reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika powiększyła naziemny zasięg

dodano: 2023-12-28 06:38 | aktualizacja: 2023-12-28 09:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) TV Republika poszerzyła naziemny zasięg. W środę, 27 grudnia br. po godz. 18:00 kanał ten pojawił się w ofertach multipleksów lokalnych MUX L1 w Jeleniej Górze oraz MUX L3 w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi. Operatorem tych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) jest grupa MWE Networks. Ponadto stację naziemnie mogą wciąż oglądać odbiorcy MUX-ów BCast (Grupa Polsat Plus) w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu oraz MUX TVS w Katowicach. We wszystkich przypadkach odbiór jest bezpłatny i niekodowany oraz dostępny w wymienionych miastach i ich szeroko pojętych okolicach.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, TV Republika łącznie dociera do około ośmiu milionów osób miesięcznie. Obecnie telewizja ta ma 60 procent zasięgu technicznego w skali kraju i może pochwalić się dużą dostępnością (dane za Telewizją Republika).

W środę, 27 grudnia br. po godzinie 18:00 TV Republika pojawiła się w ofertach multipleksów lokalnych MUX L1 w Jeleniej Górze oraz MUX L3 w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi. Tym samym stacja ta poszerzyła swój naziemny zasięg - dotąd kanał mogli naziemnie oglądać odbiorcy MUX-ów BCast w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu (więcej tutaj, tutaj i tutaj) oraz MUX TVS w Katowicach (więcej tutaj i tutaj). We wszystkich przypadkach odbiór jest bezpłatny i niekodowany oraz dostępny w wymienionych miastach i ich szeroko pojętych okolicach.

TV Republika to kanał informacyjno-publicystyczny, którego nadawcą jest Telewizja Republika. W ramówce stacji widzowie znajdą informacje o wydarzeniach w Polsce i na świecie, programy publicystyczne i filmy dokumentalne. TV Republika nadaje od 2013 roku (więcej tutaj). Dostęp do kanału (w SD i/lub HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) mają abonenci platform satelitarnych Polsat Box (więcej tutaj), CANAL+ (więcej tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. Naziemnie stacja dostępna jest od 2016 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że w przeprowadzonych w 2015 roku przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) konsultacjach dotyczących multipleksu ósmego (MUX 8) znacząca większość respondentów odpowiedziała, że  TV Republika „w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej” (więcej tutaj i tutaj). Nadawca rozważał startowanie w organizowanych przez regulatora rynku konkursach na zagospodarowanie ogólnokrajowych multipleksów naziemnych, ale ostatecznie nie brał w nich udziału.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...