reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat bez udziałów w nadawcy Polsat JimJam

dodano: 2023-05-17 07:18
autor: Łukasz Knapik / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Polsat JimJam 15 lutego br. Telewizja Polsat (Grupa Polsat Plus) sprzedała należące do niej 50 proc. udziałów w spółce Polsat JimJam Limited, będącej nadawcą kanału Polsat JimJam, grupie AMC Networks International, która pośrednio posiada pozostałe 50 proc. udziałów, wynika z raportu finansowego Grupy za pierwszy kwartał 2023 roku. Jednocześnie ze spółki Polsat JimJam Limited odeszli Maciej Stec i Tomasz Karasiński. W przeszłości Telewizja Polsat miała już w swojej ofercie inny kanał dla dzieci - stację Smyk/Junior/Filmax, a w planach były Polsat Dla Dzieci, Polsat Dla Młodzieży i Polsat Kids.

Polsat JimJam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co było powodem sprzedaży przez Telewizję Polsat udziałów w kanale Polsat JimJam i jakie były warunki tej transakcji?

- Formuła po tych kilku latach się wyczerpała. Jeśli chodzi o warunki, to nie komentujemy - powiedział podczas wtorkowej konferencji Stanisław Janowski, prezes zarządu Telewizji Polsat, Grupa Polsat Plus.

Stacja JimJam zadebiutowała na polskim rynku w 2007 roku (więcej tutaj). W ofercie kanału widzowie mogli znaleźć filmy i seriale animowane dla dzieci. W 2009 roku uruchomiono stację Polsat JimJam (więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Polsat JimJam Limited, w której Telewizja Polsat miała 50 proc. udziałów, a druga połowa należała do JimJam Television Limited (Chello Zone, obecnie AMC Networks International) (więcej tutaj). Co ciekawe kanały JimJam i Polsat JimJam były równolegle dostępne w Polsce i nadawały z takimi samymi ramówkami, ale systematycznie u operatorów stacja JimJam była zastępowana przez Polsat JimJam, aż do pozostawienia tylko tej wersji na polskim rynku (więcej tutaj). W 2013 roku uruchomiono odrębny przekaz kanału Polsat JimJam wyłącznie na potrzeby polskiego rynku - wcześniej oferta stacji Polsat JimJam składała się z polskich bloków programowych oraz emisji europejskiej wersji JimJam, przeplatanej polskimi reklamami i zapowiedziami (więcej tutaj).

W ofercie kanału Polsat JimJam widzowie znajdą filmy i seriale animowane dla dzieci (więcej tutaj). Stacja dostępna jest w ofertach platform Polsat Box (więcej tutaj), CANAL+ (więcej tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV.

Obaj nadawcy na razie nie zdradzają swoich planów związanych z tą transakcją, Dodajmy, że w przeszłości Telewizja Polsat miała już w swojej ofercie inny kanał dla dzieci. W 1999 roku uruchomiono stację Smyk, która potem zmieniła nazwę na Junior. Kanał prezentował programy dla dzieci, głównie seriale animowane. W latach 2001-2002 pasmo ze stacją Junior dzielił kanał Filmax - od godziny 21:00 startował Filmax, który emitował filmy fabularne, nie tylko dla najmłodszych. Dostęp do tej oferty mieli abonenci platformy Polsat 2 Cyfrowy (obecnie pod nazwą Polsat Box) i sieci kablowych. Zarówno Filmax, jak i Junior zakończyły nadawanie w 2002 roku. W 2020 roku grupa MWE Networks uruchomiła swój kanał pod nazwą Filmax, który - poza nazwą i ofertą filmową - nie jest powiązany z projektem Telewizji Polsat (więcej tutaj).

W 2009 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała Telewizji Polsat koncesje satelitarne dla dwóch kanałów - Polsat Dla Dzieci (wyspecjalizowany - adresowany do dzieci) (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Dla Młodzieży (wyspecjalizowany - muzyczny) (więcej tutaj i tutaj). W związku z nierozpoczęciem emisji przez te stacje regulator rynku wydał decyzje (odpowiednio w 2012 i 2011 roku) o cofnięciu tych koncesji (więcej tutaj i tutaj).

W 2013 roku Telewizja Polsat wystartowała w konkursie na zagospodarowanie multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z kanałem Polsat Kids. Nadawca naziemnej koncesji nie uzyskał (przyznano ją TVP ABC - więcej tutaj), a Polsat Kids nigdy nie rozpoczął nadawania (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...