reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Alfa TVP już nadaje

dodano: 2022-12-19 11:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Alfa TVP Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 20 grudnia br. nadawanie rozpoczęła stacja Alfa TVP. Kanał Telewizji Polskiej będzie dostępny na stronie internetowej tvp.pl, w aplikacji TVP GO oraz w HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Dodajmy, że wcześniej stacja ta miała wystartować pod nazwami TVP Teen i TeenTV. W portfolio nadawcy były dotąd 2 kanały dla dzieci - TVP ABC i TVP ABC 2.

TVP/satkurier.pl
Alfa TVP kanał TVP Telewizja Polska 2022 start 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Alfa TVP to kanał z portfolio Telewizji Polskiej, o charakterze wyspecjalizowanym. Stacja swoją ofertę kieruje do nastolatków. W ramówce widzowie znajdą filmy i seriale animowane oraz fabularne, reportaże, dokumenty i programy popularnonaukowe (więcej tutaj). Nazwa kanału nawiązuje do określenia osób urodzonych po 2010 roku jako pokolenia alfa.

Przypomnijmy, iż w 2021 roku pojawiła się informacja o planach uruchomienia przez TVP stacji TVP Teen. W 2022 roku zmieniono nazwę projektu na TeenTV, by ostatecznie stacja wystartowała jako Alfa TVP (więcej tutaj). Dodajmy, że w portfolio Telewizji Polskiej były dotąd dwa kanały adresowane do dzieci - TVP ABC (jego oferta skierowana jest do dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli) oraz TVP ABC 2 (dzieci do 6 lat) (więcej tutaj).
 
Ekran nowego kanału Alfa TVP z dnia startu 20.12.2022 [satkurier.pl]


Stacja Alfa TVP dostępna będzie na stronie internetowej tvp.pl, w aplikacji TVP GO oraz w HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...