reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja News24 - kanał informacyjny wolny od polityki

dodano: 2020-03-19 09:39 | aktualizacja: 2020-03-19 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Astro/satkurier.pl

Astro S.A. Jak poinformował w raporcie bieżącym z 18 marca br. zarząd Astro S.A., zarejestrowana została domena www.telewizjanews24.pl, będąca wstępem do projektu społecznej telewizji newsowej. Aktualnie poszukiwany jest inwestor. Astro to spółka mająca już w swoim portfolio kanały E-Sport TV i 13 oraz zajmująca się produkcją m.in. „Familiady” (ostatnio podpisała także umowę na współprodukcję teleturnieju „Va banque”).

Astro SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wykorzystując doświadczenia Astro S.A. związane z prowadzeniem Superstacji, opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami - czytamy w komunikacie spółki Astro.

Projekt Telewizji News24 zakłada dwie drogi dystrybucji: internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego. Jak czytamy w raporcie bieżącym, spółka zakończyła też przygotowanie drugiej realizatorki w studiu telewizyjnym przy ul. Inżynierskiej 4. Realizatorka ma być w pełni wykorzystywana do realizacji nowego projektu telewizji.

Dodajmy, iż oprócz E-Sport TV i 13 spółka Astro wciąż posiada aktualne koncesje na kanały z rodziny Next: Next Dokument HD, Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music HD, Next 24/7 HD, Next Sklep HD, a także na kanały Klasyka i Bajka. Jednak stacje albo zakończyły nadawanie, albo nigdy nie wystartowały. Te koncesje satelitarne są ważne jeszcze przez okres jednego roku (zostały pozyskane w 2011 roku na okres 10 lat) i wygasną, o ile Astro nie zdecyduje się na ich przedłużenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C)

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama