reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawca Power TV zainteresowany kanałem TVR

dodano: 2016-10-04 14:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Michał Winnicki Entertainment - Tak, prowadzimy zaawansowane rozmowy, aby TVR stał się naszym kanałem partnerskim - poinformował przedstawiciel firmy Michał Winnicki Entertainment ze Szczecina na forum.satkurier.pl. Dodajmy, iż na podstawie umowy outsourcingowej z innym nadawcą, spółką Telestar S.A. (należącą do Hyperion S.A. z grupy MNI), od 1 lipca br. ta zachodniopomorska firma świadczy usługi techniczne dla kanału TO!TV (więcej tutaj).

TVR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Idea kanałów partnerskich to współpraca techniczna i logistyczna, pozwalająca na optymalizacje kosztów dla nadawcy. Nie ma w niej zmian programowych. TVR dalej będzie stacją promującą zdrowy styl życia na łonie natury - poinformował przedstawiciel firmy Michał Winnicki Entertainment na forum.satkurier.pl.


Stacja TVR rozpoczęła emisję w 2010 roku na podstawie zmienionej koncesji kanału TVC, przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na początku 2008 roku. Dodajmy, iż stacja TVC nigdy nie rozpoczęła nadawania. Od 2013 roku kanał TVR dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (TVR HD). Wersje SD i HD mają identyczne ramówki. TVR (w SD i/lub HD) mogą obecnie oglądać abonenci wybranych sieci kablowych i IPTV oraz w Internecie (więcej tutaj). W ofercie stacji widzowie znajdą programy informacyjne, biznesowe, publicystyczne, poradnikowe, motoryzacyjne, muzyczne i rozrywkowe.

Przypomnijmy, iż kanał TVR, początkowo w SD a potem w HD, był do 2014 roku dostępny w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Stacja znajdowała się wtedy na listach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV (więcej tutaj). Dodajmy, iż nadawca TVR chciał również umieścić swój kanał w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Wystartował w drugim konkursie z nowym kanałem TVE (więcej tutaj), ale bez rezultatu (więcej tutaj). Następnie pojawiły się doniesienia, iż jest zainteresowany pojawieniem się z kanałem TVR w MUX L2 (więcej tutaj), jednak po kilku miesiącach operator tego multipleksu, TVT, poinformował, iż „póki co TVR nie jest zainteresowany wejściem na MUX lokalny. Prowadzimy rozmowy z innymi nadawcami” (więcej tutaj). Nadawca TVR był ponadto zainteresowany MUX 8 (więcej tutaj), a także MUX L1, którego operatorem jest Telewizja Łużyce (więcej tutaj). Do dnia dzisiejszego kanał TVR nie pojawił się jednak w NTC.
 
Magdalena Suchodolska w programie „Wodny świat”, foto: Michał Winnicki Entertainment
Magdalena Suchodolska w programie „Wodny świat”, foto: Michał Winnicki Entertainment


Dodajmy, iż nadawca TVR i firma Michał Winnicki Entertainment współpracują z sobą od kilku lat, bowiem na antenie TVR widzowie mogą oglądać programy „Darz bór” (więcej tutaj), „Wodny świat” czy „Disco gwiazdy” (więcej tutaj), za produkcję których odpowiada właśnie szczecińska firma.

W portfolio firmy Michał Winnicki Entertainment są obecnie takie kanały jak Power TV (SD/HD), Nuta.tv (SD/HD), Adventure (SD/HD) i Top Kids (SD/HD). Firma chce także zostać operatorem naziemnych multipleksów lokalnych MUX L5 oraz MUX L6 i chce umieścić w nich m.in. własne kanały, np. Power TV (więcej tutaj). Nadawca planuje też wprowadzić kanały Adventure i Top Kids na inne rynki poza Polską (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż Michał Winnicki, właściciel firmy, w lipcowym wywiadzie dla serwisu screenlovers.pl powiedział, iż jego firma jest od jakiegoś czasu jest bardzo aktywnym uczestnikiem rynku przejęć w Polsce (więcej tutaj). Prowadził negocjacje w sprawie zakupu kanałów Religia.tv od Grupy ITI i Orange Sport od Orange Polska oraz, jak dodał, „kilku innych, o których teraz nie mogę nic powiedzieć”. Dodajmy, iż pod koniec 2015 roku informował natomiast w wywiadzie dla magazynu „TV Lider”, iż pod uwagę brał zakup akcji 4fun Media (Nova Group Limited), nadawcy kanałów 4fun.tv, 4fun Hits i 4fun Fit & Dance, zewnętrznej telewizji reklamowej Screen Network czy właściciela spółki Program, dystrybutora kanałów telewizyjnych. Ostatecznie do przejęć nie doszło (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama