reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Trzymające w napięciu filmy w lipcu w Warner TV

dodano: 2022-06-26 09:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Warner TV Polska W lipcu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom w ramach pasma „Piątki w akcji” takie filmy jak „Sucker Punch”, „Czarny orzeł”, „K-9”, „Żywy cel” i „Mordercze starcie”, w ramach pasma „Strach nocy letniej” takie produkcje jak „Oszukać przeznaczenie”, „Oszukać przeznaczenie 2”, „Piątek trzynastego”, „Amerykański wilkołak w Paryżu” i „Hellraiser: Wysłannik piekieł 2”, w ramach pasma „Dobry wieczór” takie filmy jak „Miss agent 2: Uzbrojona i urocza”, „Co z oczu, to z serca”, „Poznaj moich Spartan” i „Godziny szczytu 3”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie produkcje jak „Mściciel”, „Las Vegas Parano” i „Imperium”, a w ramach pasma „Dystopia oczami kina” takie filmy jak „Zakochany bez pamięci”, „Ludzkie dzieci”, „Interstellar” i „Ex Machina”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki około 20:50
Każda postać z produkcji „Piątków w akcji” ma indywidualną misję (więcej tutaj). Główna bohaterka filmu Zacka Snydera, „Sucker Punch” (emisja w piątek, 1 lipca br. o godzinie 21:10), trafia do szpitala psychiatrycznego. Postanawia, że nie podda się łatwo zewnętrznej kontroli - zawalczy o niezależność w wymyślonym przez siebie, alternatywnym świecie (więcej tutaj). „Czarny orzeł” (emisja w piątek, 8 lipca br. o godzinie 21:10) opowiada o agencie służb specjalnych Stanów Zjednoczonych Ameryki, który musi odzyskać broń laserową skradzioną przez obcy wywiad. Bohater „K-9” (emisja w piątek, 15 lipca br. o godzinie 20:50) otrzymuje od przełożonych partnera do rozwiązywania spraw. Jest to owczarek niemiecki. Wspólnie próbują dopaść przestępcę (więcej tutaj). Płatny zabójca z filmu „Żywy cel” (emisja w piątek, 22 lipca br. o godzinie 21:00) chce zaprzestać niebezpiecznej działalności, bo spodziewa się dziecka. Jego ostatnie zlecenie zamienia się w pułapkę, z której musi się wydostać, by odzyskać wolność. Pasmo zakończy „Mordercze starcie” (emisja w piątek, 29 lipca br. o godzinie 23:00), gdzie każdy z dwóch głównych bohaterów ma swój plan. Jeden z nich otrzymuje zlecenie zlikwidowania członka mafii, a gdy nie udaje mu się wykonać zadania, do akcji wkracza drugi zabójca.

Film „Sucker Punch” był niezwykle istotny dla aktorki Vanessy Hudgens. Gwiazda dotychczas była znana z produkcji o szkolnym musicalu („High School Musical”). Chciała pojawić się na radarze widowni i twórców kina, które nie jest adresowane do dzieci. By dobrze przygotować się do roli, odbyła wielomiesięczny trening, podnosząc ciężary nawet do 96 kg. Trudne emocje towarzyszące jej podczas siłowych sesji wykorzystała do zagrania równie emocjonalnych scen.

„Strach nocy letniej”:
emisja: w niedziele (od 3 lipca br.) około 22:00
Jak zapowiada nadawca, Warner TV zaprasza na wakacyjny maraton z horrorami i trzymającymi w napięciu filmami akcji. W lipcu br. wyemitowane zostaną zarówno produkcje z XXI wieku, jak i klasyka gatunku. W rolach głównych wystąpią m.in. Julie Delpy i Ashley Laurence i Kevin Bacon.

Klasyczne horrory z lat 80. ubiegłego wieku opowiedzą o historiach bohaterów, którzy znaleźli się w potrzasku. „Piątek trzynastego” (emisja w niedzielę, 10 lipca br. o godzinie 23:00) przeniesie widzów do obozów kempingowych. Przed laty nieznany napastnik dokonał morderstwa. Wiele lat później nowy właściciel postanowił je odbudować. Grupa młodych przybyszów szybko orientuje się, że ktoś chce ich dopaść, a las zamienia się w pułapkę (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Bohaterowie filmu „Hellraiser: Wysłannik piekieł 2” (emisja w niedzielę, 24 lipca br. o godzinie 22:00) muszą również zachować czujność. Akcja dzieje się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie złowieszczy doktor przeprowadza eksperymenty, by dotrzeć do piekła. Pacjentka zamkniętego zakładu próbuje umknąć złoczyńcy (więcej tutaj).

