reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Wielkie kino” i książki w kwietniu w TNT

dodano: 2020-04-01 07:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W kwietniu br. kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak - w cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Pogromcy duchów II”, „Filadelfia”, „Nożownik”, „Niebiańska plaża” i „Koszmar minionego lata”, w cyklu „Piątki strachu” takie filmy jak „Hellraiser: Wysłannik piekieł”, „28 dni później”, „Dracula” i „Oszukać przeznaczenie 5”, a w ramach pasma „TNT z książką” takie produkcje jak „Sokół i koka”, „Ostatni Mohikanin”, „Stań przy mnie”, „Duża ryba”, „Siedem lat w Tybecie”, „Zmierzch”, „American Psycho”, „Christine” i „Łowca androidów”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
Tytułowi pogromcy duchów - Peter (w tej roli Bill Murray), Raymond (Dan Aykroyd), Winston (Ernie Hudson) i Egon (Harold Ramis) to parapsycholodzy, którzy zdążyli zdobyć sławę ratując Nowy Jork od ataku pradawnych sił. Po latach ponownie stają do walki. Tym razem będzie to starcie z historycznym tyranem, który powraca na Ziemię przy użyciu swojego portretu, który oglądać można w jednym z miejskich muzeów.  By się zmaterializować potrzebuje ciała małego dziecka - jego wybór pada na synka Dany Barrett (Sigourney Weaver), pracowniczki instytucji. Złowieszczy duch w swój plan zaangażował także opętanego kustosza muzeum. Jego plan to destabilizacja miasta i wprowadzenie chaosu. „Pogromcy duchów II” (emisja w środę, 1 kwietnia br. o godzinie 21:00) to kontynuacja pierwszej, kultowej części filmu, który do dziś jest jedną z najpopularniejszych komedii grozy w historii (więcej tutaj i tutaj)

Andrew Beckett (Tom Hanks) to niezwykle zdolny prawnik pracujący w prestiżowej kancelarii. Wszyscy są przekonani, że czeka go świetlana, zawodowa przyszłość. Na drodze jego kariery staje jednak zakażenie wirusem HIV. Pod pretekstem braku kompetencji prawnik zostaje wyrzucony z pracy. Postanawia walczyć o swoje prawa i wnieść sprawę do sądu. Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ w Filadelfii żaden adwokat nie chce walczyć przeciwko znanej i wpływowej kancelarii. Ostatecznie obrońcą Becketta zostaje Joe Miller (Denzel Washington). Jak czytamy w opisie, „Filadelfia” (emisja w środę, 8 kwietnia br. o godzinie 21:00) po dziś dzień jest niezwykle ważnym głosem w debacie o wykluczeniu chorych na AIDS, a odtwórca głównej roli, Tom Hanks zdobył Oscara w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”. 

„Nożownik” (emisja w środę, 15 kwietnia br. o godzinie 21:00) to trzymająca w napięciu produkcja, której bohaterem jest L.T Bonham (Tommy Lee Jones) - były instruktor sił specjalnych, który przez długie lata uczył swoich podopiecznych skutecznego zabijania. Sam jednak nigdy nie pozbawił nikogo życia. Okazuje się, że jeden z jego dawnych uczniów - Aaron Hallam (Benicio del Toro) - wraca z misji w Kosowie i dotknięty głęboką traumą zamienia się w seryjnego mordercę. Zabija cztery osoby w lasach Oregonu. Bonhamowi udaje się złapać swojego dawnego wychowanka, ten jednak ucieka podczas transportu. Rozpoczyna się mrożący krew w żyłach pojedynek pomiędzy dwoma komandosami - któremu z nich uda się ujść z życiem?

„Niebiańska plaża” (emisja w środę, 22 kwietnia br. o godzinie 21:00) opowiada o historii młodego chłopaka Richarda (Leonardo DiCaprio), który znudzony i zmęczony cywilizacją postanawia odnaleźć nieskażony nowoczesnością raj. Wyrusza w podróż w nieznane i w jednym z hotelów w Bangkoku poznaje mężczyznę, który w przeddzień swojej samobójczej śmierci przekazuje mu mapę z drogą do dziewiczej wyspy, która ma stać się ucieleśnieniem marzeń Richarda. Wraz z przypadkowo napotkanymi kompanami chłopak po wielu trudach dociera do rajskiej plaży. Okazuje się, że żyje tam rozbudowana społeczność, która rządzi się swoimi prawami. Przez pierwsze tygodnie nowe miejsce wydaje się być rajem. Szybko okazuje się jednak, że także tam czai się dużo zła, z którym przyjdzie się bohaterom zmierzyć. Stawką w tej grze okaże się być ich życie... (więcej tutaj)

