reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV z 2 kanałami w konkursie MUX 8

dodano: 2015-09-21 11:12 | aktualizacja: 2015-09-21 12:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Cyfrowe Repozytorium Filmowe Grupa Kino Polska TV (SPI International B.V.) poinformowała, iż jej spółka zależna - Cyfrowe Repozytorium Filmowe Sp. z o.o. - w dniu 18 września br. złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT) dwa wnioski o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych w tworzonym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Przypomnijmy, iż start w konkursie zapowiadał w rozmowie z serwisem satkurier.pl Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski zostały złożone przez zarząd Cyfrowego Repozytorium Filmowego w związku z ogłoszonymi w dniu 4 sierpnia 2015 roku przez przewodniczącego KRRiT konkursami, w sprawie możliwości ubiegania się o koncesje na rozpowszechnianie programów telewizyjnych drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu  ósmego (więcej tutaj). Spółka złożyła wnioski o koncesje na poniżej opisane programy telewizyjne:

1) program zawierający w co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00-23:00, filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe, jak również audycje informacyjne i publicystyczne;

2) program promujący aktywny rozwój człowieka, składający się z audycji poświęconych zdrowemu stylowi  życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzujący aktywność fizyczną oraz zawierający między innymi relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

W przypadku uzyskania przez spółkę koncesji rozpoczęcie rozpowszechniania programów będzie mogło nastąpić po uzyskaniu rezerwacji częstotliwości wydanej przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), nie później jednak niż w ciągu 6 miesięcy od uzyskania przez firmę koncesji.

Kino Polska TV ma już w naziemnej telewizji cyfrowej stację Stopklatka TV. Na zdjęciu Renata Dancewicz i Beata Sadowska w programie „Prywatna historia kina”, który emituje ten kanał, foto: Stopklatka


Wysokość opłaty koncesyjnej za udzielenie jednej koncesji wyniesie 15 982 841,58 zł, przy założeniu braku zmiany opłat i wskaźników,będących podstawą jej obliczania. - Ewentualne uzyskanie koncesji umożliwi dalszy rozwój Cyfrowego Repozytorium Filmowego, zwiększenie jej poziomu przychodów ze sprzedaży, a także pozytywnie wpłynie na Grupę Kapitałową Kino Polska TV poprzez poszerzenie oferty programowej. Przyznanie przez KRRiT koncesji przyczyniłoby się do wzmocnienia pozycji spółki na rynku telewizyjnym - poinformowała grupa w wydanym komunikacie.

- Od 2010 roku wzięliśmy udział w rekonstrukcji cyfrowej ponad 160 polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, nadzorując procesy ich rekonstrukcji, a następnie zabezpieczając i dystrybuując kopie cyfrowe zrekonstruowanych filmów. Do tej pory w ramach różnych projektów współpracowaliśmy z m. in. Polskim Instytutem Sztuki Filmowej (PISF). Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA), Stowarzyszeniem Filmowców Polskich (SFP), Filmoteką Narodową, Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych, studiami filmowymi Kadr, Tor, Zebra, Studiem Filmów Rysunkowych i Miniatur Filmowych, a także Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych czy Wytwórnią Filmów Oświatowych. W procesach rekonstrukcji cyfrowej obrazu i dźwięku współpracujemy z takimi podmiotami jak DI Factory, reKINO, Fixafilm, Soundplace, TPS, Skłodowski Studio Dźwiękowe, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) - czytamy w opisie Cyfrowego Repozytorium Filmowego (więcej tutaj).

Kino Polska TV ma obecnie jedną stację dostępną w NTC. To filmowy kanał Stopklatka TV, który tworzony jest wspólnie z grupą Agora (więcej tutaj). Stacja ta jest obecna w pierwszym multipleksie (MUX 1) i została wybrana w drugim konkursie na zagospodarowanie tego multipleksu (więcej tutaj). Nadawca brał również udział w pierwszym, który także wygrał. W MUX 1 miał się pojawić wtedy nowy kanał Kino Polska Nostalgia, ale spółka zrezygnowała z koncesji (to miejsce zajęło Polo TV Grupy ZPR Media - więcej tutaj), a stacja ta nigdy nie została uruchomiona.

W portfolio SPI International B.V. (właściciela Kino Polska TV) w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska (na razie nie ma planów startu Kino Polska HD - więcej tutaj), Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV (Stopklatka TV HD), Filmbox, Filmbox HD (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Extra HD - więcej tutaj), Filmbox Extra (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Premium - więcej tutaj), Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD, 360Tunebox oraz Erox i Eroxxx HD (więcej tutaj). Nadawca wprowadza obecnie na rynek nową stację - kanał 4K Funbox UHD (więcej tutaj). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż Kino Polska TV oferuje również szereg kanałów poza Polską, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). Dodajmy, iż Filmbox International Ltd., którego kanały dostępne są na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj).

>> Pobierz bezpłatne zaproszenie na wystawę i konferencje SAT KRAK 2015 <<


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...