reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanały TVP w multipleksie ogólnokrajowym na Litwie

dodano: 2022-05-20 07:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Litwa Jak zapowiada nadawca, jeszcze w maju br. TVP World oraz Biełsat TV (Belsat TV) będą, obok kanałów TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2 i TVP Polonia, dostępne na Wileńszczyźnie dla widzów korzystających z multipleksu regionalnego naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Ponadto wkrótce stacje Telewizji Polskiej - TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV (Belsat TV) - będą dostępne na Litwie w multipleksie ogólnokrajowym (MUX-2).

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeszcze w maju br. TVP World oraz Biełsat TV (Belsat TV) będą dostępne na Wileńszczyźnie dla widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks regionalny swoim zasięgiem obejmuje Wilno i jego okolice (rejony: święciański, solecznicki i wileński), docierając do ponad 20 proc. populacji Litwy. Znajdują się na nim także 4 inne kanały Telewizji Polskiej: TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2 i TVP Polonia (więcej tutaj i tutaj).

Telewizja Polska uzyskała również koncesję od regulatora litewskiego Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) na nadawanie 6 kanałów na multipleksie ogólnokrajowym (MUX-2) i wraz z partnerem technologicznym prowadzi prace nad ich uruchomieniem. Dzięki temu kanały TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV (Belsat TV) będą dostępne w sumie dla około 2/3 populacji Litwy (więcej tutaj).

- Uruchomienie kolejnych kanałów Telewizji Polskiej na Litwie - w szczególności TVP World i Biełsat TV, pozwoli wszystkim widzom w tym kraju poznać polski i regionalny punkt widzenia na wydarzenia w obszarze Trójmorza oraz całego świata. Telewizja Polska chce docierać ze swoją ofertą programową nie tylko do Polonii, ale i do wszystkich mieszkańców Litwy, wierząc, że warto odwoływać się do dobrego dziedzictwa współpracy. Obecność kanałów TVP na Litwie jest gwarantem dostarczenia informacji z dbałością o prawdę i zgodność z rzeczywistością, przeciwstawnych do propagandy szerzonej przez media rosyjskie i białoruskie

- mówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...