reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alfa TVP już nadaje

dodano: 2022-12-19 11:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Alfa TVP Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 20 grudnia br. nadawanie rozpoczęła stacja Alfa TVP. Kanał Telewizji Polskiej będzie dostępny na stronie internetowej tvp.pl, w aplikacji TVP GO oraz w HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Dodajmy, że wcześniej stacja ta miała wystartować pod nazwami TVP Teen i TeenTV. W portfolio nadawcy były dotąd 2 kanały dla dzieci - TVP ABC i TVP ABC 2.

TVP/satkurier.pl
Alfa TVP kanał TVP Telewizja Polska 2022 start 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Alfa TVP to kanał z portfolio Telewizji Polskiej, o charakterze wyspecjalizowanym. Stacja swoją ofertę kieruje do nastolatków. W ramówce widzowie znajdą filmy i seriale animowane oraz fabularne, reportaże, dokumenty i programy popularnonaukowe (więcej tutaj). Nazwa kanału nawiązuje do określenia osób urodzonych po 2010 roku jako pokolenia alfa.

Przypomnijmy, iż w 2021 roku pojawiła się informacja o planach uruchomienia przez TVP stacji TVP Teen. W 2022 roku zmieniono nazwę projektu na TeenTV, by ostatecznie stacja wystartowała jako Alfa TVP (więcej tutaj). Dodajmy, że w portfolio Telewizji Polskiej były dotąd dwa kanały adresowane do dzieci - TVP ABC (jego oferta skierowana jest do dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli) oraz TVP ABC 2 (dzieci do 6 lat) (więcej tutaj).
 
Ekran nowego kanału Alfa TVP z dnia startu 20.12.2022 [satkurier.pl]


Stacja Alfa TVP dostępna będzie na stronie internetowej tvp.pl, w aplikacji TVP GO oraz w HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...