reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kambodża z kompleksem Angkor Thom i Angkor Wat

dodano: 2016-11-18 03:34 | aktualizacja: 2017-04-19 17:55
autor: Janusz Blamowski | źródło: SAT Kurier 4/2015

Cambodia_360 Jednym z najchętniej wybieranych azjatyckich krajów na wakacyjny, egzotyczny wypoczynek jest Tajlandia. Dzięki doskonale funkcjonującemu przemysłowi turystycznemu, Tajlandia przyciąga wiele osób z całego świata, które zostawiają tu pokaźne sumy pieniędzy, zasilające budżet tego państwa. Od kilku lat leżąca obok Tajlandii Kambodża stara się pójść w ślady zamożnego sąsiada i zachęcić turystów do odwiedzin. Niestety turyści, którzy tu przyjeżdżają, przeważnie spędzają tutaj tylko jeden lub dwa dni, zwiedzając najcenniejszy kambodżański zabytek - kompleks Angkor Thom i Angkor Wat.

Cambodia_2014_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Miejsca, które warto odwiedzić

Leżące w pobliżu miasto Siem Reab liczy około 190 tysięcy mieszkańców. Wybudowano tu dziesiątki hoteli i międzynarodowe lotnisko, które w 2014 roku obsłużyło ponad 3 miliony pasażerów.
 
Świątynia Angkor Wat - największe dzieło sztuki sakralnej na świecie

Większość turystów trafia tu z Bangkoku, odległego od Siem Reab o około 300 kilometrów. Można tutaj dotrzeć drogą lądową - pociągiem lub autobusem albo drogą lotniczą. Droga lądowa dzieli się na dwa etapy - z Bangkoku do granicy, którą trzeba pokonać pieszo, zaopatrując się w ważną wizę, a potem innym już autobusem do Siem Reab. Znacznie szybsza i wygodniejsza jest podróż samolotem. Wizę można otrzymać na lotnisku docelowym.

Kompleks Angkor celem wielu wycieczek

Dziesiątki tajskich biur podróży organizują wycieczki do Angkor. Są to przeważnie dwudniowe wycieczki - nocleg połączony z pobieżnym zwiedzaniem pozostałości dawnej stolicy Imperium Khmerskiego, Angkoru. Cały kompleks zajmuje obszar ponad 400 kilometrów kwadratowych, wewnątrz którego znajduje się park historyczny na obszarze ponad 120 kilometrów kwadratowych: Angkor Thom - stolica imperium - otoczona murem i fosą, niedaleko od niej Angkor Wat - świątynia - największe dzieło sztuki sakralnej na świecie i liczne, rozsiane w dżungli ruiny świątyń. Przygotowano dwie trasy zwiedzania - tzw. pętle - krótsza liczy 17 kilometrów, dłuższa 26 kilometrów. Można wykupić bilety jedno-, trzy- lub siedmiodniowe, które pozwalają na swobodne poruszanie się po całym kompleksie. Na tak dużym obszarze poruszać się można na wypożyczonym rowerze lub korzystając z motorowych riksz - tuk-tuków.
 
Ruiny Ta Prohm oplecione przez korzenie olbrzymich drzew

Największa atrakcja to słynna Angkor Wat zbudowana ku czci hinduskiego boga Wisznu w pierwszej połowie XII wieku. Wielu odwiedzających pojawia się tu już przed świtem, aby podziwiać wschód słońca nad majestatycznymi, przypominającymi kwiat lotosu wieżami. Wewnątrz gigantycznego kompleksu mury są pokryte płaskorzeźbami, których długość przekracza 900 metrów - na nich doliczono się 20 tysięcy postaci! Kompleks Angkor jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...