reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielkanocna oferta TV Republika

dodano: 2023-04-07 10:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) W Wielkim Tygodniu i w święta wielkanocne TV Republika poleca swoim widzom takie programy jak „Koronka do Miłosierdzia Bożego”, „Wspomnienie o Janie Pawle II”, „Smaki lasu”, „Mój wujek papież”, „Polityczna kawa”, „Matusia”, „Prezydent”, „Pielgrzym” i „Credo” oraz transmisje mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w Częstochowie, Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego, Drogi Krzyżowej.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w Wielkim Tygodniu oraz w święta wielkanocne TV Republika zaprasza na transmisje Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego, Drogę Krzyżową z udziałem papieża Franciszka z Koloseum oraz błogosławieństwo „Urbi et Orbi". Nie zabraknie także relacji z pierwszej i drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, kulinarnych pyszności w programie „Smaki lasu” oraz filmów dokumentalnych „Prezydent” i „Matusia”.

W piątek, 7 kwietnia br. (Wielki Piątek) o godzinie 19:00 TV Republika transmitować będzie z kościoła pod wezwaniem świętego Augustyna w Warszawie Liturgię Męki Pańskiej. O godzinie 21:15 rozpocznie się natomiast transmisja Drogi Krzyżowej, z udziałem papieża Franciszka (Jorge Mario Bergoglio) z Koloseum, z Rzymu (więcej tutaj).

W sobotę, 8 kwietnia br. (Wielka Sobota) o godzinie 15:00 wyemitowana zostanie modlitwa różańcowa „Koronka do Miłosierdzia Bożego”. O godzinie 16:20 stacja pokaże reportaż „Wspomnienie o Janie Pawle II”. O godzinie 19:00 na antenie pojawi się Liturgia Wigilii Paschalnej - transmisja z kościoła pod wezwaniem świętego Augustyna w Warszawie.

W niedzielę, 9 kwietnia br. (Wielkanoc) o godzinie 8:40 kanał pokaże premierowy odcinek programu kulinarno-informacyjnego pod tytułem „Smaki lasu”. - Kolejny odcinek programu dla wielbicieli pysznej leśnej kuchni, z autorskimi przepisami Karola Kusa i Jakuba Wolskiego. Poprzez kulinarne doznania będziemy odkrywać ciekawe regiony Polski, podkreślać różnorodność naszej kuchni, jak i miejsc, w których się pojawimy. Przybliżymy widzom zdrowe dania przygotowywane w sposób tradycyjny, przygotowywane w otoczeniu natury, co jeszcze bardziej podkreśli ich charakter i smak. Tym razem przyrządzimy pierś z kaczki w miodzie wrzosowym z sałatką z coulis jeżynowym - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

O godzinie 9:05 stacja wyemituje film dokumentalny „Mój wujek papież”. Postać Jana Pawła II (Karol Wojtyła) jest znana każdemu, jednak dzielić z nim najważniejsze chwile w życiu i cieszyć się jego dozgonną przyjaźnią mogli tylko nieliczni. - Poznaj bardziej prywatną twarz Ojca Świętego oraz nieznane fakty z jego życia przedstawione w opowieści bohatera filmu - Andrzeja Kozłowskiego, chrześniaka papieża - zachęca nadawca (więcej tutaj).

O godzinie 10:00 rozpocznie się transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystego błogosławieństwa miastu i światu - „Urbi et Orbi” - wygłaszanego przez papieża w dniu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa (więcej tutaj). O godzinie 12:30 pojawi się specjalne wydanie programu „Polityczna kawa” w wielkanocnej oprawie. Gośćmi Tomasza Sakiewicza będą Barbara Konarska, Jan Pietrzak i Marcin Wolski (więcej tutaj). O godzinie 15:00 wyemitowana zostanie modlitwa różańcowa „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

O godzinie 18:55 wyemitowany zostanie fabularyzowany film dokumentalny „Matusia”. Film Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) to opowieść o sprawiedliwej: matce Matyldzie Getter - tytułowej Matusi. Przełożona Prowincji Warszawskiej była inicjatorką i główną koordynatorką akcji ratowania dzieci żydowskich podczas II wojny światowej przez zakonnice Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Matka Matylda powtarzała:

- Ktokolwiek przychodzi na nasze podwórko i prosi o pomoc, w imię Chrystusa, nie wolno nam odmówić.


