reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Power TV, nawet w HD, będzie nadawać naziemnie?

dodano: 2015-05-14 16:53 | aktualizacja: 2015-05-15 20:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: UKE/naziemna.info/forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Michał Winnicki Entertainment 20 marca 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) zamieścił ogłoszenia o dostępności zasobów częstotliwościowych z zakresu w zakresie 470-790 MHz w Gorzowie Wielkopolskim (MUX L5) i Zielonej Górze (MUX L6). W ciągu 14 dni żaden z podmiotów nie wyraził zainteresowania ogłoszeniami (więcej tutaj). W obu przypadkach złożono jednak po dwa wnioski o rezerwację tych częstotliwości. W związku z tym operatorzy tych multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zostaną wyłonieni w konkursie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednym z dwóch podmiotów zainteresowanych tymi częstotliwościami jest firma Michał Winnicki Entertainment. Jest ona nadawcą kanałów telewizyjnych Power TV (Power TV HD) i Adventure (Adventure HD), a w najbliższym czasie ma uruchomić dwa kolejne (więcej tutaj). Jak poinformował przedstawiciel nadawcy na forum.satkurier.pl, o wymienione multipleksy zabiega on od ubiegłego roku. Wśród stacji, które firma chce w nich umieścić jest Power TV. Rozważana jest też opcja z tym kanałem w wysokiej rozdzielczości (Power TV HD).

Power TV zadebiutuje w naziemnej telewizji cyfrowej? Na zdjęciu Sandra Myszkowska, prezenterka Power TV, foto: Michał Winnicki Entertainment


Wszystkie kanały firmy Michał Winnicki Entertainment są obecnie dostępne tylko w przekazie satelitarnym i w ramach pakietów sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż nadawca wyraża również zainteresowanie umieszczeniem swojej stacji w tworzonym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) NTC (więcej tutaj). Chętnych jest jednak wielu (więcej tutaj i tutaj). Ponadto firma planuje też wprowadzić kanał Adventure na inne rynki poza Polską (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...