reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Załamanie płatnej telewizji w Rosji?

dodano: 2022-05-27 18:53
autor: RO | źródło: tele-satinfo/kommersant

Pay-tv Rosja russia płatna telewizja 360px.jpg Według TMT Consulting, rynek płatnej telewizji w Rosji w 2022 roku nie będzie w stanie powrócić do tempa wzrostu sprzed pandemii i nadal będzie pozostawał w stagnacji. Jest to spowodowane odejściem zagranicznych kanałów MTV, Nickelodeon, Discovery i wielu innych, a także spadkiem wypłacalności abonentów. Sami operatorzy są zdania, że Rosjanie nie będą ratować płatnej telewizji w obliczu odchodzenia zagranicznych portali społecznościowych i wstrzymywania wypożyczeń nowych projektów przez wielkie studia filmowe.

https://ergo-ua.com/sm/site/fileslibrary/img/news_pic/news/2019/09/jjj.jpg
wyłączenia kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednocześnie z powodu sankcji operatorzy mają problemy nawet z rosyjskimi kanałami telewizyjnymi, ponieważ ich transmisje są wyłączane przez zagranicznych operatorów. Przykładem jest Intelsat.

Wartość rynku na koniec roku ma wzrosnąć tylko o 2% do 109 mld rubli. Oznacza to, że rosyjski rynek nie powróci do tempa obserwowanego sprzed pandemii, gdy wskaźniki były prawie dwucyfrowe. W 2019 roku rynek rósł o 8,6%, w 2020 - o 2,1%, a w 2021 r. - o 2,3%. Na ten minimalny 2-procentowy wzrost może wpływać podwyżka cen za pakiety, gdyż wielu operatorów podnosi ceny abonentom za dostęp do usług.

Powrót do dodatniej dynamiki wzrostu uniemożliwi m.in. prawdopodobny odpływ abonentów, wynikający ze spadku ich dochodów i utrata atrakcyjności pakietów płatnej telewizji. Należy zauważyć, że Rosjanie nie mogą już oglądać MTV, Nickelodeon, Paramount, Animal Planet, Discovery, TLC, Eurosport, Cartoon Network, Disney i innych kanałów.

Trikolor, największy dostawca płatnej telewizji w Rosji, ogłosił utratę CNN International, Deutsche Welle (uznany za zagranicznego agenta w FR), France 24, Eurosport 4K, Love Nature 4K, Cartoon Network, Boomerang, HGTV, Euronews i innych. Część widzów znalazło treści o podobnej tematyce w innych kanałach, które pozostały w pakietach. Firma jednak zauważa możliwość odpływu abonentów, ponieważ niektóre kanały telewizyjne pokazywały też filmy i seriale na wyłączność.

Sytuację komplikuje również strata nowych produkcji od hollywoodzkich wytwórni (Disney, Universal, Sony, Warner Bros., Paramount ogłosiły w marcu wstrzymanie sprzedaży praw do nowych filmów w Rosji).

Niektórzy operatorzy ze względu na sankcje są pozbawieni dystrybucji nie tylko zagranicznych kanałów, ale także rosyjskich. 24 maja br. w platformie Telekarta przestały działać kanały publiczne VGTRK (Rossija 1, Rossija 24, Zwiezda). Operator usługi GK Orion, ogłosił, że Intelsat zablokował transmisję na satelitach Horizons 2/Intelsat 15 (85°E) z powodu sankcji. Orion kończy prace nad transmisją zastępczą i wkrótce zacznie przenosić abonentów do odbioru z rosyjskiego satelity Express-80 (80°E).

Viasat jest jedynym z większych nadawców zagranicznych, który pozostał w Rosji i oferuje 13 kanałów dla operatorów, takie jak TV1000, TV1000 Russkoe Kino, Viasat Nature, Viasat Explore, Viasat History czy pakiet ViP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...