reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja News24 - kanał informacyjny wolny od polityki

dodano: 2020-03-19 09:39 | aktualizacja: 2020-03-19 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Astro/satkurier.pl

Astro S.A. Jak poinformował w raporcie bieżącym z 18 marca br. zarząd Astro S.A., zarejestrowana została domena www.telewizjanews24.pl, będąca wstępem do projektu społecznej telewizji newsowej. Aktualnie poszukiwany jest inwestor. Astro to spółka mająca już w swoim portfolio kanały E-Sport TV i 13 oraz zajmująca się produkcją m.in. „Familiady” (ostatnio podpisała także umowę na współprodukcję teleturnieju „Va banque”).

Astro SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wykorzystując doświadczenia Astro S.A. związane z prowadzeniem Superstacji, opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami - czytamy w komunikacie spółki Astro.

Projekt Telewizji News24 zakłada dwie drogi dystrybucji: internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego. Jak czytamy w raporcie bieżącym, spółka zakończyła też przygotowanie drugiej realizatorki w studiu telewizyjnym przy ul. Inżynierskiej 4. Realizatorka ma być w pełni wykorzystywana do realizacji nowego projektu telewizji.

Dodajmy, iż oprócz E-Sport TV i 13 spółka Astro wciąż posiada aktualne koncesje na kanały z rodziny Next: Next Dokument HD, Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music HD, Next 24/7 HD, Next Sklep HD, a także na kanały Klasyka i Bajka. Jednak stacje albo zakończyły nadawanie, albo nigdy nie wystartowały. Te koncesje satelitarne są ważne jeszcze przez okres jednego roku (zostały pozyskane w 2011 roku na okres 10 lat) i wygasną, o ile Astro nie zdecyduje się na ich przedłużenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama