reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zmiany w portfolio Filmbox w Europie

dodano: 2015-07-28 17:17 | aktualizacja: 2015-07-28 19:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

FilmBox logo 2013 Od wtorku, 29 września 2015 roku dwa kanały filmowe z grupy Filmbox zmieniają swoje nazwy. Filmbox HD przekształci się w Filmbox Extra HD, zaś Filmbox Extra stanie się Filmbox Premium. Jak informuje nadawca, rebranding ma na celu przede wszystkim ułatwienie widzom nawigowania po ofercie Filmbox - zmienione nazwy bardziej jednoznacznie identyfikują zawartość poszczególnych kanałów. Dodajmy, iż zmiana nazwy Filmbox Extra była zapowiadana już wcześniej (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Profile programowe kanałów pozostają jednak bez zmian. Filmbox Extra HD jest propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie filmowe i serialowe przeboje w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, pozwalającej poczuć się jak w szerokoekranowym kinie. Filmbox Premium jest kanałem z najnowszymi filmami, emitowanymi krótko po premierze kinowej. Znaleźć tu można amerykańskie megaprodukcje, zwycięzców festiwali, europejskie przeboje filmowe oraz atrakcyjne wysokobudżetowe seriale.

Tego samego dnia (tj. 29 września 2015 roku) rebranding obydwu kanałów odbędzie się także w pozostałych krajach, w których kanały te są obecnie rozprowadzane w ofercie kilkudziesięciu operatorów kablowych i satelitarnych (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, kraje dawnej Jugosławii).

Kanał Filmbox, koncentrujący się na kinie rozrywkowym, hitach z hollywoodzkimi gwiazdami i kultowych serialach, pozostanie przy dotychczasowej nazwie.

W W ofercie kanałów Filmbox widzowie znajdą filmowe przeboje z gwiazdami kina. Na zdjęciu aktorki Penelope Cruz i Salma Hayek w filmie „SexiPistols”, foto:SPI International B.V.


W Polsce obecnie spółka Kino Polska TV S.A. rozprowadza następujące kanały filmowe z grupy Filmbox: Filmbox, Filmbox Extra HD, Filmbox HD, Filmbox Action, Filmbox Family oraz Filmbox Arthouse.

W portfolio SPI International B.V. (właściciela Kino Polska TV) w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra, Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD, 360Tunebox oraz Erox i Eroxxx HD (więcej tutaj). W tym roku na polskim rynku ma zadebiutować natomiast kanał Funbox 4K Ultra HD (więcej tutaj). Nadawca poinformował ostatnio, iż na razie nie ma w planach startu Kino Polska HD (więcej tutaj).

Kino Polska TV oferuje również szereg kanałów poza Polską, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). Dodajmy, iż Filmbox International Ltd., który oferuje swoje kanały na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj). Agora i Kino Polska TV są ponadto udziałowcami spółki Stopklatka, która ma w swoim portfolio kanał Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).

Spółka Kino Polska TV jest również zainteresowana tworzonym właśnie multipleksem ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo jednak czy - a jeżeli tak to jaki kanał - będzie chciała zaoferować na MUX 8.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...