reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Lenarczyk dyrektorem programowym Fokus TV

dodano: 2016-02-22 12:14 | aktualizacja: 2016-02-22 12:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media/satkurier.pl

Fokus TV logo od 28 kwietnia 2015 roku Piotr Lenarczyk, dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora do spraw zakupów programowych, 22 lutego br. obejmuje stanowisko dyrektora programowego Fokus TV. Od tego dnia zmienia się także struktura zarządzania kanałem. Katarzyna Sikorska-Jędral, nadzorująca dział produkcji własnych, będzie podlegać bezpośrednio Ewie Lampart, dyrektorowi zarządzającemu Fokus TV i prezesowi zarządu spółki TV Spektrum (nadawcy kanału). Hanna Baka, dotychczasowy dyrektor programowy Fokus TV, rozstaje się z firmą (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Fokus TV może poszczycić się pierwszym miejscem w rankingu oglądalności kanałów dokumentalnych w 2015 roku. Hannie Bace dziękuję za jej wkład w osiągnięcie tego wyniku. Awans Piotra Lenarczyka na stanowisko dyrektora programowego jest wyrazem zaufania i przekonania, iż będzie on z sukcesem pracował na rzecz dalszego wzmacniania pozycji naszej stacji na rynku telewizyjnym

- mówi Ewa Lampart, dyrektor zarządzający Fokus TV i prezes zarządu spółki TV Spektrum (Grupa ZPR Media).


Jednocześnie 22 lutego br. dział produkcji własnych, nadzorowany przez Katarzynę Sikorską-Jędral (więcej tutaj), przechodzi pod bezpośrednie zarządzanie Ewy Lampart (więcej tutaj). Dotychczas dział ten podlegał dyrektorowi programowemu Fokus TV.

Piotr Lenarczyk, foto: Grupa ZPR Media


Piotr Lenarczyk związany jest z kanałem Fokus TV od lipca 2014 roku. Początkowo pełnił funkcję szefa programingu a następnie zastępcy dyrektora do spraw zakupów programowych. Swoją karierę w mediach rozpoczął w londyńskim Technicolor Network Services w roku 2001, pracując między innymi przy tworzeniu nowych kanałów tematycznych. Od 2005 roku związany był z TVP, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu. Po zakończeniu w 2009 roku współpracy z TVP odpowiadał za kilka projektów koprodukcyjnych realizowanych z wiodącymi stacjami telewizyjnymi i producentami europejskimi. W roku 2013 rozpoczął współpracę z firmą Polcast Television, gdzie zajmował się programowaniem i zakupami programowymi dla nowych kanałów tematycznych Novela TV i Water Planet (więcej tutaj). Ukończył socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i matematykę na Uniwersytecie Adelphi w Nowym Jorku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...