reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vodylla: TOP 20 w listopadzie. Wkrótce kolejne premiery [wideo]

dodano: 2023-12-14 10:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: VODYLLA

Vodylla platforma streamingowa logo 360px Platforma streamingowa filmów dokumentalnych VODYLLA wystartowała w maju tego roku. Największym zainteresowaniem użytkowników serwisu cieszą się nieprzerwanie dokumenty o tematyce historycznej, wojskowej, kryminalnej i politycznej, choć swoich widzów mają również produkcje rozrywkowe. Co najchętniej oglądali subskrybenci w listopadzie?

VODYLLA
Vodylla Top 20 listopad 2023


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze miejsce w rankingu najchętniej oglądanych dokumentów w listopadzie na VODYLLA.PL zajęła kolekcja „Amerykańskich kronik wojennych” z polskim lektorem. Docelowo ma ona obejmować 200 godzin unikalnych materiałów wyprodukowanych przez rząd i armię USA w okresie II wojny światowej i innych konfliktów zbrojnych. Do tej pory ukazały się cztery sezony autentycznych kronik z cyklu „Na linii frontu” i „Wojna na Pacyfiku”.
 

Nie słabnie zainteresowanie Rosją - na pozycji drugiej rankingu VODYLLA TOP 20 uplasowała się „Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu”. Widzowie chętnie oglądali również filmy dokumentalne „Gułag. Życie w radzieckim systemie”, „Stalin. Czerwony tyran” i aktualny wobec wojny rosyjsko-ukraińskiej dwuodcinkowy film „Co siedzi w głowie Putina”.
 
 

Na pozycji trzeciej rankingu prawdziwa uczta – „Wikingowie. Krew i podboje”. Filmowy dokument przenosi widza w czasy legendarnych wojowników i epickich bohaterów… a także głodu, brutalności i cierpienia. Serwuje nie tylko piękne, skandynawskie krajobrazy, ale też komentarze historyków, którzy tłumaczą, jak biedni i skazani na ekstremalny klimat rolnicy w kilka pokoleń zmienili się w nieustraszonych wojowników, zdobywców połowy Europy, a nawet pierwszych, europejskich odkrywców Ameryki.
 

Widzowie VODYLLA docenili również serial dokumentalny „Komandosi” (pozycja czwarta) poświęcony szkoleniu elitarnych jednostek australijskich, testującemu wytrzymałość fizyczną i umysłową i doskonalącemu umiejętności potrzebne do przeżycia w warunkach bojowych. W TOP 20 znalazły się również inne filmy z tej kategorii tematycznej - „Neavy Seals. Nieznana historia”, czyli historia pierwszej specjalnej jednostki bojowej Marynarki Wojennej USA sięgającej II wojny światowej, jak też „Tajne wojny CIA”. Wyjątkowa gratka dla widzów zainteresowanych tematyką tajnych służb i ich wpływu na rzeczywistość.
 
 

Pozycja piąta jest zaskoczeniem. „Śmierć Wyspy” to dokument nakręcony przez pasjonatów-amatorów z ich własnych środków o zapomnianej historii Bielska i Białej. Zainteresowanie tym materiałem skłania do zastanowienia, czy filmy dokumentalne o lokalnej tematyce mogą odnosić komercyjny sukces.
 

Kolejne pozycje VODYLLA TOP 20 w kategorii dokumentów zajęły nowości. Serial „Nawiedzone miejsca” przedstawia najbardziej przerażające zjawiska paranormalne w Wielkiej Brytanii i USA z ostatnich 50 lat, ale próbuje również oddzielić fakty od mitów.

Z kolei „Jak wynająć płatnego zabójcę” dokumentuje dziennikarskie śledztwo dotyczące strony Besa Mafia w darknecie, oferującej za odpowiednie wynagrodzenie w bitcoinach wyspecjalizowane usługi, w tym zabójstwo.
 

Twórcy dokumentu pod prowokacyjnym tytułem „Killing Michael Jackson” nie koncentrują się na osiągnięciach gwiazdy pop i życiowych wyborach, ale rekonstruują wydarzenia, które doprowadziły do jej śmierci, opowiadają o policyjnym dochodzeniu i odwołują się do medialnego cyrku. Zapraszając do współpracy Orlando Martineza i innych detektywów z policji Los Angeles zaangażowanych w śledztwo, zyskali dostęp do źródeł policyjnych, akt sprawy i nagrań z przesłuchań.
 

Film dokumentalny „Alec Baldwin: szok i smutek” traktuje o strzelaninie z udziałem aktora na planie filmu „Rust", w której straciła życie Halyna Hutchins. Skupia się nie tylko na rozmowie z samym Baldwinem, ale także zawiera wypowiedzi innych osób zaangażowanych w produkcję filmu oraz świadków tragedii. Przedstawia wizualizację miejsca wypadku i głosy ekspertów. Oprócz aspektu dochodzenia i poszukiwania prawdy, poświęca uwagę także ludzkim emocjom, które towarzyszą stracie bliskiej osoby.

TOP 20 VODYLLI zamyka serial „Strefa zagrożenia” o najbardziej zapalnych regionach globu, dokument z cyklu „Twórcy kina” dedykowany Stevenowi Spielbergowi, na którego filmach wychowały się całe pokolenia, oraz film dokumentalny „Świat po Hitlerze”.
 

W kategorii programów rozrywkowych widzowie wyróżnili „Family Feud”, oryginalną amerykańską, komediową i niegrzeczną Familiadę, którą prowadzi charyzmatyczny showman Steve Harvey, jak też talk show „Moon Talk”.
 

VODYLLA: TOP 20 w LISTOPADZIE
Ze względu na skumulowany czas oglądania

1. Kolekcja „Amerykańskie kroniki wojenne”
2. Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu
3. Wikingowie. Krew i podboje
4. Komandosi - serial
5. Śmierć Wyspy
6. Family Feud – teleturniej
7. Killing Michael Jackson
8. Morderstwa w sieci
9. Alec Baldwin. Szok i smutek
10. Moontalk – talk show
11. Tajne wojny CIA – serial
12. Jak wynająć płatnego zabójcę - serial
13. Nawiedzone miejsca – serial
14. Gułag. Życie w radzieckim systemie
15. Stalin. Czerwony tyran
16. Co siedzi w głowie Putina – serial
17. Navy Seals. Nieznana historia
18. Strefa Zagrożenia – serial
19. Twórcy kina. Spielberg
20. Świat po Hitlerze

 

Na czas świąteczny VODYLLA zaplanowała ekscytujące premiery. Wśród nich są doskonałe dokumenty: „Wyspa buntu”, „Historia lalki Barbie”, „Prawdziwy Oppenheimer”, „10 lat z Hayao Miyazaki”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...