reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Młodzi widzowie odwracają się od publicznej TV

dodano: 2017-07-09 14:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ofcom

Ofcom_UK_brytania_360px.jpg Dane brytyjskiego regulatora Ofcom potwierdzają, że brytyjscy telewidzowie oglądają mniej audycji w mediach publicznych, co najbardziej widoczne jest wśród młodszych widzów w Wielkiej Brytanii. W Polsce jest całkiem podobnie...

Ofcom_UK_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Roczne sprawozdanie Ofcomu oceniło oglądalność wyznaczonych nadawców publicznych w Wielkiej Brytanii - BBC, ITV, STV, UTV, Channel 4, S4C i Channel 5. Podano, że oglądalność 5 głównych kanałów stanowi ponad połowę (51 proc.) łącznej oglądalności stacji telewizyjnych i nie zmieniło się to od poprzedniego roku. Brytyjscy widzowie są wyraźnie zadowoleni z tego, co oglądają. Ponad trzy czwarte (78 proc.) widzów powiedziało, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z programów (roczny wzrost o 5 p.p.). Ponad cztery piąte (83 proc.) osób w wieku powyżej 4 lat oglądało w ciągu typowego tygodnia jeden z głównych 5 kanałów.

Jednak przeciętna osoba w Wielkiej Brytanii dziennie oglądała 3 godziny i 32 minuty telewizji, co oznacza spadek o 4 minuty w porównaniu z zeszłym rokiem. Młodzi ludzie w wieku 16-24 lat oraz dzieci w wieku 4-15 lat oglądali mniej telewizji o jedną trzecią niż w 2010 roku.

5 głównych kanałów w Wielkiej Brytanii wydało na nowe programy aż 2,6 mld funtów, a także zwiększyły wydatki na programy informacyjne, sportowe i dziecięce. Zmniejszono wydatki na programy komediowe, które są obecnie na najniższym poziomie od 10 lat. Wydatki na oryginalne programy brytyjskie dla widzów w innych krajach i regionach wzrosły w ujęciu realnym o 2 proc., osiągając 276 mln funtów w 2016 roku.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...