reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Będzie megafuzja na rynku kanałów tematycznych?

dodano: 2017-07-19 11:02
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Discovery Już niebawem możemy mieć megakoncern kanałów tematycznych. Z informacji The Wall Street Journal wynika, że koncerny Discovery Communications i Scripps Networks Interactive mogą się połączyć. Jeśli dojdzie do transakcji, to będzie ona miała duże znaczenie dla polskiego rynku. Scripps jest właścicielem TVN, a Discovery był jednym z chętnych na przejęcie tej stacji. Co to może oznaczać dla polskich kanałów tematycznych?

Scripps Networks Interactive


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
The Wall Street Journal podaje, że fuzja miałaby mieć charakter pełny. Informacje o rozmowach pochodzą od osób bliskich obu firmom. Jeśli nie zakończą się one sukcesem, to Scripps może szukać innego partnera biznesowego. Tutaj w grę mogą wchodzić inni światowi nadawcy kanałów tematycznych, na przykład FOX (FOX, FOX Comedy), Time Warner (HBO, CNN, Cartoon Network), A&E Television Networks (History Channel, H2, Polsat Crime & Investigation, Lifetime) czy Viacom (Comedy Central, MTV, Viva). Może to oznaczać poważne zmiany w polskim TVN.

Na naszym rynku Discovery i Scripps się uzupełniają. Tematyki ich kanałów nie dublują się. Pierwszy z koncernów posiada Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Historia, Discovery Life, Canal+ Discovery, DTX, ID, Animal Planet, TLC, Eurosport 1 i Eurosport 2. Drugi ma TVN, TVN7, TVN24, TVN24 BiS, TVN Fabuła, TVN Turbo, TVN Style, Travel Channel, Food Network i HGTV. Dzięki połączeniu sił, nadawcom byłoby łatwiej negocjować z platformami cyfrowymi, sieci kablowymi i reklamodawcami. Transakcja pozwoliłaby też działającym od lat koncernom na umocnienie pozycji w coraz trudniejszym cyfrowym świecie, gdzie internet ma coraz silniejszą pozycję na tle tradycyjnej telewizji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...