reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Historia i TVP Seriale dostępne w HD

dodano: 2023-02-27 13:21 | aktualizacja: 2023-02-27 14:47
autor: Łukasz Knapik/Anita Kaźmierska | źródło: Toya/satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Od 27 lutego br. kanały TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Seriale są dostępne w ofercie sieci kablowej TOYA w rozdzielczości HD. Dotychczas TOYA oferowała je swoim abonentom w rozdzielczości SD. TOYA informuje, że jest pierwszym operatorem w Polsce, który dokonał opisanych wyżej zmian. Oznaczałoby to, że 27 lutego jest dniem startu kanałów TVP Historia i TVP Seriale w HD (TVP Rozrywka jest oferowana w Polsce w HD już od 23 lutego 2022 roku).

TVP Historia TVP Seriale


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od poniedziałku, 27 lutego oferta TOYA została rozszerzona o 3 kanały HD - następujące stacje telewizyjne zostały zamienione z wersji SD na HD:
  • TVP Historia (pozycja 15), pakiet Naziemny+,
  • TVP Rozrywka (pozycja 17), pakiet Naziemny+,
  • TVP Seriale (pozycja 100), pakiet Oszczędny.

W wyniku zmian w portfolio TOYA znajduje się obecnie 227 kanałów telewizyjnych, w tym 187 HD i 5 UHD.

Wersje HD wymienionych trzech programów TVP znalazły się również w bezpłatnej aplikacji TOYA GO, dostępnej dla abonentów TOYA na komputerach i urządzeniach mobilnych, lecz ze względu na ograniczenia licencyjne, jedynie w domu. W TOYA GO jest obecnie 161 kanałów.

TVP Historia i TVP Seriale w HD

Kanał TVP Seriale w wersji SD jest dostępny na polskim rynku od 2010 roku. Dostęp do kanału w standardowej rozdzielczości mają abonenci platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. W ofercie stacji, zgodnie z nazwą, widzowie znajdą seriale fabularne. Kanał emituje także programy o kulisach seriali i filmy fabularne.

Kanał TVP Historia rozpoczął nadawanie w 2007 roku. To stacja dokumentalna o szeroko pojętej tematyce historycznej. W ramówce widzowie znajdą magazyny, dokumenty, reportaże, filmy i seriale. Dostęp do kanału w standardowej rozdzielczości mają abonenci platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu trzeciego (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Dodajmy, iż przed laty nadawca rozważał, aby kanał TVP Historia został zmieniony w TVP Dokument, ale ostatecznie w 2011 roku z tych planów się wycofał, a w 2020 roku uruchomił TVP Dokument, pozostawiając na rynku kanał TVP Historia.

W 2021 roku Telewizja Polska uruchomiła kanał TVP Historia 2. To stacja dokumentalna o szeroko pojętej tematyce historycznej. W jej ramówce widzowie znajdą magazyny, dokumenty, reportaże, filmy i seriale.

Wersje SD i HD kanału TVP Historia mają identyczne ramówki. To samo dotyczy TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...