reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP chce być operatorem MUX 8. TVP Info HD w MUX 3

dodano: 2015-03-31 10:16 | aktualizacja: 2015-03-31 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Wirtualnemedia.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 12 marca 2015 roku ruszył konkurs na operatora MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj). Swój udział w nim zapowiedział Polski Operator Telewizyjny (POT), spółka utworzona przez Telewizję Polsat i TVN (więcej tutaj). W konkursie wystartuje także Telewizja Polska. Taką informację na poniedziałkowym spotkaniu z prasą podał Juliusz Braun, prezes TVP. - Zapewne tak będzie, że wystartujemy w tym konkursie - powiedział Braun (za Wirtualnemedia.pl).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak już wcześniej informowaliśmy, TVP chce umieścić w MUX 8 kanał TVP Dokument, a także przenieść do tego multipleksu kanał TVP Kultura, podnosząc go jednocześnie do jakości HD (więcej tutaj). Potwierdził to na poniedziałkowym spotkaniu prezes TVP, dodając, że telewizja publiczna podniesie do jakości HD kanał TVP Info, który jest obecnie nadawany w MUX 3, za czym redakcja satkurier.pl agitowała od dawna, bo kanał informacyjny w jakości HD to w dzisiejszych czasach powinien być standard. Tym samym widzowie zyskają dostęp do TVP Info HD, a także do wyżej wspomnianego TVP Kultura HD. Ostateczne decyzje o zawartości programowej kanałów TVP w MUX 8 zostaną podjęte, kiedy będzie wiadomo, jakie kanały komercyjne pojawią się w tym multipleksie.

Jednocześnie TVP cały czas pracuje nad nową strategią programową dla kanału TVP HD. Przypomnijmy, że TVP HD miałby być zastąpiony przez TVP Premium HD (więcej tutaj). Te plany spółka nadal podtrzymuje.

Przypomnijmy, że oferty w konkursie na jedną rezerwację częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174 - 230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w MUX 8, na okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości, można składać do 29 kwietnia 2015 roku.

Na audiowizualne składniki multipleksu MUX 8 składać się będą następujące programy w standardzie DVB-T:

a) 3 programy SD lub 1 program HD i 1 program SD, na rozpowszechnianie których KRRiT udzieliła lub udzieli TVP koncesji lub program TVP Polonia. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów MUX 1-3 w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dni rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w MUX 8

b) 4 programy SD, na których rozpowszechnianie w MUX 8 udzielona zostanie koncesja KRRiT.

- Bycie operatorem MUX 8 dałoby nam możliwość aktywnego oddziaływanie na przepływność multipleksu - powiedział Juliusz Braun, sugerując, że w takim przypadku TVP mogłaby np. zwiększyć liczbę swoich kanałów w tym multipleksie, optymalizując ich przepływność (za Wirtualnemedia.pl).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...