reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

News24 pojawi się w ofertach Polsat Box i Canal+?

dodano: 2022-05-09 12:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

News 24 News24 Należący do firmy Astro i funduszu ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) kanał News24 może wkrótce pojawić się w przekazie satelitarnym. Nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o rozszerzenie posiadanej koncesji na emisję w sieciach kablowych o nadawanie satelitarne. Równocześnie firma Delegata, która zajmuje się dystrybucją tej stacji, poinformowała, że rozpoczęła negocjacje z platformami satelitarnymi Polsat Box i Canal+ w sprawie dołączenia News24 do ich ofert.

News24
News24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
News24 to wspólny projekt firmy Astro i funduszu ASI Tech Tier Investment (Tier Investment). Stacja bazuje na projekcie kanału Next 24/7 HD, który nigdy nie rozpoczął nadawania. W ramówce News24 HD widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, prezentujące informacje o wydarzeniach w kraju i na świecie.

Kanał oficjalne nadawanie rozpoczął we wtorek, 1 marca br. Dostęp do stacji mają obecnie abonenci wybranych sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Sat Film (więcej tutaj) czy wkrótce Toya (więcej tutaj). Kanał mogą również oglądać użytkownicy serwisu WP Pilot (więcej tutaj).

O satelitarnych planach News24 poinformował serwis press.pl. Dodajmy, iż w przeszłości stacja ta posiadała już koncesję satelitarną. W 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki. 16 lutego 2021 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News24 - obowiązuje ona do 15 lutego 2031 roku (więcej tutaj).

Sprzedażą reklam w News24 zajmuje się biuro reklamy TVN Media (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...