„Koszmar minionego lata” (emisja w środę, 29 kwietnia br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się, gdy paczka przyjaciół: Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Ray (Freddie Prinze Jr.) i Barry (Ryan Phillippe) świętują zakończenie liceum. W trakcie szalonej imprezy postanawiają wybrać się na plażę. Gdy wracają samochodem w wyniku nieszczęśliwego wypadku potrącają przechodzącego ulicą mężczyznę. Przekonani, że ofiara nie żyje postanawiają zatrzeć ślady i wrzucić ciało do oceanu. Nie zmieniają zdania nawet wtedy, gdy okazuje się, że potrącony człowiek daje znaki życia. Rok po wypadku jedna z dziewczyn, Helen, otrzymuje anonimowy list o treści: „Wiem co zrobiliście minionego lata”. Dziewczyna namawia znajomych na to, by odnaleźć nadawcę tych słów. Jednocześnie okazuje się, że wokół uczestników wypadku zaczynają dziać się dziwne i niewyjaśnione rzeczy... (więcej tutaj)

„Piątki strachu”:
emisja: w piątki (od 3 kwietnia br.) o 21:00
„Hellraiser: Wysłannik piekieł” (emisja w piątek, 3 kwietnia br. o godzinie 21:00) to historia Franka Cottona (Sean Chapman), który za pomocą magicznej kostki wkracza w świat zamieszkały przez piekielne demony - Cenobity. W wyniku ich działania mężczyzna traci swoje ludzkie ciało i zamienia się w przerażające monstrum, przeżywając w odległym wymiarze jednocześnie ogromny ból i rozkosz. Przypadkowo zostaje przywrócony do życia przez swojego przyrodniego brata, który wprowadza się do nowego domu. Frank w ciele potwora nawiązuje romans z żoną brata, Julią (Clare Higgins). Mężczyzna wie, że aby odzyskać swoją ludzką postać musi zabić kolejne ofiary. Prosi o pomoc swoją kochankę (więcej tutaj).

„28 dni później” (emisja w piątek, 10 kwietnia br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się w momencie, gdy grupa ekologicznych aktywistów włamuje się do pilnie chronionego laboratorium, w którym wykonywane są eksperymenty na zwierzętach. Mimo ostrzeżeń zastanego na miejscu naukowca, uwalniają z klatki stado szympansów. Okazuje się, że zarażone śmiertelnym wirusem małpy atakują swoich wybawców. Po 28 dniach Jim (Cillian Murphy) przebudza się ze śpiączki spowodowanej urazami w jednym z opustoszałych szpitali. Gdy wychodzi na zewnątrz okazuje się, że miasto opanowali zarażeni wirusem ludzie. Ich choroba objawia się bezwzględną rządzą krwi i mordu. Bohatera ratują Selina (Naomie Harris) i Mark (Noah Huntley). Wspólnie postanawiają zrobić wszystko, by ocalić miasto przed epidemią.

Rumuński książę, nieśmiertelny hrabia „Dracula” (Gary Oldman), spędza długie stulecia w swoim opuszczonym zamku w Transylwanii (emisja w piątek, 17 kwietnia br. o godzinie 21:00). Odwiedza go prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves), który proponuje mu sprzedaż starego opactwa. Wampir natrafia przypadkiem na zdjęcie narzeczonej prawnika - Miny (Winona Ryder), do złudzenia przypominającą mu jego ukochaną, która odebrała sobie życie kilka wieków wcześniej. Książę postanawia uwięzić prawnika w swoim zamku, a sam przeobraża się w młodego i przystojnego księcia Vlada i wyrusza do Londynu na spotkanie utraconej miłości (więcej tutaj)

„Oszukać przeznaczenie 5” (emisja w piątek, 24 kwietnia br. o godzinie 21:00) to ostatnia część kultowej serii horrorów, których bohaterowie próbują za wszelką cenę uciec bezwzględnemu przeznaczeniu i uniknąć śmierci. Grupa pracowników jednej z firm wybiera się na wyjazd integracyjny. Uczestnik wycieczki, Sam Lawton (Nicholas D'Agosto) ma wizję, w której autokar spada w przepaść w trakcie katastrofy mostu, którym przejeżdża. Bohaterowi udaje się namówić wszystkich podróżujących, by wysiedli z pojazdu. Przewidywania okazują się trafne i grupa unika zagłady. Bezwzględne przeznaczenie prześladuje jednak każdego z nich i próbuje doprowadzić do zlikwidowania kolejnych bohaterów na wiele wyszukanych i zaskakujących sposobów. Czy komuś z uczestników wycieczki uda się przeżyć (więcej tutaj)

