reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: TVN Meteo Active znika, ale zostaje w sieci?

dodano: 2017-01-06 14:52 | aktualizacja: 2017-01-06 17:38
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Ostatki_tvn_meteo_active_360px.jpg Już 7 stycznia na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych pogodowo-lifestyle'owy kanał TVN Meteo Active zostanie zastąpiony przez wnętrzarsko - ogrodowy HGTV. Nie oznacza to całkowitego pożegnania z pogodową stacją, która pod nazwą TVN Meteo działała w latach 2003-2015. - Z nami Anna Dec, tvnmeteo.pl - tak gościa TVN24 zaproszonego do rozmowy na temat mrozów przedstawiła w piątek prezenterka tej stacji. Najwyraźniej TVN zastosował ten sam ruch, co po zamknięciu TVN Warszawa w 2011 roku i TVN Med w roku 2009. Marka zostanie przeniesiona do sieci.

HGTV_czas-na-zmiany_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczywiście „internetowe" odsłony byłych telewizyjnych marek nie mają równie dużego budżetu. Na ich potrzeby nie powstają specjalne programy telewizyjne. Portal tvnwarszawa.pl sprawdza się jednak, jeżeli chodzi o tekstowe informacje, krótkie filmiki dotyczące sytuacji drogowej. Czasem kanał informacyjny TVN24 łączy się z dziennikarzami warszawskiego portalu, kiedy są na miejscu jakiegoś poważniejszego wypadku. Z portalem TVN Meteo będzie zapewne podobnie. Można na nim z powodzeniem publikować wideo dotyczące sytuacji pogodowej w Polsce i na świecie, czy też prognozy pogody emitowane na antenie TVN24, czy TVN.

Niewykluczone, że wraz rozwojem hybrydowej telewizji, przeprowadzki do sieci czekają również inne kanały. Kiedy większość telewizorów i dekoderów będzie wyposażonych w dostęp do internetu, to może się okazać, że emisja platformy wideo na życzenie jest o wiele tańsza i bardziej praktyczna niż drogą satelitarną. W ramach VoD abonenci platformy nc+ mogą przecież oglądać np. biblioteki AXN, czy Ale Kino+. Widz może sobie obejrzeć ulubiony film, czy serial o dowolnej godzinie, a jak pokazują przykłady bibliotek typu Player, z powodzeniem można też tutaj zarabiać na reklamach. Za kilkanaście lat tradycyjne kanały tematyczne mogą zacząć znikać z satelity i działać jako portale lub biblioteki VoD.

Na razie przeprowadzki do sieci wielu stacji są niemożliwe. Większość użytkowników platform i sieci kablowych albo nie korzysta z VoD, albo nie umie korzystać, bo nie umie podłączyć dekodera do internetu lub wpisać hasła WIFI. Z roku na rok świadomość klientów jednak rośnie. Operatorzy, którzy chcą stale zwiększać przychody powinni dbać o to, żeby przy instalacji ich usług, podłączano również usługi dostępne z internetu. "Sieciowe" kanały to wielka szansa dla fanów niszowych produkcji. O wiele taniej jest zaoferować kanał z filmami z Bollywood drogą internetową niż satelitarną. W niektórych przypadkach tylko "sieciowe" kanały mają sens, bo miejsce na satelicie jest zbyt drogie, a fanów danej dziedziny zbyt mało.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...