reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eska TV HD debiutuje na rynku

dodano: 2015-07-11 05:57 | aktualizacja: 2015-07-12 20:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Kablowa Bart-Sat/satkurier.pl

Eska TV Logo Operator Telewizji Kablowej Bart-Sat z Bartoszyc poinformował o poszerzeniu od 10 lipca br. jej oferty o kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości. W pakietach znalazły się: Love HD (firmy 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. Marcina Hoszowskiego), Adventure HD (firmy Michał Winnicki Entertainment), Fokus TV HD i Eska TV HD. Ostatnia z tych stacji była dostępna dotąd dla odbiorców w standardowej rozdzielczości. Jest to więc rynkowy debiut tego kanału w HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Od początku lipca Eska jest dostępna w jakości HD, poprzez światłowód. Jesteśmy chyba jedną z pierwszych telewizji, która uruchomiła ten sygnał dla swoich abonentów. W naszym przypadku program w jakości HD zastąpił wersję SD - poinformował serwis satkurier.pl Jerzy Nowicki, zastępca dyrektora do spraw teleinformatycznych, Telewizja Kablowa Bart-Sat.


Kanał Eska TV rozpoczął nadawanie w 2008 roku w sieci (więcej tutaj), a w 2009 roku z regularnym przekazem satelitarno-kablowym (więcej tutaj). W 2011 roku stacja zadebiutowała w bezpłatnym, ogólnopolskim multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Kanał należy do Grupy ZPR Media. W jego ofercie widzowie znajdą teledyski z muzyką popowo-dyskotekową i programy rozrywkowe (więcej tutaj). Wśród gwiazd Eski TV są m.in. Aleksandra Kot, Krzysztof Jankowski „Jankes”, Marcin Nozdryń-Plotnicki „Puoteck” i Jan Pirowski.

Grupa ZPR Media z kolejnym, po Fokus TV HD, kanałem w wysokiej rozdzielczości. Na zdjęciu Aleksandra Kot, prezenterka Eski TV, foto: Grupa ZPR Media


Eska TV HD to druga stacja Grupy ZPR Media w wysokiej rozdzielczości - 21 października 2014 roku uruchomiono już Fokus TV HD (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, którzy jeszcze operatorzy - obok Telewizji Kablowej Bart-Sat - zdecydowali się dołączyć do swoich pakietów kanał Eska TV HD.

W portfolio Grupy ZPR Media są obecnie takie kanały jak: Fokus TV (Fokus TV HD), Eska TV (Eska TV HD), Polo TV, Polo TV US (dostępny tylko na rynku amerykańskim), Vox Music TV, a także Wawa TV, Polo Party TV (więcej tutaj), Eska Rock TV, Eska Party TV (więcej tutaj), Eska Best Music TV i Vox Old's Cool TV (więcej tutaj), które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO (więcej tutaj). Grupa zapowiada uruchomienie w serwisie EskaGO kolejnych stacji, takich jak m.in. Fokus Historia, Fokus Geo i Fokus Investigation (więcej tutaj). Ponadto w drugim konkursie na zagospodarowanie MUX 1 nadawca zgłosił nową stację filmową - Telekino, ale naziemnej koncesji nie uzyskał a kanał nigdy nie ruszył (więcej tutaj i tutaj). Do Grupy ZPR Media należą również m.in.: Radio Eska, Radio Eska Rock, Radio Wawa, Radio Vox FM, broker IDMnet, a także wydawca dziennika „Super Express”. Grupa ZPR ubiega się ponadto o bycie operatorem tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) NTC (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...