reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pasmo Viasat Epic debiutuje na rynku [wideo]

dodano: 2016-04-09 17:06 | aktualizacja: 2016-04-26 05:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Modern Times Group/satkurier.pl

Viasat Epic Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 10 kwietnia br. grupa Modern Times Group (MTG) wprowadziła na europejski rynek nową markę - Viasat Epic. Tego dnia zadebiutowała ona również w Polsce - ruszyło bowiem pasmo w obecnym już na naszym rynku kanale Polsat Viasat History, który jest tworzony wspólnie z Cyfrowym Polsatem, należącym do Zygmunta Solorza-Żaka, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe pasmo o tematyce historycznej Viasat Epic będzie nadawane od 10 kwietnia br. w każdą niedzielę o godzinie 21:00. W paśmie tym nadawca zaproponuje telewidzom seriale obyczajowe oraz programy prezentujące wydarzenia historyczne z nowej perspektywy. Pierwszy serial, który zostanie wyemitowany w ramach pasma nosi tytuł „37 dni - droga do I wojny światowej”, następnie widzowie zobaczą „Skazanych na banicję” oraz serial nagrodzony statuetką Emmy oparty na klasycznej powieści Dickensa - „Samotnia”, w którym zagrała Gillian Anderson.Start w Polsce nastąpił bez specjalnego wprowadzenia. Po dokumencie „Droga do wojny - koniec imperium” na Polsat Viasat History HD wyemitowano intro Viasat Epic i rozpoczął się dokument „37 dni - droga do I wojny światowej: Jeden miesiąc lata” już z logo Viasat Epic. Co ciekawe początkowo blok zapowiadano jako Polsat Viasat Epic, ale ostatecznie odrzucono człon „Polsat” z nazwy i z logo.

Viasat Epic zaproponuje m.in. serial „Samotnia”. Na zdjęciu aktorka Gillian Anderson w scenie z tej produkcji, foto: Modern Times Group


Jak zapewnia nadawca, nowe pasmo obyczajowe w Polsat Viasat History jest dodatkowym wzmocnieniem historycznych treści programowych zwykle proponowanych przez stację i ma własną, wyjątkową charakterystykę. Widzowie pasma Viasat Epic będą mieli niepowtarzalną okazję oglądać specjalnie dobrane programy prezentujące europejskie i światowe wydarzenia historyczne, a także doskonale zrealizowane produkcje.

- Polsat Viasat History jest platformą, która ma doskonałe warunki, aby wprowadzić do ramówki pasmo świetnie zrealizowanych programów Viasat Epic. Jest to dla nas naturalny, logiczny krok w dostarczaniu naszym widzom najwyższej jakości programów, odzwierciedlających ówczesną rzeczywistość. Jako kanał, staramy się przywracać historię do życia wykorzystując do tego inscenizacje i dbałość o detale. Nasi widzowie w Polsce oraz innych europejskich krajach świetnie znają historię, a pasmo Viasat Epic oferuje nowe, świeże spojrzenie na tę znaną tematykę i nie tylko

- komentuje Karin Heijink, VP Pay Channels, MTG World.


Kanał Polsat Viasat History to wspólny projekt MTG i Cyfrowego Polsatu. Stacja dostępna jest w pakietach platformy Cyfrowy Polsat oraz sieci kablowych i IPTV. Obie firmy razem tworzą również kanały Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature. Wszystkie te trzy stacje nadają od 1 marca 2013 roku, kiedy to zastąpiły obecne już na polskim rynku kanały Viasat Nature, Viasat History i Viasat Explorer (więcej tutaj). 1 marca br. uruchomiono Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat History w wysokiej rozdzielczości (Polsat Viasat Explore HD i Polsat Viasat History HD) (więcej tutaj). Wersje SD i HD tych stacji mają identyczne ramówki. MTG nadaje ponadto samodzielnie w naszym kraju kanał Viasat Nature HD/Viasat History HD.

Viasat Epic


Obok wspomnianych stacji, w portfolio Modern Times Group w Polsce był w przeszłości kanał TV1000, który może wkrótce powrócić na nasz rynek za sprawą projektu TV1000 Russkoe Kino (TV1000 Russian Kino) (więcej tutaj). Według rynkowych przypuszczeń, nadawca może uruchomić w Polsce także stacje Viasat Sport i/lub Viasat Motor (więcej tutaj).

Parametry techniczne przekazu satelitarnego Polsat Viasat History HD/Viasat Epic HD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Polsat Viasat History HD
PID V: 401 (MPEG-4/HD)
PID A: 402
PID PCR: 401
SID: 3104
PID PMT: 33
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat)

Viasat Epic - intro przed rozpoczęciem emisji


Do grupy Zygmunta Solorza-Żaka należą (w różnym procencie udziałów i w ramach partnerstwa) następujące kanały telewizyjne: Polsat (SD/HD), Polsat 1, Polsat 2 (SD/HD), TV4 (SD/HD), TV6, ATM Rozrywka TV (w planach była ATM Rozrywka TV HD - więcej tutaj), Polsat Film (SD/HD), Polsat Romans, Polsat News (SD/HD), Polsat News 2, Superstacja (w planach jest Superstacja HD więcej tutaj), Polsat Cafe (SD/HD), Polsat Play (SD/HD), Polsat Sport (SD/HD), Polsat Sport Extra (SD/HD), Polsat Sport News (wkrótce zmiana w Super Polsat - więcej tutaj), Polsat JimJam, Polsat Food Network (SD/HD), Polsat Viasat Explore (SD/HD), Polsat Viasat History/Viasat Epic (SD/HD), Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm. W planach są: Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj), Polsat Film 2 (więcej tutaj), Polsat Show, Polsat Vita, Polsat Evo (więcej tutaj i tutaj), Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality, Polsat X (więcej tutaj i tutaj), kanał sportowy na piłkarskie Euro 2016 (więcej tutaj), NonStop 24 (więcej tutaj i tutaj) i Echo24 TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama