reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV satelitarna na ostatnim miejscu w Hiszpanii

dodano: 2022-11-28 18:46
autor: RO | źródło: mundoplus.tv

Hiszpania Hiszpańska Komisja ds. rynków i konkurencji CNMC opublikowała najnowsze informacje o płatnej telewizji w kraju. Według danych za II kwartał 2022 roku, przychody ze świadczenia usług płatnej TV wzrosły o 2,5% w porównaniu z poprzednim rokiem do 506,1 mln euro. Przychody z niekodowanej telewizji były o 7,1% niższe i wyniosły 403,4 mln euro.

Telewizja/mundoplus.tv
Telewizja Telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeżeli przyjrzeć się przychodom z reklam, to dwie główne grupy telewizyjne Mediaset i Atresmedia odpowiadały łącznie za 82,5% przychodów z reklam telewizyjnych. Ten wskaźnik rośnie do 88,1%, jeżeli weźmie się pod uwagę tylko segment darmowej telewizji.

Hiszpania odnotowała 9,1 mln abonentów płatnej telewizji i jest to wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 7,7%. Telewizja w technologii IP (poprzez sieci światłowodowe i xDSL) nadal jest dominującą opcją z ponad 5 milionami abonentów.

W pierwszym kwartale, średnia oglądalność telewizji wynosiła 2 godziny i 53 minuty na osobę dziennie, co oznacza spadek o 23 minuty na widza w porównaniu z rokiem poprzednim.

W podziale na platformy, oglądalność telewizji przez DTT wyniosła 74,5%; przez telewizję kablową i IPTV - 24,6%, z kolei przez telewizję satelitarną - tylko 0,9%. To tłumaczy całkowity brak inwestycji w zawartość programową platformy satelitarnej Movistar Plus+, który cały czas traci swoich abonentów na korzyść usługi IPTV, gdzie oferta jest bogatsza i w lepszej jakości (HDTV).

Najczęściej oglądanymi stacjami telewizyjnymi były Antena 3, Telecinco i La 1 z oglądalnością odpowiednio 13,6%, 12,8% i 8,7%. W podziale na grupy medialne, przewagę mają Atresmedia i Mediaset z udziałem 27,4% i 26,4%.

 

Źródło: mundoplus.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...