłego ojca, którego marzeniem było zaprowadzenie porządku w Starling City, jako Zielona Strzała rozpoczyna walkę z przestępczością w mieście (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj).

„Mała Brytania” („Little Britain”)
serial komediowy, Wielka Brytania 2003, występują: Matt Lucas, David Walliams, Anthony Head, Paul Putner
emisja: we wtorki około 23:00

Serial „Mała Brytania” w zabawny sposób ukazuje życie kilku Brytyjczyków. Wśród nich znajduje się Emily - beztroski transwestyta, który wprowadza się do domku nad morzem. Jason, namiętnie zakochany w babci swojego najlepszego przyjaciela. Daffyda, który jest jedynym gejem we wsi oraz wiele barwnych postaci, które pomogą odpowiedź widzom na pytanie, kim tak naprawdę są Anglicy (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...