Kierowane przez nią Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi ocaliło ponad 500 żydowskich dzieci. Mimo, iż za udzielanie jakiejkolwiek pomocy Żydom na terenie okupowanej Polski Niemcy karali śmiercią - żadna z sióstr zakonnych, ani osób pozostających pod ich opieką, nie zginęła. Z licznych relacji obecnych w filmie przebija przekonanie, że opatrzność w sposób szczególny czuwała nad zgromadzeniem. Premiera filmu odbyła się 4 grudnia 2022 roku, w 80. rocznicę powołania Rady Pomocy Żydom Żegota przy delegaturze rządu RP na kraj.

W poniedziałek, 10 kwietnia br. (Poniedziałek Wielkanocny) o godzinie 7:00 staja zaprasza na transmisję mszy świętej odprawianej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w Częstochowie. O godzinie 15:00 wyemitowana zostanie modlitwa różańcowa „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

O godzinie 19:00 TV Republika wyemituje film dokumentalny „Prezydent”. Jak czytamy w opisie, dokument zrealizowany w 2013 roku przez Joannę Lichocką i Jarosława Rybickiego to pierwszy w historii film poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu. Został nakreślony przez ludzi, którzy go dobrze znali. Autorzy zaczynają opowieść rekonstruując przygotowania prezydenta do wyjazdu na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Najbliżsi współpracownicy Lecha Kaczyńskiego i jego brat Jarosław Kaczyński przypominają przemówienie, które prezydent planował wygłosić nad grobami polskich oficerów pomordowanych na terenie Rosji. Relacje z ostatnich godzin życia prezydenta i chwil po katastrofie w Smoleńsku, przeplatają filmy archiwalne i wypowiedzi, które pokazują drogę Lecha Kaczyńskiego z opozycji demokratycznej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej do najwyższych urzędów w państwie. Współpracownicy prezydenta przypominają wydarzenia, które go ukształtowały. Premiera filmu odbyła się 8 kwietnia 2013 w kinie Wisła w Warszawie (więcej tutaj i tutaj).

O godzinie 20:00 wyemitowany zostanie film „Pielgrzym”, przedstawiający pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny, która miała miejsce w dniach 2-10 czerwca 1979 roku. Jak czytamy w opisie, jedno z najważniejszych wydarzeń w 1000-letniej historii naszego kraju. Dziewięć dni, które zmieniły Polskę. Prawie 44 lata temu do Polski przybył największy z Polaków - święty Jan Paweł II na pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do ojczyzny po wyborze na Stolicę Piotrową. Miliony ludzi na celebracjach, łzy, kwiaty, flagi i wzruszenie na twarzach - tak właśnie Polacy przeżywali przyjazd papieża Karola Wojtyły do ojczyzny. Osoby pamiętające tamte dni przeżyją je na nowo. Młodszym Polakom film pozwoli doświadczyć tych wyjątkowo wzruszających chwil po raz pierwszy. W czerwcu 1979 roku, na przekór komunistycznym władzom, tłumy wiernych wychodziły na ulice i witały swojego papieża. A słowa Ojca Świętego w tym trudnym czasie dawały nam Polakom nadzieję i wiarę (więcej tutaj).

- Ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja - Jan Paweł II, papież - wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi

- mówił wówczas Jan Paweł II.


O godzinie 21:25 wyemitowany zostanie film dokumentalny „Credo” - relacja z drugiej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski, w 1983 roku. Druga podróż Jana Pawła II do ojczyzny odbywała się w pod hasłem „Polsko, ojczyzno moja”. Przebiegała w znacznie odmiennych warunkach niż pierwsza. Był to okres po zamachu na papieża (1981 rok). Trwał stan wojenny. Jan Paweł II swoją drugą pielgrzymkę do ojczyzny rozpoczął 16 czerwca od przyjazdu do Warszawy. W ciągu siedmiu dni poza stolicą odwiedził kolejno: Niepokalanów, Częstochowę, Jasną Górę, Poznań, Katowice, Wrocław, Górę Świętej Anny i Kraków. Papież wlał nadzieję w społeczeństwo sterroryzowane wprowadzonym 13 grudnia 1981 roku stanem wojennym oraz otwarcie wsparł wolnościowe dążenia Polaków. W słowach Jana Pawła II znajdowały się czytelne odniesienia do Solidarności, jako ruchu społecznego - 23 czerwca w Dolinie Chochołowskiej doszło do historycznego spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z Lechem Wałęsą - przewodniczącym Solidarności (więcej tutaj).
 
Karol Kus w programie „Smaki lasu”, foto: Telewizja Republika
Karol Kus w programie „Smaki lasu”, foto: Telewizja Republika
Karol Kus w programie „Smaki lasu”, foto: Telewizja Republika
Karol Kus w programie „Smaki lasu”, foto: Telewizja Republika


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...