„TNT z książką”:
emisja: w czwartek, 23 kwietnia br. o 6:45
Bohater produkcji „Sokół i koka” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 6:45), Christopher Boyce (Timothy Hutton) rzuca uczelnię i poświęca się sokolnictwu. Jego ojciec załatwia mu jednak pracę w jednej z dużych firm zbrojeniowych. To właśnie tam chłopak przez przypadek trafia na ściśle tajną dokumentację dotyczącą tajemniczych operacji CIA (Central Intelligence Agency). Z dokumentów wynika, że tajny wywiad dokładnie kontroluje działania innych krajów. Boyce zdradza to odkrycie swojemu przyjacielowi, dealerowi narkotyków, Daultonowi Lee (Sean Penn). Ten namawia go, by sprzedał dokumenty Związkowi Radzieckiemu za ogromną sumę pieniędzy. Okazuje się, że przyjaciele trafiają wprost w epicentrum walki wywiadów i trudno im będzie cało wyjść z tej opresji. 

Sokole Oko (Daniel Day-Lewis) bardzo wcześnie zostaje sierotą. Przygarnia go Mohikanin Chingachgook i przez długie lata traktuje jak własnego syna. Wraz z swoim przyrodnim ojcem i bratem znajduje się w nieustannej wędrówce i stara się żyć zgodnie z prawami natury oraz nie mieszać w polityczne rozgrywki. Ich życie komplikuje się, gdy ratują z pułapki córki angielskiego pułkownika: Corę (Madeleine Stowe) i Alice (Jodhi May). W trakcie drogi powrotnej na brytyjskie tereny między Corą, a Sokolim Okiem zaczyna budzić się głębokie uczucie. „Ostatni Mohikanin” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 9:25) to nagrodzona Oscarem, spektakularna opowieść o miłości rozgrywającej się na tle brutalnych, historycznych wydarzeń w XVIII-wiecznej, skolonizowanej Ameryce (więcej tutaj).

Pisarz Gordon Lachance (Richard Dreyfuss) wspomina przygodę swojego życia, kiedy to będąc nastolatkiem wraz z grupą przyjaciół wyruszył na wyprawę w poszukiwaniu zwłok zaginionego chłopaka. Okazuje się, że chłopcy rywalizują i ścigają się  z konkurencyjną grupą poszukiwawczą. Rozpoczyna się zacięta rywalizacja. „Stań przy mnie” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 11:40) opowiada o niełatwym procesie dorastania, wspólnym przeżywaniu niebezpiecznych przygód oraz o chłopięcej przyjaźni, która wpływa i kształtuje ludzkie postawy na całe życie. Film zrealizowano na podstawie opowiadania Stephena Kinga „Ciało”. 

Edward Bloom (Albert Finney) to starszy i poważnie chory człowiek, który w miasteczku, do którego powrócił po długiej wędrówce, zasłynął opowiadaniem barwnych i nieprawdopodobnych historii ze swojego długiego życia. Bloom podróżował dookoła świata i przeżywał przygody, które ocierają się o magię i mity. Gdy mężczyzna znajduje się u schyłku choroby odwiedza go syn - William (Billy Crudup), który próbuje zweryfikować historie swojego ojca i sprawdzić, czy są prawdziwe. Słuchając nieprawdopodobnych opowieści William postanawia napisać biografię Edwarda i stopniowo zaczyna rozumieć wybory i niepowodzenia swojego ojca. Wyreżyserowana przez Tima Burtona „Duża ryba” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 13:25) zabiera widza w barwny i charakterystyczny świat, który znajduje się gdzieś pomiędzy rzeczywistością, a baśnią (więcej tutaj).

