reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińcy wydają dwa razy więcej na telewizję

dodano: 2019-01-30 17:29
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Telewizja Platforma satelitarna Viasat Ukraine przedstawiła wyniki badań przeprowadzonych wspólnie z GfK Ukraine o płatnej telewizji. Porównano średnie ceny pakietów telewizyjnych w IV kwartale 2017 r. a tym samym okresem rok później. Analizę przeprowadzono w celu określenia optymalnej ceny dla płatnych usług telewizyjnych.

http://www.telesputnik.ru/upload/iblock/a78/ukraina_postroila_televyshku_dlya_veshchaniya_v_dnr.jpg
ukraińska telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak pokazało badanie, większość respondentów jest gotowa zapłacić za kanały płatne do 100 hrywien (ok. 13,5 zł). Cena ta jest o 40 hrywien wyższa od tej, jaką większość potencjalnych i faktycznych klientów była gotowa przyjąć w czwartym kwartale 2017 roku. GfK Ukraine podało, że w ciągu ostatnich trzech lat optymalny koszt płatnej telewizji mieścił się w przedziale 41-50 hrywien miesięcznie i tylko w 2018 r. można powiedzieć o jego wyraźnym wzroście do 81-100 hrywien.
 

Takie zmiany na rynku płatnej telewizji demonstrują gotowość konsumentów do płacenia słusznej ceny za oglądane treści i zrozumienie ich wartości. Ze względu na rosnące koszty usług telewizyjnych, konsumenci mogą liczyć na wzrost jakości i różnorodności produkowanych treści, także przez ukraińskie grupy medialne

- czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w związku z nadchodzącym szyfrowaniem sygnału satelitarnego kanałów należących do największych grup medialnych w kraju, platforma Viasat Ukraine opracowała specjalną ofertę taryfową Nacionalnyj (Narodowy) w cenie 29 hrywien miesięcznie (ok. 4 zł). Pakiet składa się z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych na rynku, które zostaną zaszyfrowane. Inne pakiety kosztują od 69 hrywien do 249 hrywien miesięcznie (ok. 34 zł).

Zauważmy, że podawany maj 2019 jako termin zaszyfrowania kanałów na satelicie znów ulegnie opóźnieniu - prawdopodobnie będzie to koniec 2019 r.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...