W paśmie pojawią się filmy, które są mieszanką różnych gatunków. Komediowy horror „Amerykański wilkołak w Paryżu” (emisja w niedzielę, 17 lipca br. o godzinie 22:00) opowiada o grupie Amerykanów. Podczas podróży po Europie zatrzymują się w Paryżu i ku swojemu zdziwieniu odkrywają tam wilkołaki. „Oszukać przeznaczenie” (emisja w niedzielę, 3 lipca br. o godzinie 22:00) to połączenie horroru i filmu sensacyjnego. Pokazuje losy bohaterów, którzy doświadczają wizji wypadku lotniczego z przyszłości. Chcą mu zapobiec i uratować możliwe ofiary. Sukces filmu sprawił, że twórcy nakręcili kontynuacje. Widzowie Warner TV będą mogli zobaczyć sequel, czyli „Oszukać przeznaczenie 2” (emisja w niedzielę, 31 lipca br. o godzinie 22:00), gdzie postaci spróbują zapobiec zderzeniu na autostradzie (więcej tutaj).

Są kinowe hity, których realizacja zaczyna się bez rozgłosu. Tak stało się w przypadku „Oszukać przeznaczenie”. Początkowo historia grupy osób próbujących powstrzymać nadchodzącą katastrofę miała być jednym z wielu odcinków kultowego serialu „Z Archiwum X”. Okazało się, że film nie tylko był sukcesem samym w sobie, ale miał cztery kontynuacje.

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 19:05
Pasmo rozpocznie sequel filmu o charakternej agentce Federal Bureau of Investigation (FBI) (więcej tutaj): „Miss agent 2: Uzbrojona i urocza” (emisja w poniedziałek, 4 lipca br. o godzinie 19:05). Tym razem Gracie (Sandra Bullock) wykorzysta umiejętności agentki, aby uratować przyjaciółkę, Miss Stanów Zjednoczonych Ameryki (więcej tutaj). Główna bohaterka „Co z oczu, to z serca” (emisja w poniedziałek, 11 lipca br. o godzinie 20:40) również jest funkcjonariuszką. Przez przypadek trafia na uciekinierów z więzienia, którzy porywają ją jako zakładniczkę. Kryminalna fabuła zaczyna się komplikować, kiedy kobieta i jeden z przestępców zakochują się w sobie (więcej tutaj). Lipcową odsłonę pasma zakończą dwie komedie, w których absurdalne wydarzenia są na porządku dziennym. Będzie to parodia słynnego filmu Zacka Snydera, „300”: „Poznaj moich Spartan” (emisja w poniedziałek, 18 lipca br. o godzinie 20:50). Losy Leonidasa (w tej roli Sean Maguire) i jego żołnierzy są dalekie od historycznych faktów, ale pełne zabawnych sytuacji (więcej tutaj). „Godziny szczytu 3” (emisja w poniedziałek, 25 lipca br. o godzinie 20:55) to ostatnia część trylogii o perypetiach detektywa Cartera (Chris Tucker) i inspektora Lee (Jackie Chan). Muszą rozwikłać sprawę zabójstwa ambasadora Chin. Nie pomaga im fakt, że odsunięty od wcześniejszych obowiązków Carter dodatkowo komplikuje sprawę (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:05
„Mściciel” (emisja w środę, 6 lipca br. o godzinie 22:00) - wybitny aktor, który jest mistrzem westernów? To może być tylko Clint Eastwood. W lipcu br. Warner TV wyemituje klasyczny western z 1973 roku. Aktor wcielił się w główną rolę i wyreżyserował obraz. Jest tytułowym mścicielem, który niezapowiedzianie przybywa do miasteczka na Dzikim Zachodzie. Choć początkowo ma je chronić, z czasem wplątuje się w utarczki z byłymi więźniami (więcej tutaj i tutaj).

„Las Vegas Parano” (emisja w środę, 13 lipca br. o godzinie 21:05) - w filmie Terry’ego Gilliama są abstrakcyjne wizje, absurdalne sytuacje i popisy aktorskie. Produkcja jest adaptacją książki dziennikarza Hunthera S. Thompsona, który postanawia tworzyć reportaż gonzo: bezpardonowo opisując nawet najbardziej osobliwe przygody. Główny bohater (Johnny Depp) wybiera się w podróż samochodem po Stanach Zjednoczonych Ameryki, wspomagając się używkami, by nadać wyprawie psychodeliczny klimat (więcej tutaj).

W thrillerze „Imperium” (emisja w środę, 27 lipca br. o godzinie 21:05) występują Daniel Radcliffe i Toni Colette. Aktor wciela się w wybitnie uzdolnionego i bystrego funkcjonariusza Federal Bureau of Investigation. Odkrywa spisek: ataki napastników, które miały wydarzyć się w minionych latach, były sfingowane. Prosi o pomoc doświadczoną funkcjonariuszkę, a wspólnie decydują, że bohater będzie musiał rozpocząć działanie w terenie. Choć bardzo się przed tym broni, poczucie moralności wygrywa i agent rozpoczyna niebezpieczną misję (więcej tutaj i tutaj).

