reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eleven Sports 1 4K w ofercie sieci Promax

dodano: 2022-02-19 09:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Promax/satkurier.pl

Eleven Sports 1 4K W piątek, 11 lutego br. oferta sieci Promax z Ostrowa Wielkopolskiego powiększyła się o kanał Eleven Sports 1 4K. Stacja Grupy Polsat Plus znalazła się na pozycji numer 313 i testowo jest dostępna w paśmie odkodowanym trwającym do czwartku, 31 marca 2022 roku dla pakietów od Podstawowego HD wzwyż, natomiast po tym okresie trafi do oferty pakietu Wygodnego HD i wyższych. Dodajmy, że abonenci sieci Promax mają już dostęp do kanału Eleven Sports 1 HD - wersje HD i 4K mają identyczne ramówki.

Eleven Sports 1 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wierzymy, że wprowadzenie kanałów w jakości 4K to naturalny krok w ewolucji oferty telewizji cyfrowej. Chcemy dostarczać naszym abonentom nie tylko najlepszy internet, ale także telewizję w możliwie najlepszej jakości

- zaznacza Marta Krzyżanowska, kierownik Działu Marketingu Promax.


Jak informuje operator, dostęp do oferty 4K jest możliwy za pośrednictwem modułu CAM w telewizorach obsługujących wymieniony standard, w przypadku dekoderów odbiór nie jest możliwy. W celu dodania kanału niezbędne jest przeskanowanie pasma. Zalecane jest pełne skanowanie.

Parametry techniczne:
Nr na dekoderze: 313
Freq: 626 MHz
Modulation: QAM 128
Symbol Rate: 6.875 MS/s
ID Sieci: 319

Jak informuje operator, rozrywka do potęgi 4K - 11 luty br. godzina 11:11:11 - to symboliczny moment oficjalnego startu telewizji 4K w sieci Promax. Wybrana data nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do nazwy pierwszego z kanałów nowej oferty dostępnego w regularnej dystrybucji - Eleven Sports 1 4K (eleven - z angielskiego jedenaście). Dodajmy jednak, że w 2021 roku operator udostępnił swoim abonentom kanał TVP 4K, który nadawał podczas mistrzostw Europy piłkarzy (więcej tutaj).

Dodajmy, że abonenci sieci Promax mają już od 2016 roku dostęp do kanału Eleven Sports 1 HD (początkowo pod nazwą Eleven, stacja rozpoczęła nadawanie w Polsce w 2015 roku - więcej tutaj, a od 2017 roku funkcjonuje pod nazwą Eleven Sports 1 - więcej tutaj) - wersje HD i 4K mają identyczne ramówki (więcej tutaj). Nadawca tych stacji należy do Grupy Polsat Plus. W ramówce stacji widzowie znajdą transmisje sportowe z takich dyscyplin jak piłka nożna, żużel i motosport. Kanał Eleven Sports 1 4K rozpoczął nadawanie w 2017 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do oferty sieci Promax dołączyły takie kanały telewizyjne jak Crime+Investigation Polsat HD/CI Polsat HD (więcej tutaj), Dizi HD (więcej tutaj), TVP Kobieta HD, Antena HD (więcej tutaj), Super Polsat HD, Eska Rock TV, TVP Dokument HD, Polsat Doku HD, Wydarzenia 24 HD (więcej tutaj), Canal+ Sport 3 HD, Canal+ Sport 4 HD i Canal+ Now HD (więcej tutaj) oraz rozgłośnia Radio 357 (więcej tutaj). Okresowo abonenci zyskali dostęp do stacji telewizyjnej TVP 4K (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...