reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Zakaz udostępniania haseł to koniec Netflixa?

dodano: 2023-07-03 13:35 | aktualizacja: 2023-07-03 22:25
autor: Marian Pamuła | źródło: Broadband Genie

Netflix Wszystko wskazuje na to, że zakaz udostępniania haseł w serwisie Netflix może spowodować rezygnację z usług tej usługi streamingowej. Okazuje się, że zaledwie miesiąc po rozprawie z udostępnianiem haseł przez serwis Netflix, jedna czwarta abonentów w Wielkiej Brytanii (27 proc.) chce zrezygnować z usługi przesyłania strumieniowego lub obniżyć pakiet, tak twierdzi porównywarki Broadband Genie. Czy to nowy trend w popularności Netflixa, czy chwilowe załamanie na rynku usług streamingowych? Na pewno inne serwisy tego typu powinny poważnie rozważyć, co może spotkać Netflixa! I to może dotyczyć też polskich widzów, przy czym należy odjąć tzw. fanatyków seriali Netflixa.

Netflix
Netflix dzielenie się kontem współdzielenie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dużo użytkowników myśli jak opuścić usługę Netflix?

Około 2,5 mln subskrybentów usługi Netflix twierdzi, że przygląda się temu i zastanawia się jak opuścić tę usługę, żeby nie zabolało, odkąd Netflix ogłosił kontrowersyjną zmianę, co oznacza, że ​​posiadacze kont nie mogą już udostępniać dostępu rodzinie lub znajomym spoza gospodarstwa domowego. Tymczasem około 1,5 mln użytkowników Netlixa rozważa przejście na tańszy poziom członkostwa, bo nie podoba im się ten zakaz.

Wielka Brytania wskaźnikiem powodzenia Netflixa w Europie?

W przypadku widzów, którzy korzystali z czyjegoś konta – szacuje się, że jest to jedna czwarta z 15 mln abonentów Netflixa w Wielkiej Brytanii – 25 proc. twierdzi, że czuje się zdradzona decyzją firmy. Najbardziej niezadowoleni są młodzi ludzie, prawie 1/3 osób w wieku 16-24 lat (30 proc.), czyli grupy wiekowej, która najczęściej ogląda Netflixa, przyznała, że ​​poczuła się mocno zawiedziona.

Kolejna 1/4 część widzów Netflixa (27 proc.), którzy korzystali z platformy za darmo, twierdzi, że nie stać ich na opłacenie własnego abonamentu, czyli raczej nie zdecydują się na zakup tej usługi.

Dwóch na pięciu (39 proc.) przyznaje, że spróbuje znaleźć sposób na obejście zakazu.

Byli użytkownicy Netflixa myślą tu o korzystaniu z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) w celu udawania innego posiadacza konta oraz korzystanie z pirackich stron internetowych w celu oglądania seriali telewizyjnych i filmów Netflixa.

To powinno zaniepokoić Netflixa!

Niepokojące dla Netflixa jest to, że ponad połowa użytkowników w Wielkiej Brytanii stwierdzi, że ​​nowe ograniczenia dotyczące udostępniania haseł będą miały bezpośredni wpływ na ich plany. Ponieważ platforma walczy o subskrybentów z rywalami, takimi jak Disney+ i Amazon Prime, będzie również zaniepokojona faktem, że jeden na czterech Brytyjczyków (27 proc.) uznał koszt za największą wadę posiadania więcej niż jednej usługi streamingowej.

Pomimo tak ponurych perspektyw, Netflix zdołał odnotować ostatnio wzrost liczby nowych subskrypcji w Ameryce od czasu zaostrzenia swoich zasad.

Jaka przyszłość dla Netflixa na podstawie tego co dzieje się w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii 35 proc. osób nieposiadających konta stwierdziła, że ​​prawdopodobnie zapłaciłaby za subskrypcję Netflixa, co odpowiada 1,3 mln nowych klientów. Wniosek jest taki, że obecnie najtańszy sposób przeglądania platformy bez reklam, może być zagrożony.

Tymczasem 15 proc. obecnych abonentów twierdzi, że jest gotowych zapłacić dodatkową opłatę, aby nadal dzielić swoje konto z innymi użytkownikami, co oznaczałoby dodanie kolejnych 134 mln funtów (GBP).

Brytyjski rząd planuje zmusić usługi takie jak Netflix do powiadamiania posiadaczy kont co 6 miesięcy o trwającej subskrypcji i dać widzom dwutygodniowy okres na odstąpienie od umowy na anulowanie nowego pakietu streamingowego. Unia Europejska powinna wprowadzić jeszcze bardziej czytelne zasady korzystania z tego typu usług, zwłaszcza jeśli to usługi spoza terenu Unii Europejskiej

Generalnie użytkownicy powinni sami zbadać sposoby oszczędzania poprzez dostosowanie pakietu do ich użytkowania, skorzystanie z bezpłatnych wersji próbnych i łączenie transmisji strumieniowej z innymi usługami płatnej telewizji.

- Przekazując miliony widzów, którzy korzystają z treści za darmo, Netflix podjął wykalkulowane ryzyko dotyczące swojej długoterminowej przyszłości

- przekazał Alex Tofts, ekspert ds. łączy szerokopasmowych w firmie Broadband Genie.


W Hiszpanio podobnie...

W Hiszpanii liczba abonentów gwałtownie spadła po zmianie przepisów w Netflixie, podczas gdy w USA... wzrosła. Na razie rywale Netflixa będą przyglądać się z zainteresowaniem z boku, ale jak pokazuje zapowiedź Disney+ tam, gdzie prowadzi Netflix, inni pójdą za nim, czyli nawet błędy będą powielane, oby tylko zyskać abonentów.

Wniosek jest jeden:

Jeśli subskrybujesz jakikolwiek pakiet usługi streamingowej, to zastanów się i zrób inwentaryzację, aby upewnić się, że nigdy nie przepłacasz za treści, albo nie logujesz się na platformy, z których tak naprawdę nie korzystasz. Możesz także zaoszczędzić pieniądze, łącząc usługi streamingowe z pakietami szerokopasmowymi, telewizyjnymi i mobilnymi, co może być tańsze niż posiadanie oddzielnych subskrypcji.

Czy Netflix przetrwa kryzys „współdzielnia", który sam wywołał?
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Marian Pamuła


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...