reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP ABC 2 oficjalnie startuje

dodano: 2022-02-10 00:58 | aktualizacja: 2022-02-10 11:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC 2 We wtorek, 15 lutego br., czyli w dniu 8. urodzin stacji TVP ABC, oficjalne nadawanie rozpocznie kanał TVP ABC 2. Nowa stacja będzie dostępna w internetowych serwisach Bajkowa Kraina (bajkowakraina.tvp.pl) i TVP GO. W jej ofercie widzowie znajdą takie produkcje, jak: „Reksio”, „Kid Lucky”, „Clifford - wielki czerwony pies”, „Maks i Ruby”, „Bracia Koala”, „Mała szkoła Helenki”, „Tyci encyklopedia Bzyka” i „Odlotowe opowieści”. Dotychczas pod marką TVP ABC 2 funkcjonował projekt TVP eSzkoła Domowe Przedszkole.

Telewizja Polska
TVP ABC 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, TVP ABC 2 będzie przestrzenią w Internecie, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane dla ich grupy wiekowej bajki i programy. Odpowiednio dobrane produkcje polskie i zagraniczne z premierowej ramówki TVP ABC 2 łączy kilka elementów: każda z nich to dla dzieci kopalnia wiedzy o otaczającym nas świecie, będą bardzo skutecznie poprawiać humory, a przede wszystkim - będą to treści bezpieczne dla najmłodszych widzów.

Co pojawi się w ramówce kanału?
W ofercie TVP ABC 2 emitowany będzie „Kid Lucky”, czyli najnowsza odsłona przygód Lucky Luka opowiadająca o dzieciństwie chyba najsłynniejszego kowboja Dzikiego Zachodu. Będą też „Clifford - wielki czerwony pies” (więcej tutaj) oraz „Maks i Ruby” - bajka o króliczym rodzeństwie, które codziennie musi znaleźć drogę do porozumienia. Maks nieustannie bałagani i psoci, natomiast jego starsza siostra Ruby dba o porządek i próbuje utrzymać w domu spokój i harmonię (więcej tutaj). Będzie też animacja o innym rodzeństwie - „Bracia Koala”. W TVP ABC 2 najmłodsi widzowie wezmą udział w swoich pierwszych lekcjach z „Małą szkołą Helenki” i „Tyci encyklopedią Bzyka”, a także poznają „Odlotowe opowieści”. W premierowej ramówce nie zabraknie kultowej bajki, jaką jest „Reksio” - sympatyczny i rezolutny psiak codziennie będzie gościł na antenie kanału TVP ABC 2 (więcej tutaj).

Dodajmy, że pod koniec 2021 roku w ramach ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) pojawił się przekaz pod nazwą TVP ABC 2 (więcej tutaj). Dotychczas pod tą marką funkcjonował jednak projekt TVP eSzkoła Domowe Przedszkole (więcej tutaj).

Stacja TVP ABC rozpoczęła nadawanie 15 lutego 2014 roku (więcej tutaj). W jej ofercie widzowie znajdą programy skierowane do dzieci i ich rodziców, w tym filmy oraz seriale animowane i fabularne, czy programy edukacyjne. Dostęp do kanału mają abonenci platform Polsat Box (więcej tutaj), Canal+ (więcej tutaj i tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej.

W 2020 roku pojawiła się zapowiedź pojawienia się TVP ABC w Stanach Zjednoczonych Ameryki. O trwających pracach związanych z udostępnieniem sygnału kanału TVP ABC na rynku amerykańskim poinformował „Nowy Dziennik Polish Weekly” (Nowy Dziennik Polish Weekly News Outwater Media Group LLC), gazeta redagowana i wydawana w Stanach Zjednoczonych Ameryki - w New Jersey i w Nowym Jorku. Na razie nie wiadomo, jak dystrybuowana miałaby tam być ta stacja, a także czy byłaby to ta sama wersja TVP ABC co w Polsce, czy też inna (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...