reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraińcy wydają dwa razy więcej na telewizję

dodano: 2019-01-30 17:29
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Telewizja Platforma satelitarna Viasat Ukraine przedstawiła wyniki badań przeprowadzonych wspólnie z GfK Ukraine o płatnej telewizji. Porównano średnie ceny pakietów telewizyjnych w IV kwartale 2017 r. a tym samym okresem rok później. Analizę przeprowadzono w celu określenia optymalnej ceny dla płatnych usług telewizyjnych.

http://www.telesputnik.ru/upload/iblock/a78/ukraina_postroila_televyshku_dlya_veshchaniya_v_dnr.jpg
ukraińska telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak pokazało badanie, większość respondentów jest gotowa zapłacić za kanały płatne do 100 hrywien (ok. 13,5 zł). Cena ta jest o 40 hrywien wyższa od tej, jaką większość potencjalnych i faktycznych klientów była gotowa przyjąć w czwartym kwartale 2017 roku. GfK Ukraine podało, że w ciągu ostatnich trzech lat optymalny koszt płatnej telewizji mieścił się w przedziale 41-50 hrywien miesięcznie i tylko w 2018 r. można powiedzieć o jego wyraźnym wzroście do 81-100 hrywien.
 

Takie zmiany na rynku płatnej telewizji demonstrują gotowość konsumentów do płacenia słusznej ceny za oglądane treści i zrozumienie ich wartości. Ze względu na rosnące koszty usług telewizyjnych, konsumenci mogą liczyć na wzrost jakości i różnorodności produkowanych treści, także przez ukraińskie grupy medialne

- czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w związku z nadchodzącym szyfrowaniem sygnału satelitarnego kanałów należących do największych grup medialnych w kraju, platforma Viasat Ukraine opracowała specjalną ofertę taryfową Nacionalnyj (Narodowy) w cenie 29 hrywien miesięcznie (ok. 4 zł). Pakiet składa się z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych na rynku, które zostaną zaszyfrowane. Inne pakiety kosztują od 69 hrywien do 249 hrywien miesięcznie (ok. 34 zł).

Zauważmy, że podawany maj 2019 jako termin zaszyfrowania kanałów na satelicie znów ulegnie opóźnieniu - prawdopodobnie będzie to koniec 2019 r.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...