reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Młodzi widzowie odwracają się od publicznej TV

dodano: 2017-07-09 14:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ofcom

Ofcom_UK_brytania_360px.jpg Dane brytyjskiego regulatora Ofcom potwierdzają, że brytyjscy telewidzowie oglądają mniej audycji w mediach publicznych, co najbardziej widoczne jest wśród młodszych widzów w Wielkiej Brytanii. W Polsce jest całkiem podobnie...

Ofcom_UK_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Roczne sprawozdanie Ofcomu oceniło oglądalność wyznaczonych nadawców publicznych w Wielkiej Brytanii - BBC, ITV, STV, UTV, Channel 4, S4C i Channel 5. Podano, że oglądalność 5 głównych kanałów stanowi ponad połowę (51 proc.) łącznej oglądalności stacji telewizyjnych i nie zmieniło się to od poprzedniego roku. Brytyjscy widzowie są wyraźnie zadowoleni z tego, co oglądają. Ponad trzy czwarte (78 proc.) widzów powiedziało, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z programów (roczny wzrost o 5 p.p.). Ponad cztery piąte (83 proc.) osób w wieku powyżej 4 lat oglądało w ciągu typowego tygodnia jeden z głównych 5 kanałów.

Jednak przeciętna osoba w Wielkiej Brytanii dziennie oglądała 3 godziny i 32 minuty telewizji, co oznacza spadek o 4 minuty w porównaniu z zeszłym rokiem. Młodzi ludzie w wieku 16-24 lat oraz dzieci w wieku 4-15 lat oglądali mniej telewizji o jedną trzecią niż w 2010 roku.

5 głównych kanałów w Wielkiej Brytanii wydało na nowe programy aż 2,6 mld funtów, a także zwiększyły wydatki na programy informacyjne, sportowe i dziecięce. Zmniejszono wydatki na programy komediowe, które są obecnie na najniższym poziomie od 10 lat. Wydatki na oryginalne programy brytyjskie dla widzów w innych krajach i regionach wzrosły w ujęciu realnym o 2 proc., osiągając 276 mln funtów w 2016 roku.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...