„Dystopia oczami kina”:
emisja: w czwartki (od 7 lipca br.) około 20:45
Jak zapowiada nadawca, film od reżysera hitu tegorocznego festiwalu w Cannes, produkcja mistrza kina sci-fi, poruszający obraz zakochanych francuskiego twórcy i amerykańska dystopia od zdobywcy „Oscara” - właśnie takie są filmy pasma „Dystopia oczami kina” w Warner TV.

Pasmo rozpocznie „Zakochany bez pamięci” (emisja w czwartek, 7 lipca br. o godzinie 20:45) - film, który pokazał różnorodność talentu reżysera, Michela Gondry’ego. Zyskał popularność kręcąc nowatorskie teledyski dla największych muzycznych sław. W długometrażowym formacie pokazał, że potrafi łączyć różne gatunki i radzi sobie w pełnym metrażu. Do projektu zaangażował Kate Winslet i Jima Carreya, którzy zagrali parę po rozstaniu. Bohaterka poddaje się zabiegowi medycznemu i wymazuje wszystkie wspomnienia związane z byłym partnerem. On decyduje się na podobny krok, ale na stole operacyjnym rozmyśla się. Ten moment zmienia obrót wydarzeń. Widzowie mogą się przekonać, czy zakochana para zapomni o sobie na dobre (więcej tutaj).

„Ludzkie dzieci” (emisja w czwartek, 14 lipca br. o godzinie 21:05) to film laureata „Oscara” za „Grawitację”. Cuarón tworzy w „Ludzkich dzieciach” dystopijną rzeczywistość. Na całej planecie od wielu lat nie pojawiło się żadne nowo narodzone dziecko. Ludzkości grozi wymarcie - do momentu, gdy jedna kobieta niespodziewanie zachodzi w ciążę. Theo Faron, główny bohater filmu, musi ją chronić i dopilnować, by bezpiecznie urodziła (więcej tutaj).

Christopher Nolan to mistrz kina futurystycznego. Brytyjczyk uwielbia stawiać widzom wyzwania: nielinearnie prowadzone fabuły sprawiają, że film trzeba śledzić ze wzmożoną uwagą. „Interstellar” (emisja w czwartek, 21 lipca br. o godzinie 20:55) był kolejną produkcją, która pokazała wirtuozerię Christophera Nolana, także w realizacji projektu na wielką skalę: budżet wyniósł 175 milionów dolarów. Pomimo rozmachu realizacyjnego, udało mu się opowiedzieć ludzką historię o poszukiwaniu nowego domu na lepszej planecie w sposób niemal kameralny. Producent Kip Thorne walczył o to, by wszystkie elementy świata „Interstellar” były zgodne z prawami nauki. Dzięki temu miał swój udział w powstaniu zupełnie nowej technologii CGI, czyli komputerowych efektów specjalnych. Wybrał się do firmy Double Negative. Wraz ze specjalistami szukali sposobu na pokazanie czarnej dziury. Thorne miał przy sobie naręcze materiałów naukowych. Niektóre ujęcia były na tyle wymagające, że potrzebne było 100 godzin, by przetworzyć każde z nich i zamienić je w gotowy do montażu, cyfrowy plik (więcej tutaj).

Pasmo zakończy „Ex Machina” (emisja w czwartek, 28 lipca br. o godzinie 20:50) wyreżyserowana przez jednego z najciekawszych reżyserów autorskiego kina, Alexandra Garlanda. Najnowszy film artysty podbił serca krytyków i publiczności. Jego nazwisko nie byłoby tak znane, gdyby nie wzbudził powszechnego zainteresowania filmem „Ex Machina”, o ekscentrycznym bogaczu i właścicielu wielkiej korporacji. Bohater zaprasza do swojego domu pracownika firmy, aby pokazać mu tworzone przez siebie nowe technologie. Szybko okazuje się, że szef przeprowadza eksperymenty: buduje roboty, które do złudzenia przypominają ludzi i zyskują niezależną świadomość (więcej tutaj).
 
Tara Leigh Patrick „Carmen Electra” w filmie „Poznaj moich Spartan”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Tara Leigh Patrick „Carmen Electra” w filmie „Poznaj moich Spartan”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Emily Browning w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Emily Browning w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Abbie Cornish, Jena Malone, Emily Browning, Scott Glenn, Vanessa Hudgens i Jamie Chung w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Abbie Cornish, Jena Malone, Emily Browning, Scott Glenn, Vanessa Hudgens i Jamie Chung w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...