reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25 proc. nowoczesnych dekoderów na świecie z Android TV

dodano: 2021-09-28 10:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Dataxis/satkurier.pl

Mi Box Android TV W drugim kwartale 2021 roku na oprogramowaniu Android TV bazowało około 26 proc. nowoczesnych dekoderów na całym świecie (około 5 proc. wszystkich dekoderów), wynika z raportu Dataxis. Co ciekawe udział platformy Google spadł z 40 proc. w 2015 roku, na korzyść konkurencyjnych software'ów, w tym w szczególności Reference Design Kit (RDK) oraz zaawansowanych rozwiązań opartych o system Linux. Te dwie opcje stanowią atrakcyjną alternatywę dla operatorów płatnej telewizji chcących zachować pełną niezależność i kontrolę nad systemem operacyjnym i środowiskiem proponowanym swoim abonentom.

Dataxis Android TV wykres


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najwięcej dekoderów z Android TV jest w regionie Azji i Pacyfiku (blisko 70 proc.). Europa odpowiada na udział na poziomie 25 proc. Atrakcyjność tego rozwiązania na Starym Kontynencie można wytłumaczyć dużą liczbą małych i średnich operatorów, którzy chcą świadczyć elastyczne usługi, aby sprostać wymaganiom swoich klientów w zakresie dodatkowych opcji i aplikacji. Dla podmiotów o mniejszych możliwościach inwestycyjnych, Android TV stwarza możliwość świadczenia dodatkowych usług po niższych kosztach niż wymagałoby w pełni zintegrowane wdrożenie.

W Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie jest stosunkowo mało dekoderów z Android TV, ponieważ tamtejsze rynki płatnej telewizji są mniejsze, a nawyki konsumenckie OTT nie zawsze są tak rozpowszechnione jak w Europie i Ameryce Północnej.
 

W Ameryce Północnej RDK od lat utrzymuje silną pozycję, co można przypisać przede wszystkim bazie abonenckiej kilku dużych operatorów, takich jak Charter Communications czy Rogers. W przeciwieństwie do Android TV, z RDK korzysta niewielka liczba operatorów. Aktualnie Android TV wykorzystywany jest przez około 6 razy większą liczbę operatorów płatnej telewizji niż RDK.

W Polsce na Android TV działa między innymi dekoder CANAL+ BOX 4K, a na RDK UPC 4K TV BOX.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...