reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kambodża z kompleksem Angkor Thom i Angkor Wat

dodano: 2016-11-18 03:34 | aktualizacja: 2017-04-19 17:55
autor: Janusz Blamowski | źródło: SAT Kurier 4/2015

Cambodia_360 Jednym z najchętniej wybieranych azjatyckich krajów na wakacyjny, egzotyczny wypoczynek jest Tajlandia. Dzięki doskonale funkcjonującemu przemysłowi turystycznemu, Tajlandia przyciąga wiele osób z całego świata, które zostawiają tu pokaźne sumy pieniędzy, zasilające budżet tego państwa. Od kilku lat leżąca obok Tajlandii Kambodża stara się pójść w ślady zamożnego sąsiada i zachęcić turystów do odwiedzin. Niestety turyści, którzy tu przyjeżdżają, przeważnie spędzają tutaj tylko jeden lub dwa dni, zwiedzając najcenniejszy kambodżański zabytek - kompleks Angkor Thom i Angkor Wat.

Cambodia_2014_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja w Kambodży

W Kambodży telewizja istnieje od 1966 roku, w kolorze - od 1986 roku. Co ciekawe kiedyś w Kambodży bardzo popularne były tajskie telenowele z dubbingiem w języku khmerskim, aż do zamieszek w 2003 roku, kiedy usunięto tajskie programy. Obecnie powszechnie dostępna jest oferta programowa UBC z Tajlandii, a także innych sieci satelitarnych. Wiele osób w Kambodży nie ogląda telewizji wyprodukowanej w tym kraju, wolą programy tajskie. Kambodżanie mieszkający i pracujący za granicą, głównie w Tajlandii i Wietnamie, oglądają programy telewizyjne między innymi z satelitów Thaicom i Vinasat. Większość stacji telewizyjnych w Kambodży nie nadaje w godzinach nocnych (0:00 - 6:00).
 
Jedyne zauważone podczas wyprawy anteny satelitarne

W Kambodży nie widuje się zbyt wielu anten satelitarnych czy naziemnych. Mieszkańcy tego kraju nie preferują oglądania telewizji, stąd nasz tytuł „Podróże bez anteny”. Przypomnijmy, że już kiedyś pisaliśmy pod tym samym tytułem o pewnym kraju, ale był to - w odróżnieniu od Kambodży - bardzo bogaty kraj - Singapur.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...