reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tunerów Linux do 800 zł. Jaki wybrać?

dodano: 2016-10-28 10:35 | aktualizacja: 2016-10-28 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2016

10 tunerów Linux do 800 zł W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp.

10 tunerów Linux do 800 zł


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Miraclebox Premium Mini+

Drugi odbiornik od Miraclebox Multimedia w naszym zestawieniu, choć zbudowany tak naprawdę na tej samej platformie sprzętowej co model Premium Micro (Broadcom 7362, 512 MB RAM, 256 MB Flash), ma już dość wyraźne różnice dotyczące możliwości i wyposażenia.
Na panelu przednim rzuca się w oczy wyświetlacz VFD umożliwiający pokazanie do 8 znaków. To pierwszy odbiornik z zestawienia, który taki wyświetlacz posiada i może on pokazać coś więcej niż tylko numer kanału lub aktualny czas.

Różnice widać też na panelu tylnym – jest to pierwszy odbiornik posiadający wyjścia obrazu component YPbPr i dodatkowo również pierwszy, który ma możliwość instalacji dodatkowej wymiennej głowicy. Fabrycznie wbudowana jest na stałe jedna satelitarna DVB-S/S2 bez przelotki. Dołożyć można kolejną satelitarną albo naziemno-kablową DVB-T/T2/C. Obydwie są do dokupienia w tej samej cenie ok. 200 zł.

Warto odnotować obecność klasycznych złącz Cinch, które są zwykle wygodniejsze w użyciu i pewniejsze niż wyjścia AV typu „jack”.
Miraclebox Premium Mini+ jest drugim po Octagonie SF8 HD w zestawie, który ma jednocześnie 2 czytniki kart i jedno gniazdo na moduły CAM. Reszta wyposażenia jest standardowa dla tej półki cenowej, mamy więc: 2 porty USB (po jednym z przodu i z tyłu), porty RS-232 (klasyczny) i Ethernet 100 Mbit/s, wyjście HDMI i optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF. Tuner jest dostarczany ze standardowym zestawem akcesoriów: pilotem z bateriami, zasilaczem i instrukcją obsługi, nie ma żadnych dodatkowych przewodów połączeniowych.
 
Miraclebox Premium Mini+


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...