„Siedem lat w Tybecie” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 16:00) to epicka historia życia Heinricha Harrera (Brad Pitt), który postanawia odbyć niebezpieczną wyprawę na jedną z najwyższych gór w Himalajach - Nanga Parbat. W tym czasie wybucha II wojna światowa, a wyprawa nie dochodzi do skutku. Jej członkowie zostają aresztowani przez Brytyjczyków i trafiają do obozu jenieckiego. Heinrich wydostaje się z niewoli i we wrześniu 1942 roku ucieka z obozu. Po dwóch latach wycieńczającej wędrówki przez Himalaje wraz ze swoim towarzyszem trafiają do stolicy Indii. Tam himalaista otrzymuje wiadomość od swojego syna, który chce zerwać z nim kontakt. Załamany popada w rozpacz. Rozpoczyna stopniowy proces powrotu do równowagi dzięki przyjaźni z młodym Dalaj Lamą, którego uczy angielskiego, geografii i zachodniej kultury. Ta znajomość przewartościowuje życie obu bohaterów... (więcej tutaj)

„Zmierzch” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 18:40) to bijąca rekordy popularności ekranizacja bestsellerowej powieści Stephanie Meyer. Melancholijna i rozmarzona siedemnastoletnia Bella Swan (Kristen Stewart) przeprowadza się ze swoim tatą (Billy Burke) do Forks - pochmurnego, niewielkiego miasteczka. W tamtejszym liceum poznaje Edwarda Cullena (Robert Pattinson) - inteligentnego i eleganckiego chłopaka, który całkowicie zawraca jej w głowie. Pomiędzy tą parą nawiązuje się romans. Okazuje się, że Edward jest nieśmiertelnym wampirem, który posiada niezwykłe zdolności - potrafi nienaturalnie szybko się przemieszczać lub zatrzymać jadący samochód używając jedynie siły swoich rąk. Ich związek pełen jest niebezpiecznych przygód i trudności, które muszą wspólnie pokonać. Wampir i jego rodzina nie piją ludzkiej krwi, ale związek z atrakcyjną dziewczyną wyzwala w nim pierwotne instynkty, którym coraz trudniej stawić czoła (więcej tutaj).

„American Psycho” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 21:00) będący adaptacją powieści B. E. Ellisa pokazuje absurdy świata młodych, zamożnych amerykańskich biznesmanów lat osiemdziesiątych. Patrick Bateman (Christian Bale) jest obiecującym pracownikiem firmy swojego ojca na Wall Street. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że chłopak ma psychopatyczne skłonności. W dzień obraca milionami na giełdzie i odnosi spektakularne sukcesy, natomiast w nocy zaczyna rozwijać swoje nowe hobby, jakim jest dokonywanie perfekcyjnie zaplanowanych morderstw. Patrick czuje się bezkarny - jest inteligentny i pedantyczny, a swoje zbrodnie wykonuje z chirurgiczną precyzją. Śledztwo dotyczące jednej z jego ofiar prowadzi detektyw Kimball (Willem Dafoe). Czy uda mu się zdemaskować bezwzględnego psychopatę (więcej tutaj)

„Christine” (emisja w czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 23:00) to kolejna propozycja w cyklu „TNT z książką”, która jest adaptacją prozy Stephena Kinga. Arnie (Keith Gordon) nie jest najpopularniejszy w szkole, a jego rodzice nie dają chłopakowi żadnej swobody. Wbrew ich woli młodzieniec kupuje totalnie zniszczone i stare auto z 1958 roku. Zachowuje się tak, jakby był w nim zakochany… niczym w pięknej kobiecie. Po wielu dniach ciężkiej pracy auto zostaje odnowione, a Arnie nazywa je kobiecym imieniem. Wkrótce okazuje się, że samochód ma własną osobowość i bez litości mści się na wszystkich, którzy wejdą my w drogę. Na swoim koncie Christine ma już niejedną krzywdę wyrządzoną pracownikom fabryki. A to dopiero początek jej krwawej historii...

Rick Deckard (Harrison Ford) był w przeszłości łowcą androidów, którego zadaniem było eliminowanie replikantów - stworzeń powołanych do życia jedynie po to, by wypełniać najbardziej niebezpieczne kosmiczne misje. Gdy replikanci się buntują muszą zostać przymusowo przesiedleni na odległą planetę lub zostać całkowicie unicestwieni przez przeszkolone oddziały specjalne. Deckard musi wrócić do gry, gdy okazuje się, że na Ziemi ukrywają się jeszcze 4 cyborgi, które uprowadziły wahadłowiec. Kolejna misja „Łowcy androidów” (emisja w nocy z czwartku na piątek, z 23 na 24 kwietnia br. o godzinie 1:10) okazuje się trudniejsza, niż można było przypuszczać. Jednym z cyborgów jest bowiem piękna Rachel, której wdziękom trudno się oprzeć. Czy Rick zdoła zakończyć tę misję sukcesem (więcej tutaj)?
 
Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: WarnerMedia
Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: WarnerMedia


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...