reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Schibsted kupił 10 proc. udziałów Viaplay Group

dodano: 2023-09-13 17:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Schibsted/satkurier.pl

Schibsted Schibsted nabył 10,1 proc. udziałów Viaplay Group. Tym samym ta norweska firma z siedzibą w Oslo stała się mniejszościowym właścicielem operatora platformy streamingowej Viaplay, notowanego na giełdzie Nasdaq Stockholm. Schibsted posiada obecnie 8 mln akcji serii B w Viaplay Group.

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Schibsted ma długą historię inwestowania w spółki bliskie naszemu rdzeniowi, które czerpią korzyści z naszej siły, oraz wykorzystywania szans, które pojawiają się w bardziej niepewnych czasach. Nasza inwestycja w Viaplay jest tego przykładem – silna pozycja Viaplay jako dostawcy usług streamingowych w Skandynawii bardzo dobrze wpisuje się w naszą działalność medialną i jesteśmy pewni, że jako akcjonariusz skupiony na finansach możemy wspierać tworzenie wartości w firmie – powiedziała Kristin Skogen Lund, CEO Schibsted.

Schibsted to kolejna w ostatnim czasie firma, która nabyła udziały w Viaplay Group. Są to również: PPF Group (ponad 6 proc.) i Grupa CANAL+ (ponad 12 proc.).

Po ogłoszeniu nabycia udziałów przez Schibsted, cena akcji Viaplay Group wzrosła, natomiast cena akcji Schibsted nieznacznie spadła.

Przypomnijmy, że międzynarodowa pozycja Viaplay Group została nadszarpnięta po tym, jak na początku czerwca br. jej ówczesny prezes i dyrektor generalny, Anders Jensen, złożył rezygnację, a firma obniżyła prognozy na 2023 rok i całkiem wycofała się z długoterminowych prognoz operacyjnych i finansowych.

Następnie sprawy przybrały jeszcze gorszy obrót - Viaplay Group, kierowana przez nowego CEO, Jørgena Madsena Lindemana, porzuciła ogłoszone zaledwie miesiąc wcześniej prognozy, by ostatecznie 20 lipca poinformować o zamiarze wycofania się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Choć długofalowa przyszłość Viaplay Polska nadal jest niepewna, to dla subskrybentów w Polsce jak dotychczas nic się nie zmieniło - mogą oni oglądać te same transmisje na żywo co dotychczas, w tym Premier League i Bundesligę, a wkrótce także mecze z udziałem Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w europejskich pucharach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...