reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fokus TV z koncesją KRRiT na kolejne 10 lat

dodano: 2023-04-06 08:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Fokus TV W środę, 5 kwietnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę w sprawie udzielenia spółce TV Spektrum (Grupa Polsat Plus) z Warszawy koncesji na kolejny okres 10 lat na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym pod nazwą Fokus TV. Koncesja obowiązywać będzie od 22 listopada 2023 roku do 21 listopada 2033 roku.

facebook.com/FokusTVpl/
Fokus TV facebook.com/FokusTVpl/


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Fokus TV HD:
Hot Bird 13C (13°E)
tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

Fokus TV to kanał o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym. Nadawcą stacji jest spółka TV Spektrum, początkowo należąca do Grupy ZPR Media, a od 2017 roku stopniowo przejęta przez Grupę Polsat Plus, chociaż Grupa ZPR Media wciąż produkuje programy dla kanału Fokus TV (więcej tutaj i tutaj). Stacja w standardowej rozdzielczości rozpoczęła nadawanie 28 kwietnia 2014 roku, a 21 października 2014 roku w wysokiej rozdzielczości (Fokus TV HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. W ofercie stacji widzowie znajdą dokumenty, reportaże, programy poradnikowe oraz seriale fabularne i animowane (więcej tutaj).

Kanał Fokus TV (w SD i/lub HD) dostępny jest dla abonentów platform Polsat Box (więcej tutaj i tutaj), CANAL+ (więcej tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w ramach multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj i tutaj).

Dodajmy, iż w 2014 roku Grupa ZPR Media zapowiedziała plany uruchomienia kolejnych kanałów bazujących na marce Fokus TV, takich jak m.in. Fokus Historia, Fokus Geo i Fokus Investigation, ale ostatecznie do startu takich stacji nie doszło (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...